none
upgrade na Windows 7 přes Microsoft Store RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,
  Rád bych upgradoval svoje Windows Vista Home Premium (OEM verze) na Windows 7. Podle dostupných zdrojů i podle nástroje "Poradce pro upgrade na systém Windows 7" to možné je a to na verze Home Premium nebo Ultimate. Je možné upgrade provést přes online obchod Microsoft Store přes stáhnutelnou verzi? České stránky Microsoftu tuto možnost vůbec nenabízí a ani jsem nenašel zmínku o této možnosti - jestli to lze nebo nelze.
  Zajímalo by mě jesli může být problém někde v licenci například, že CZE verze nejde upgradovat ENG verzí. Nebo ENG verze zakoupená v online obchodu USA má pro nás nějakou skrytou nevýhodu. Případně, jestli existuje nějaké omezení typu "americké online obchody jsou jen pro americké občany, žijící v americe", jestli by nedošlo k porušení licence při nákupu přes zprostředkovatele (kámoš z USA), konkrétně tedy převod práv amerického vlastníka na českého.
  středa 9. prosince 2009 13:52

Odpovědi

 • Dobrý den,
  jako zásadní bych uvedl, že při upgradu (technologickém i licenčním) OEM licence nelze změnit používaný jazyk (z EN na CZ). Tudíž se obávám, že Vám klasický MS Store (US) nebude nápomocen (zakoupíte ryze EN upgrade, který na české Windows nepůjde aplikovat). Zkusil bych se podívat u dodavatele Vaší původní OEM licence, zda nemá nějaký vlastní zvýhodněný upgrade program, případně pak zakoupil ryze český upgrade pack v českém obchodu.
  • Označen jako odpověď KR555 čtvrtek 10. prosince 2009 9:16
  čtvrtek 10. prosince 2009 0:02
  Vlastník

Všechny reakce

 • Dobrý den,
  jako zásadní bych uvedl, že při upgradu (technologickém i licenčním) OEM licence nelze změnit používaný jazyk (z EN na CZ). Tudíž se obávám, že Vám klasický MS Store (US) nebude nápomocen (zakoupíte ryze EN upgrade, který na české Windows nepůjde aplikovat). Zkusil bych se podívat u dodavatele Vaší původní OEM licence, zda nemá nějaký vlastní zvýhodněný upgrade program, případně pak zakoupil ryze český upgrade pack v českém obchodu.
  • Označen jako odpověď KR555 čtvrtek 10. prosince 2009 9:16
  čtvrtek 10. prosince 2009 0:02
  Vlastník
 • Děkuji za odpověď.
  Něco podobného jsem očekával. Pokud licencčně OEM Vista CZ nelze navýšit upgradem WIN 7 EN ani ULTIMATE verzí, nemá upgrade přes Microsoft Store význam. Cenově však i plná verze WIN 7 EN ULTIMATE je v MS Store (US) trochu jinde než v našich obchodech. Co se týče u nás, tak jsem nastavení cen za upgrade moc nepochopil.  Mezi plnou verzí a upgradem u PRO i ULTIMATE verze je zhruba 500,- kč. To majitele dražších verzí Windows Vista asi nenadchlo. Zkusim ještě někde zjistit jak je to s nákupem přes Microsoft Store (US).
  čtvrtek 10. prosince 2009 11:11
 • Inu právě rozdíl OEM a FPP verzí, ona přenositelnost licence a nevázanost na HW (v případě FPP nenutnost použít při reinstalaci cestu Vista > 7 [přestože to lze i u OEM, ale komu by se s tím chtělo pachtit] je jaksi započtena v ceně. Nezapomínejte, že vlastně zaměníte OEM licenci Windows Vista za OEM licenci Windows 7.

  Edici Windows Vista Home Premium lze povýšit na edici Ultimate (mimo výchozího stavu na Windows 7 Home Premium), ovšem při upgradu právě oné OEM licence je nutné zachovat právě ten jazyk instalace (upgrade) a v Ultimate ho změnit až následně (možná, že by šla provést Vlastní instalace z upgrade media a změnit jazyk, ovšem pak budete rozhodně odkázán na aktivační linku a nevím, zda je to zrovna košér postup, zvlástě, pokud budete vysvětlovat objednání z MS Store).

  Rozhodně bych se podíval, zda dodejce Vašeho PC nenabízí nějakou vlastní formu Upgrade programu (bývají levnější).

  Ovšem nejsem licenční specialista. Pokusím se sjednat nějaký obsáhlejší a inteligentní názor přímo od někoho z MS.
  sobota 12. prosince 2009 17:34
  Vlastník
 • pokud jde o jazyky tak záleží na kterou verzi budete upgradovat. pokud verzi ultimate tak tam je možné nainstalovat český jazykový balíček. navíc provádění samotného upgrade není třeba vůbec dělat přes původní systém ale naopak bych doporučil provést čistou reinstalaci systému.

  upgrade z jedné jazykové verze na druhou také není problém a zvláště s přihlédnutím k upgrade na windows 7 ultimate je opravdu jedno jaký je původní jazyk upgradovaného systému (tam se rozdály v jazycích stírají).

  p.s.: u licence získané jako upgrade není nutno provádět instalaci přes původní systém na nový jedná se pouze o licenční model. více informací vzi.:

  http://www.michalzobec.cz/2009/12/01/upgrade-licence-software-microsoftu-v-praxi-upgrade-z-windows-xp-na-windows-7/


  michal zobec http://www.michalzobec.cz | http://www.virtualnipc.cz
  neděle 28. března 2010 15:08
 • Ahoj,jak si tak čtu ty Vaše příspěvky,tak jste mi všichni k smíchu a ještě se asi dozvím,že vlastníte firmy a nabízíte přeinstalaci né :-))) upgrade je možné do EN a po instalaci si najedete do složky ovládací panely a tam do language,jelikož to budete mít v angličtině tak tam a navrchu druhá zarážka a po otevření hned modře svítící okno a tím zadáte microsoftu na odeslání změny jazyka,přijde Vám nabidka na 35 jazyků,zvolíte češtinu a do hodiny jí máte v ubgrejdu a jen jí stáhnete jako aktualizaci,potom se pc restartuje a máte plnou verzi win 7 v pc,ale pánové to je třeba trochu číst recenze a opravdu počítačům rozumět a jen tak mímochodem,toto zvládá i můj 13-letý syn,tak než něco takového napíšete,tak opravdu něco pročťěte a vyzkoušejte :-))))))))))))) jo a změna jazyku jde ve všech systémech win 7.
  čtvrtek 3. června 2010 7:49
 • Dobrý den,
  obávám se, že teď jste k smíchu jedině Vy.

  Instalace jiného (dalšího) jazyka umožňují LICENČNĚ pouze edice Enterprise a Ultimate Windows 7, ostatní je možno provozovat pouze v jazyce, v jakém byl systém zakoupen (ještě Professional, pokud vlastníte SA k OEM nákupu a obdobně, ovšem to je čistě korporátní sféra licencí).

  A licenčně lze upradovat pouze na stejnou jazykovou mutaci, až následně lze změnit jazyk (případně při čistí instalaci, jak podotkl Michal Zobec), pokud to daná edice umožňuje. Navíc zde byl diskutován nákup v USA internetovém obchodě, který neumožňuje prodej do ČR. Příště radím více číst a méně psát.

  Toto, co píšete je možné právě v těchto jmenovaných edicích (kterou jistě máte), pokud jste tak provedl jinou cestou, gratuluji, je Váš systém používán v rozporu s licencí a tedy nelegálně. To pochopí i moje 12letá sestřenice.

  čtvrtek 3. června 2010 8:04
  Vlastník