none
Problém s instalací MS SQL 2005 Express

  Dotaz

 • Prosím o radu s následujícím problémem.

  Zkouším nainstalovat doplněk k MS Outlook 2007 vyvinutý firmou Memos Software, obchodní název produktu je eWay a jedná se o CRM, které vypadá slibně.
  Software eWay instaluji v plnohodnotné single demo verzi na single PC běžící pod MS W XP, SP 3. Outlook i MS SQL S E 2005 by měl běžet na disku D: ( C: neexistuje ) .
  Součástí instalace aplikačního SW je také instalace SQL . Vše probíhá OK až do chvíle, než se objeví okno MS SQL Server 2005 Setup_ System Configuration Check s hláškou : SQL Server Setup is scanning your computer´s configuration...
  Poté se nic neděje ( HD nezabliká, kurzor se nezmění v přes. hodiny ), myslím, že se setup kousne a nepokračuje v činnosti.
  Důsledkem je, že aplikační SW nepracuje.

  Zrušil jsem tedy setup pomocí CTRL+Alt+Del a obdržel jsem hlášku :

  Sorry, but installation failed. Microsoft SQL server installation returned this error : 1073807364


  Zkusil jsem totéž ( nainstalovat SQL ) udělat samostatně přímo ze stránek MS ( instalace SQL bez registrace ) se stejným výsledkem. Problém tedy bude v instalaci SQL na mém PC. 

  úterý 21. července 2009 10:47

Odpovědi

 • Zdravim,

  jestli teda dobre rozumim, instalacni exe soubor se v poradku rozbali, instalator kontroluje prerekvizity, zatuhne a na okno, kde by se prerekvizity instalovaly, uz se nedostane?
  Mate DVD libovolne komercni verze SQL Serveru 2005? Ze byste si z nej spustit System Configuration Checker a teprve pote se pustil do instalace Expressu.
  středa 22. července 2009 8:50