none
bitová obnova systému RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  zákazník používá zálohování bitových kopií na serveru, o víkendu mu zkolaboval server,  a zkouší obnovit bitovou kopii, ale bohužel, nedaří se. Zkoušel i na jiném zařízení a také se nedaří. Nejříve se pokoušel obnovat na stejný stroj, s bootovacím médiem windows server 2008 r2 cz, poté zkusil přes novější nástroj bootvacího usb disku od windows 10. Také se mi obnova nepodaří nanačíst. Systém je na 2x dynamických discích o kapacitě 2TB, zrcadlen a zazálohován pomocí nástroje vytvořit bitovou kopii, ale obnova se nedaří, na stejné disky, či jeden jen zapojený disk, který je clean. Castá hláška je viz příloha. Jelikož to nešlo, zkusil se ji jiný stroj s jinými disky, také se zkoušela jiná záloha jiných serverů, ale hlášky jsou obnobné. Proč to nejde? Vadí to mu, že disky byli dinamické? Nebo je potřebné mít nějaký lepší nástroj na obnovení těchto záloh od Microsoftu.

  Děkuji

  pondělí 27. června 2016 11:55

Odpovědi

Všechny reakce

 • Predne je nutne "prozradit", co se delo, kdyz "spadl" server. Z popisu vyplyva, ze system je na softwarovem RAIDu 1. Prvni co se melo zjistit, zda je vadny jeden disk, nebo oba disky. Pokud by byl vadny jeden disk a na druhem by byl funkcni system, tak je procedura, ktera vede na funkcni system a po pridani noveho zdraveho disku se obnovi RAID 1.

  Pokud odesly oba disky, tak bych provedl restore na jeden disk a pak pridal dalsi a vytvoril softwarovy RAID.

  U serveru se vyplati mit hardwarovy RAID, pokud mozno i se zalohovaci baterkou.

  M.

  středa 29. června 2016 15:38
  Moderátor
 • Dobrý den, server spadl po problému s aktualizací. Jedná se o softwarový raid, nyní server je přeinstalovaný a v provozu, takže již se nemůže na něm zkoušet obnova a pravděpodobně se již nezjistí přesný důvod, proč obnova nešla provést, ale disky jsou v pořádku. Na jiném PC, na zkoušku, to asi nepůjde obnovit, že? To bude zase chyba, kvůli tomu že je to jiný HW? Jelikož jsme to zkoušeli a nešlo to. Takže už asi s tím nic neuděláme. Nemohl být, tedy zásadní problém s tím, že disky byli dynamické? ale pak se zkoušel clear disku a také obnova nešla na běžný disk. Tak nevím, Záloha je ale OK, protože obrazi zálohy jdou normálně otevřít. Zkoušeli se i starší zálohy na obnovu a také to nešlo.

  středa 29. června 2016 19:15
 • Zapomente na stary pripad. Na testovacim stroji si vyzkousejte proces obnovy softwaroveho RAIDu. Ted se uz opravdu NIC nezjisti.

  M.

  čtvrtek 30. června 2016 13:28
  Moderátor
 • Mám pocit že jsem tuto hlášku viděl v případě, když se obnova dělal na disk, který nebyl v biosu nastaven jako výchozí pro botoování. 
  pondělí 29. srpna 2016 8:18
 • Nekdy staci v pravy cas vyrvat bootovaci flasku (nebo bootovat z cd/dvd, to funguje spolehlive)

  MP

  • Navržen jako odpověď Asdfghjkl4578 pondělí 19. září 2016 13:55
  pondělí 29. srpna 2016 12:51
  Moderátor