none
Automatické doplňování adres příjemců v Outlooku RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  outlook má super funkci a to automatické doplňování příjemců do adresního řádku při tvorbě nového emailu. Bohužel se mi stalo, že toto automatické doplňování funguje, ale jen do té doby, než restartuji/vypnu počítač nebo i samotný outlook. Čím to může být způsobeno, že si tyto informace na tomto mém PC outlok nepodrží nastálo, tak jak je jeho zvykem?

  Děkuji za odpovědi
  úterý 18. srpna 2009 9:57

Odpovědi

 • Není v daném adresáři náhodou i soubor s příponou ".NICK"? Pokud ano, ukončete Outlook, tento soubor přejmenujte treba na koncovku txt, spustit Outlook, pak by si měl Outlook vytvořit zcela nový NK2 soubor i s celou databází. Via MP a předchozí reply.
  úterý 18. srpna 2009 13:48
  Vlastník

Všechny reakce

 • Uklada se pokud si pamatuji do souboru Outlook.NK2. Neni soubor poskozen?

  Problem by mohl byt take v tvem profilu. Jaky OS pouzivas? Nemas v eventlogu hlasky o pouziti docasneho profilu?

  MP

  P.S. na http://www.nirsoft.net/utils/outlook_nk2_autocomplete.html je malicky programek ktery zobrazi obsah vyseuvedeneho souboru, mozna ti pomuze.
  úterý 18. srpna 2009 11:19
  Moderátor
 • Je doplňování adres povoleno v Nastavení Outlooku?
  Verze 2003/2007/starší a XP/Vista/7?
  Zůstane po restartu v adresáři "%APPDATA%\Microsoft\Outlook" (Start > Spustit nebo ve Win XP "C:\Documents and Settings\VasLogin\Application Data\Microsoft\Outlook" nebo Vista "C:\Users\VasLogin\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook") nějaký soubor s příponou "NK2" (nejlépe Outlook.NK2, soubor může být skrytý, takže je nutné povolit zobrazit skryté a systémové soubory)?
  Zkuste tento soubor přejmenovat (jako zálohu) a Outlook by si měl vytvořit databázi znova (může být poškozena).
  Vyskytoval se tento problém od začátku používání Outlooku či až od nějaké systémové změny nebo instalace nějakého doplňku?
  Můžete též zkusit danou instalaci Office opravit (pomocí instalačního CD v průvodci zvolit Opravu).

  úterý 18. srpna 2009 11:39
  Vlastník
 • Děkuji za program nk2view, hodně pomohl. Díky němu jsem zjistil, že outlook si vůbec nevytváří soubor outlook.nk2, ve kterém si drží databázi použitých adres. Z jakého důvodu si ovšem není schopen tento soubor vytvořit, jsem zatím nezjistil.
  Pravděpodobně to bude nejspíše poškozeným poštovním profilem, protože když jsem se snažil pomocí programu nk2view ručně vytvořit soubor outlook.nk2 a zkopírovat do něho adresy z adresáře Outlooku, tak mi hlásil chybu defaultního profilu.
  V eventlogu žádné chyby o použití dočasného profilu nejsou a i kdyby byly, tak bych to asi nejspíše poznal při přihlašování uživatele do systému, kterému by se nezobrazila ani jeho plocha s ikonkami?
  OS je Windows XP Pro. a verze Office (Outlook) je 2007. Doplňování adres by mělo být povoleno, protože s touto možností nikdo nic nedělal a toto by mělo být nastaveno defaultně po instalaci samotného Outlooku a logicky pokud by bylo automatické doplňování adres zakázáno, tak by mi nešlo ani při puštěném Outlooku, což mi momentálně jde (nejspíše si vytváří dočasný soubor z kterého pak tyto adresy není schopen přenést do souboru outlook.nk2, který ani nemůže vytvořit). Problém se začal vyskytovat po upgrade z Office 2000 na Office 2007.
  úterý 18. srpna 2009 13:20
 • asi bych sel na vec "hrubou silou" - spustil filemon.exe (www.sysinternals.com), zapl filtr na outlook.nk2 a DOUFAL ze se objevi deus ex machina ... nebo zaznam o tom ze se Outlook snazi neuspesne zapisovat nekam do pr... (ofilu jineho uzivatele :)

  Dale bych zkusil vytvorit a odzkouset "testovaciho" uzivatele, tzn. zda to dela i u nove vytvoreneho profilu

  MP
  úterý 18. srpna 2009 13:39
  Moderátor
 • Není v daném adresáři náhodou i soubor s příponou ".NICK"? Pokud ano, ukončete Outlook, tento soubor přejmenujte treba na koncovku txt, spustit Outlook, pak by si měl Outlook vytvořit zcela nový NK2 soubor i s celou databází. Via MP a předchozí reply.
  úterý 18. srpna 2009 13:48
  Vlastník
 • Děkuji moc, přejmenování souboru s příponou .NICK funguje, díky, díky, díky
  • Označen jako odpověď Evžen Kalousek úterý 1. září 2009 7:35
  • Zrušeno označení jako odpověď Evžen Kalousek úterý 1. září 2009 7:35
  úterý 1. září 2009 7:32
 • Dobrý den, mám stejný problém, outlook 2010, Win 7 pro 64bit verze, automatické doplňování adres nefunguje i když je nastaveno, účet uživatele existuje, ve složce ...AppData\Roaming\Microsoft\Office  je pouze Outlook.xml a Outlook.srs, nic víc tam bohužel není, prosím o radu. Předem díky.

  úterý 11. prosince 2012 9:51