none
Excel - vytvoření kontingenční tabulky z více zdrojů (seznamů SharePoint)

  Dotaz

 • Ahoj,

  potřeboval bych vytvořit jednu kontingenční tabulku (KT), která by zobrazovala data sloučená z různých zdrojů, konkrétně seznamů SharePoint (SP) a jaksi se mi to nedaří. Dané seznamy mají zcela stejnou strukturu dat - sloupců a obsahují první řádek s popisky.

  Nevím, zda je vhodné uvažovat tím způsobem, že bych importoval jednotlivé zdroje v rámci propojení (SP exportuje soubory .iqy) na jednotlivé záložky Excelu a nad nimi nějak udělal kontingenční tabulku. Tabulky po aktualizaci rostou, nemají fixní počet řádků. Snažil jsem se odkázat v průvodci KT ve zdroji dat na Násobné oblasti sloučení, ale výsledek je nějaký paskvil, KT vůbec nenabízí dané míry podle zadaných sloupců. Pokud jako zdroj uvedu do sloučení celý list nebo sloupce, trvá to načtení i strašně dlouho, pokud se odkážu názvem tabulky, je to rychlé, ale výsledek stejný. Pokud ale do sloučení označím jen některé řádky, třeba z každé tabulky prvních 10, pak se zdá, že to funguje.(???)

  Pokud bych měl použít doplněk PowerPivot, asi byste mi museli napsat jak přesně, moje verze Excel to nemá, na serveru mám 2010 s doinstalovaným doplňkem.

  Děkuji za každou radu

  4. dubna 2017 13:38