locked
Rozlišení zobrazení. RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  chtěl bych poprosit o pomoc s následujícím problémem.

  Mám nově nainstalované Win7 profesionál CZ a počítači mám grafickou kartu ATI Radeon HD 4350 Series. Dále mám doma dvě TV s podporou vstupu HDMI.

  Problém spočívá v tom že:

  1) u první TV mi po připojení kabelu Windows ukáže, že monitor PC je obrazovkou 2 a TV je obrazovkou 1. Nemůžu přijít na to, jak tato označení přehodit tak, aby PC bylo obrazovkou 1.

  2) u této samé televize funguje pouze možnost "Duplikovat zobrazení". Možnost rozšířit zobrazení zde bohužel nefunguje.

  3) u druhé televize je tentýž problém v tom, že se vyobrazuje jako obrazovka 1, kdežto PC monitor je opět jako 2. Rozšíření monitoru na tuto obrazovku naopak od předchozí TV funguje.

  Mohu tedy poprosit o radu, jak postupovat při nastavení?

  Pro lepší orientaci, první zmíněná TV je LG 19LU500 a druhá TV je Samsung serie 7 UE46B7000WW.

  Předem děkuji za odpověď.

  neděle 24. dubna 2011 18:25

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ahoj,

  máš poslední driver pro tu grafiku? Je to nějaká integrovaná grafika na desce? Jak máš připojený druhý monitor.

  ad 1

  změnu těch čísel (tudíž to, kde s ukazuje nabídka start) provedeš v nastavení zobrazení - klikneš na tu obrazovku číslo 2 a pak se tam objeví zatrhávátko - použít tuto obrazovku jako hlavní

  ad 2

  Když zmáčkneš Win+P tak tam ta možnost rozšířit také není? Co když zapojíš PC a teprve pak ho zapneš?

  neděle 24. dubna 2011 18:32
 • Ahoj,

  jsem rád, že se někdo ozval.

  ad1

  Bohužel netuším, kde se dá stáhnout poslední driver pro mou grafiku. Koukal jsem se a nenašel jsem, na instalačním CD jsou ovladače pro XP a Visty. Grafika není integrovaná a TV je připojené prostřednictvím HDMI kabelu.

  ad2

  Když mám připojený pouze monitor PC, tak je zobrazen jako 1. pokud ale připojím TV ta se z něj najednou stane 2 a TV je uznačena jako 1. Pokud kliknu na "monitor s označením 2" tak tam zatrhávátko není, ale na "TV s ozn. 1" je a to, jestli chci nastavit jako hlavní monitor. Ale to právě že nechci. Je to z toho důvodu, protože když mi PC přejde do spacího režimu, tak po probuzení se plocha objeví pouze na obrazovce 1 - tudíž na TV a ne na monitoru - který je veden jako 2.

  ad3

  Zkoušel jsem možnosti přeinstalovat ovladač grafiky, hledat aktualizaci pomocí Win aktualizace ovladače. Když jsem nastavil rozšířit zobrazení, tak byl obraz stále jen na PC monitoru. Zkusim jsem tedy restartovat, že by se náhodou rozšíření objevilo až potom. Ale také vůbec nic.

  Myslel bych si, že dělám něco špatně, ale když jsem měl XP, tak vše jelo v naprostém pořádku. Proto nemůžu přijít na to, kde je problém :o(

  úterý 26. dubna 2011 9:37
 • Tady je vychozi stranka. Nesel jsem dal, protoze neznam bitovou verzi operacniho systemu:

  http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx

   

  úterý 26. dubna 2011 9:40
 • to Milos

  přesně sem jsem se dostal i já, ale dál jsem nevěděl kam. OS mam 32bit Win 7. Zvolil jsem tak v nabídce pod "AMD Radeon™ Desktop Video Card Drivers". Následovala černá obrazovka, kde však netušík kterou z položek vybrat. V PC se jakš takš vyznám, ale v tomto bych si raději nechal poradit.

  úterý 26. dubna 2011 10:33
 • Desktopova verze pro 32bitovy system je zde

  http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-32.aspx

  Zacal bych s listem "Individual downloads" a zde je nahore Display Driver verze 11.3 a vpravo od data 29.3.2011 je tlacitko pro Download.

  úterý 26. dubna 2011 10:50