none
Terminálový server a tiskárny

  Dotaz

 • Dobrý den všem,

  mám na Vás dotazy.

  1. Máme strukturu s AD, v němž je nasazen tiskový server na W2012, který má k sobě připojeny přes síť tiskárny HP a CANON (cca 30). Dále je nabízí uživatelům přes síť, nebo přes AD. Dobrý funkční pro neterminálové uživatele.

  Problém máme na terminálových serverech W2012. Kde se nám tiskárny v profilech jednotlivých uživatelů ztrácí, nebo je jen vidět vyšedlá ikonka - z ničeho nic. Jakmile tento objet smažete, ztratí se tiskárny i v jiných uživatelských profilech stejného serveru. Nyní prý když nainstalují novou tiskárnu do profilu uživatele snad se tam přidávají další dva objekty zařízení atd.

  Máte také někdo podobné problémy s tiskárnami přes tiskový server v terminálu ?

  Případně dodám další info.

  2. Fond tiskáren. Mám dvě stejné tiskárny v jedné kanceláři, a chci aby se chovala jako jedna pro uživatele. Ve W2012 něco takového je, ale je to jen náznak a ač to máme nainstalované, tak to nesplňuje moje představy. Nevíte někdo jestli není něco podobného třeba produkt třetí strany, kde by byla odladěna komunikace serveru s tiskárnami, aby věděl server o tom, že jedna tiskárna nemá papír a zbytečně na ní neposílal první výtisk, lepší balance tisku na obě tiskárny atd?

  Díky za info

  Radek Ryšan

  pondělí 1. prosince 2014 7:53

Odpovědi

Všechny reakce