none
Licencovani Exchange Online Protection RRS feed

 • Dotaz

 • DDV,

  zakaznik chce vyuzit antispamovou kontrolu od Microsoftu zakoupenim licenci Exchange Online Protection, presmerovat MX zaznam na servery Microsoftu a pote poslat prefiltrovane maily konektorem na svuj postovni server (Exchange 2010). Tuto antispamovou kontrolu chce pouzit na 5 mailboxu ze 40 a chce koupit 5 licenci. Je to mozne?

  Ze zkusenosti vim, ze v Exchange Online Protection nelze zvolit filtrovani pouze licencovanych mailboxu a antispamova kontrola je pouzita na vsechny mailboxy. Tudiz mam dojem, ze pro spravne licencovani bude nutne zakoupit 40 licenci Exchange Online Protection.

  Diky, Honza

  čtvrtek 28. března 2019 14:26

Odpovědi

 • Ahoj.

  Ano, je potřeba licencovat všechny uživatele, protože není možné nijak rozlišit, kteří uživatelé jsou chráněni a kteří ne, když MX záznamy pro celou doménu směřují do EOP. Pokud by zákazník striktně trval na oddělení a tedy licencování pouze těch 5 uživatelů, pak by bylo potřeba to oddělit úplně na úrovni domény a tedy pro těch 5 uživatelů s MX do EOP používat jinou doménu než pro zbývající uživatele, kteří by MX měli na vlastní poštovní server.

  Nicméně podpora pro Exchange 2010 končí již příští rok v lednu, takže je nejvyšší čas začít řešit co dál. A je otázkou, jestli není lepší rovnou přejít se všemi uživateli do cloudu než kupovat nový Exchange, CALy, řešit zálohy, vysokou dostupnost, údržbu a také tu ochranu... Pro tak malou organizaci se vlastní Exchange podle mě nemůže vyplatit :-)
  čtvrtek 28. března 2019 18:43