locked
Instalace aktualizace a zamrznutí PC RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, tento problém je i na ostatních počítačích se systémem Windows 7.

  Spočívá v tom, když se instaluje důležitá aktualizace např. poslední vydané Microsoftem, kde zabraňuje útočníkovi k ovládnutí PC.

  Aktualizace se stáhne, nainstaluje a vyžaduje restart počítače, po restartování se objeví příprava na konfiguraci aktualizací a v tom momentě se počítač zasekne, pomůže jen vypnutí a zapnutí, po zapnutí se aktualizuje registr systému, pak naběhne Windows a dokončí aktualizaci. Po té ve Windows Update, aktualizací v hystorii se objeví jako čeká na vyřízení, ale jinak je v pořádku nainstalovaná. Nedělá to v případě ručního stáhnutí aktualizace a instalace, to vše proběhne OK. Tento problém je na každém PC doma s tímto systémem. Počítačům dost rozumím, ale tohle je něco ještě nepovedeného. Myslím, že má s tím problém více lidí, možná by mohl Microsoft se na tuhle podivnost podívat a vyskoušet si to na vlastním počítači. Děkuju, že jste si to přečetli. Stává se to už poslední 2 měsíce, co vycházejí aktualizace, na které Microsoft teprve přichází (díry v systému).

  čtvrtek 5. srpna 2010 18:23

Odpovědi

 • Popremyslej co maji pocitace spolecneho (antivir, firewall, ovladace, vir). Posli logy (windowsupdate.log, eventlog). JInak je to bohuzel k nicemu. Promaz adresar SoftwareDistribution - muzes mit nakoplou databazi.

  MP

  P.S. na zadnem z pocitacu s Win7 v mem okoli jsem podobny problem nezaznamenal.

  P.P.S. Windows uz nejakou tu dobu umeji stahovat aktualizace systemem peer distribution, tzn. pocitace v siti sdileji jiz stazene (casti) aktualizaci s ostatnimi aby se setrilo pasmo. Nemyslim si ze by to mohlo mit souvislost s tvym problemem nebot aktualizace jsou digitalne podepsane a tedy maji zarucenou konzistenci, spis me zajima mas-li to povolene

  čtvrtek 5. srpna 2010 19:19