none
DFS change active DFS target from client RRS feed

 • Dotaz

 • I need from client change active DFSR target. I have configured server "A" as first of...., and server "B" is last of... But sometime I  need restart servers with DFS folders (windows update). And I need create script for move DFS targert from client. I test Set-DfsnFolderTarget, but targer server wasn't changed. And use GUI is not acceptable. Can you help me please ?
  pondělí 17. června 2019 11:55

Všechny reakce

 • A co presne si zkousel  PS prikazem Set-DfsnFolderTarget  ? Bud konkretni...

  Nejake namety, jak dat server do offline

  https://blog.techsnips.io/how-to-managed-distributed-file-system-dfs-links-with-powershell/

  pondělí 17. června 2019 13:05
 • Nechci dát server do offiline. Mám DFS o dvou nodech. Jeden mám nastaven jako primární mezi všemi a u toho druhého to mám naopak. Zkusil jsem: Set-DfsnFolderTarget -Path "\\Contoso\AccountingResources\LegacySoftware" -TargetPath "\\ServerA\LegacySoftware" -State Online

  Ovšem přesun neproběl a stále byl aktivní ServerB. Jedená se mi o evivalent tlačítka "Set active" v záložce DFS na klientovi s připojení DFS namespace.

  Dělá mi problém latence replikace, kdy různé stroje přistupují k jednomu targetu a nejsou na stejném DFS serveru. 

  Chtějí odolnost proti výpadku, ale při větším insertu trvá replikace tak dlouho, že vázne zpracování.

  Díky moc

  pondělí 17. června 2019 13:16
 • Takze jestli spravne chapu: chces udelat WU na jednom z DFS node a snazis se to resit tak, ze na KLIENTske strane reknes OS, ze nema pouzivat ten node na kterem bude WU?

  Se obavam, ze to je cesta do pekla :)

  A DFS namespace folder has one or more folder targets that are shared folders on computers. When a client attempts to connect to a folder, the DFS namespace server provides a list of folder targets, called referrals. The server determines the order for referrals and clients attempt to connect to a folder target in the order that the server provides.

  IMHO zmen priority. detail viz
  https://docs.microsoft.com/en-us/windows/desktop/dfs/dfs-server-target-prioritization

  https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/dfs-namespaces/set-the-ordering-method-for-targets-in-referrals

  Po nejake dobe se klienti budou obracet na spravny server a na druhem udelam WU.

  úterý 18. června 2019 7:47
 • Požívám replikaci via DFS řadu let. A prioritizací jsem to uspokojivě řešil a řeším. Jenže tady to používají pro dávkové zpracování dat a byť mám nastavenu prioritu na server A někdy zjistím, že jeden ze serverů se kouká na B. No a v GUI na klientské straně je možnost vynutit přesun na ten druhý server - v našem případě A. A tohle chci udělat skriptem, abych měl jistotu, že před zpracováím se všechny servery dívají na správný server.

  Díky

  úterý 18. června 2019 12:08
 • Se obávám, že to nemá moc řešeni...

  Ne všechna "tlačítka a funkce " mají nějaký scriptovatelný ekvivalent (PS, VBS, WMI...). Typický příklad z mojí praxe je nemožnost scriptově nastavit certifikátové šablony v CA. Musí se klikat.

  Pravděpodobně to bude volání nějakého API, takže si umím představit, že pokud je API popsáno a zveřejněno, je možné přes volání NET/C++  komponent zavolat taky. Ale nejsem vývojář...Hrabat se v SDK/DDK je pro mě problém.

  středa 19. června 2019 10:03
 • No právě. To máme stejné. Jen jsem zkoušel. jestli někdo není dál, abych nemusel objevovat  již jednou objevené. Ale i tak moc díky za Vaši pomoc.
  čtvrtek 20. června 2019 4:16