none
Doména RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

   

  naše firma má dvě pobočky Brno - Praha. Na obou pobočkách běží DC na platformě Windows 2003. V Brně je primární DC - Praha sekundární DC. Nedávno jsem si všimnul, že když chci procházet sítí tak vidím dvě sítě, a to síť Pokus (naše doména), ve které vidím počítače pouze z pražské pobočky a druhá síť je označena Pokus.local ve které vidím pouze náš primární DC. Můžete mi říct proč nevidím počítače v síti Pokus i z brněnské pobočky a proč v sítích zobrazuje i síť Pokus.local pouze s primárním DC?

  úterý 12. dubna 2011 13:41

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ahoj, záleží jak máte sítě propojené. Máte zapnuté routování? Pingneš jakkýkoli počítač z Brna a obráceně? Co adresní rozsahy, jsou stejné?
  úterý 12. dubna 2011 13:56
 • Ping funguje oboustranně. Rozsahy jsou jiné. Ono totiž mi na tom hlavním DC v Brně nejdou provádět aktualizace, nejde vypnout standardní cestou ani přes shutdown (musí se vypnout natvrdo, když ho potřebuji otočit). Služba WSUS nefunguje jak má - nedistribuje aktualizace :-( Zdá se, že mi ten primární DC pomalinku odchází do věčných lovišť. Dá se to ještě nějak zachránit?

  Ještě jedna věc, v Brně vidím pouze pražské počítače. Brněnský ani jeden.
  úterý 12. dubna 2011 14:05
 • Na co byla povýšena? 

  DC se dá nahradit jednoduše - prostě dáš do domény nový server a na něj přemigruješ FSMO role (tady na fóru se to už x krát řešilo).

  Jo a kde jsi procházel tu síť? V brně nebo v praze? Nebo se to projevuje stejně?

  Navíc nemá cenu řešit prkotiny, když se něco děje s Doménovým řadičem...:) Na tom serveru musí být v logu naprosto červeno...:D

  úterý 12. dubna 2011 14:10
 • Jak jsem psal, síť procházím v Brně a vidím pouze pražské počítače. Vidím to jak ze systému Windows 7 tak Windows XP stejně.

  Kupodivu se to v logu nečervená vůbec, to je na tom to nejdivnější. Všechno se tváří že funguje, ale přitom toho nefunguje spousta.

  No budu muset v brzké době tu mašinu přeinstalovat a dát tam Windows 2008R2.

  Napadá tě ještě něco, čím by to mohlo být?

  Povýšena byla z mixed módu.

  úterý 12. dubna 2011 14:16
 • Computer browser service běží. Zkontroloval jsem veškeré nastavení a je to přesně podle doporučení, které je na stránce.
  úterý 12. dubna 2011 14:33
 • Reaguji na tvrde vypinani serveru:

  1. Nefunguje ani shutdown -s -f -t 0  ? Parametr f je na ukonceni aplikaci. Nekterym aplikacim muze trvat dlouho, nez se ukonci. Nepisete, co vsechno na DC bezi.

  2. Je otazkou, zda se vypnutim natvrdo neposkodila databaze AD. Delal jste udrzbu databaze? Pred migraci byste mel mit plne funkcni AD a pokud mozno take vcetne dalsich funkci jako je WSUS. Migraci problemy nezmizim, ale naopak se priciny zakryji.

  3. Doporucoval bych proverit replikace a DNS. 

  4. V puvodni dotazu neni jasne, zda byly drive pocitace videt, nebo je to soucasny "objev". Vic nez viditelnost je zarazeniji informace o tom, ze toho "nefunguje spousta". To by chtelo vic objasnit.

  5. Servery maji jednu nebo vice sitovych karet?

   

  úterý 12. dubna 2011 15:16
  Moderátor
 • 1. Nefunguje ani shutdown -s -f -t 0. Tuto možnost zkouším pokaždé.  Na DC běží DHCP, DNS, Terminal server, Tiskový server, Souborový server, Server pro vzdálené připojení (VPN), Aplikační server.

  2. Údržbu jsem nikdy neprováděl. Nemám tušení jak se provádí taková údržba?

  3.Replikace běží i DNS

  4.Dříve počítače byly vidět. Nefungují aktualizace, službá se jeví že běží, ale pokud tuto službu restartuji, tak už nenaběhne :-( Složku SoftwareDistribution jsem taky smazal, ale nepomohlo. Wsus si aktualizace stahuje, počítače detekuje, ale aktualizace nedistrubuuje, vůbec nemám tušení proč? A vypnutí začalo z ničeho nic.

  5.Server v Brně má vícero síťových karet (tři), aktivní je pouze jedna, ostatní dvě jsou zakázány. V Praze je pouze jedna síťová karta.

  úterý 12. dubna 2011 17:46
 • Na údržbu/check AD databáze se používá Ntdutil

  viz..

  http://www.petri.co.il/forums/showthread.php?t=6019

   

   

  Je ten PC čistý? Bez virů apod? Jinak když nejsou hlášky v logu, tak je možné, že prostě ani ta služba logu neběží/nefunguje správně.

  úterý 12. dubna 2011 17:52
 • Pryc s tim a PREINSTALOVAT!
  úterý 12. dubna 2011 18:16
 • Počítač je čistý, každou sobotu běží AVG test.
  úterý 12. dubna 2011 18:37
 • Asi to tak nakonec dopadne.
  úterý 12. dubna 2011 18:37
 • noooo, jestli tam běží AVG test, tak počítač čistý není :-)

  http://oldweb.sevecek.com/index.php?id=161

   

  o.

   

  • Navržen jako odpověď Jiří JanataMember neděle 17. dubna 2011 20:41
  • Označen jako odpověď Ludfik pondělí 18. dubna 2011 11:37
  úterý 12. dubna 2011 18:53
 • Co rika autoruns a dalsi nastroje Sysinternals? Pokud by tam neco "nekaleho" bylo, tak bych to nejdrive "disejbloval" a zjistil bych podrobnosti o nezadoucim procesu. Je dobre udelat analyzu problemu. Predpokladam, ze pripadnou reinstalaci muzete udelat az nekdy o vikendu. Pokud by se podarilo eliminovat problem, budete mit lepsi vychozi podminky. Pokud system neni v takovem krizovem stavu, kdy nic nefunguje, neni treba ho hned bourat.

  Dovedu si predstavit i bezici proces s vysokymi naroky na zdroje, ktery prostredky neuvolni pri pozadavku na shutdown. Muzete proverit, zda takove procesy, ktere na sebe vazi velke prostredky (CPU, pamet), bezi na serveru a ktere to jsou?

   

  středa 13. dubna 2011 8:12
  Moderátor
 • AVG o víkendu odinstaluji, už jsem to chtěl udělat dávno. O víkendu si nad tím sednu a uvidíme zdali narazím na něco nekalého. Dík všem.
  středa 13. dubna 2011 11:32
 • Takže následující zjištění - zatím. Po zákazu webowého štítu, link scanneru a anti-spywaru u AVG se mi snad vyřešily problémy s aktualizacemi a vypínání a zapínání serverru funguje jak má. Včera večer jsem to testoval vše bylo ok. Zítra otestuji ještě ten WSUS a snad to bude v pořádku. Nechci to zakřiknout, ale opravdu to vypadá, že to AVG je příčinou daných problémů.
  sobota 16. dubna 2011 11:25
 • K takovemu stavu lze dojit i u jinych AV programu, pokud je nastavena "agresivita" ochrany na maximum. Defaultni nastaveni AV by nemelo sebrat temer vsechny systemove prostredky.
  neděle 17. dubna 2011 15:24
  Moderátor
 • Na stránce AVG

  http://www.avg.com/cz-cs/caste-dotazy.pnuid-1285110341

  je popsáno, jaké je doporučení nastavení a použití komponent AVG pro server.

   

  pondělí 18. dubna 2011 6:09
 • Potvrzuji,že po zrušení některých komponent u AVG sesituace zlepšila natolik,žeserver běhá jak má. Všem zúčastněným děkuji.
  pondělí 18. dubna 2011 11:38
 • Mne se navrzeni a oznaceni prispevku jako odpovedi nepozdava. Odkaz poukazuje na to, ze je AVG nespolehlivy, ale neni zde informace o tom, ze by zpusoboval potize, ktere v puvodnom dotazu jsou uvedene. Navic se doporucuje v navazujicim prispevku reinstalace.
  pondělí 18. dubna 2011 13:03
  Moderátor