none
Windows server 2012 R2 RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím všechny jaký používáte (nebo byste doporučili) antivir pro Windows Server 2012 R2 (používán zřídka jako RDP,  namapované disky + MS SQL server). Děkuji za tipy.

  pátek 16. srpna 2019 12:53

Všechny reakce

 • pátek 16. srpna 2019 13:19
 • Škoda že lídr na trhu nenabízí verzi ke stažení, cenu a 72 hodin nereagoval, což je ale zřejmě v pořádku : We'll review your application and contact you via email within the next 7 business days.

  Takže jestli má někdo kdo čte fórum zkušenost s nasazením ESETu nebo AVG nechám se rád inspirivat.

  Děkuji

  pondělí 19. srpna 2019 12:14
 • Za sebe a kolegy určitě doporučním ESET, a pokud to rozpočet dovolí, tak Kaspersky Security for File Server. Kaspersky má oproti ESETu vynikající AntiCryptor modul, je velmi účinný pokud jsou z vašeho serveru mapovány uživatelům síťové disky s daty - má vynikajcí výsledky zajména proti ransoware. ESETu to buď trvalo dlouho, než RS zablokoval, nebo vůbec, to samé platí i na stanicích.

  Microsoftí "leader na trhu" není špatný, ale za Kasperskyho bych ho rozhodně nevyměnil. Sám si můžete zkusit, jak který AV reaguje proti RS a udělat si vlastní obrázek.

  Máme Kasperskyho na cca 600 stanicích a asi 60 serverech, u zbytků zákazníků je ESET, takže ho zde uvádím, protože s ním máme nejlepší výsledky, a oproti jiným řešením se nám osvědčil nejvíce.

  U ESETu máte výhodu podpory v češtině, u Kasperskyho v ENG.

  O.V.


  pondělí 19. srpna 2019 15:53
 • Moje zkušenost s ESET ja naopak katastrofální. Souborové servery ESET shazoval do modré smrti. Řešeno s jejich podporou, po několika analýzách objeven problém v jejich ovladači s tím, že oprava je k dispozici v nové beta verzi (kde ale bylo zase spoustu jiných problémů) a do finální verze se oprava měla dostat za 6-9 měsíců. Fakt super vyhlídky, tudíž ESET šel jednou provždy pryč ze všech stanic a serverů a byl nahrazen Defenderem.

  Defender nepoprávejte u MS (je to korporát :-) ), ale přímo u lokálních partnerů. Prodej licence a nasazení/zaškolení by téměř jistě tak jako tak bylo prostřednictvím nějakého partnera. https://www.microsoft.com/cs-cz/solution-providers/home


  pondělí 19. srpna 2019 16:37
 • jj, podobě, tohle už jsem ale nezažil dlouho, ten ESET u spousty zákazníků zůstal proto, že je prostě levnější a zatím se žádná katastrofa nestala. Ovšem ESET vyletěl odjinud okamžitě, když nechytil něco, co měl, a lehla firma.
  pondělí 19. srpna 2019 16:41
 • Mimochodem, zde je aktuální průzkum Gartneru z 20. srpna 2019, ze kterého opravdu vychází Microsoft jako lídr na trhu https://www.gartner.com/doc/reprints?id=1-1OCBC1P5&ct=190731&st=sb
  sobota 24. srpna 2019 9:36