locked
nefunkční mechanika - nenačítá média RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  mám tu menší problém - přešel jsem z WIN XP profi na WIN 7 home edition. Vše se mi podařilo rozběhnout. Mám ale problém s mechanikou. Systém ji vidí, ví o ní ale jakmile do ní vložím cd/dvd, médium se na chvíli roztočí ale nenačte se. Pokud se pokusím spustit cd/dvd manuálně, spustí se "hodiny" u kurzoru a trvají cca 15 min. Za celou dobu se cd nespustí. To samé se stane pokud kliknu na ikonu pravým tlačítkem myši.

  Mechanika LG GH22NS30

  Myslím že to má něco společného s tímto problémem:

  http://support.microsoft.com/kb/975270/cs

  Uvedený postup ale nefunguje - příkazový řádek píše u každého příkazu že je neplatný parametr (řádky jsou zadané správně)

   

  Samozřejmě, že jsem nejdřív zkusil stáhnout aktuální driver a opravdu na stránkách výrobce je (pro WIN 7). Po instalaci mě systém vyzve k restartování ale po restartu se absolutně nic nezmění.

  Mechanika je uvedena že ji WIN 7 podporují. Vyčerpal jsem už všechny své možnosti tak tímto prosím o radu jak na to.....

  předem díky za radu a s pozdravem

  V.Kulhánek

  čtvrtek 17. června 2010 12:05

Odpovědi

 • driver neinstaluj! spise AKTUALIZUJ FIRMWARE!

  V BIOSU videt je? Bootovat se z ni da? Mas instalovany nejaky SW ktery se muze "zavesit" v podobe tzv. upper/lower filteru na mechaniku (to se zde jiz nekolikrat resilo)? V eventlogu zadne hlasky o bad block?

  MP

  čtvrtek 17. června 2010 12:17

Všechny reakce

 • driver neinstaluj! spise AKTUALIZUJ FIRMWARE!

  V BIOSU videt je? Bootovat se z ni da? Mas instalovany nejaky SW ktery se muze "zavesit" v podobe tzv. upper/lower filteru na mechaniku (to se zde jiz nekolikrat resilo)? V eventlogu zadne hlasky o bad block?

  MP

  čtvrtek 17. června 2010 12:17
 •  

  Já to podal špatně - ne driver ale FW jsem aktualizoval ...dneska jsem zkusil downgrade na nižší verzi která by podle výrobce měla už podporovat WIN 7 ale stále nic.

  Bios o mechanice ví, dokonce z ní i nabootuji ale naskočí mi jen modrá obrazovka (startovací okno WIN 7) a kurzor se kterým mohu volně jezdit po ploše. To je celé - žádné ikony, řádky, nabídka start, příkazový řádek prostě jen modrá obrazovka a kurzor.

  Jestli se nemýlím tak v eventlogu mi systém jen říká o nefunkční zvukovce ale to je ok - jen nemám instalovaný ovladače na  druhou zvukovou kartu ale to mě až tak netrápí.

  Moc nerozumím tomu SW - jakou funkci by měl plnit ? Hledal jsem to tady v diskusi ale nenašel......neměl bys odkaz ?

  každopádně dík za rady

  Venca

  neděle 20. června 2010 19:20
 • Zkusil jsem teď i safe mode a stále ten samý problém...pc naběhne - ohlodané o grafiku atd. ale mechanika se po vložení cd chová naprosto stejně.

  Na mazání v registru jsem tu narazil už dřív ale to jsem pochopil, že je spíš pro případ kdy mechaniku pc nevidí vůbec. Nicméně jsem to zkusil (tonoucí se stébla chytá) . Byl tam jen jeden ze dvou souborů tak jsem ho smazal a kupodivu - stále nic.

  Zkusil jsem spustit podruhé centrum řešení problémů ve WIN i tuhle možnost jsem našel a vyzkoušel než jsem napsal sem (jak jsi mi posílal odkaz).

  Dostanu se až do pozice kde to po mě chce abych zvolil o jaký problém se jedná - chci přehrát dvd/cd. Po kliku se mi zobrazí klasická tabulka, že operace může trvat pár minut (médium je v mechanice).  Poprvé jsem čekal asi 10 min ....

  Tentokrát jsem se rozhodl, že tomu dám víc času. Spouštěl jsem program něco po dvanácté a ještě teď běží (stále okno že operace může trvat pár minut)

  To stejně asi nakonec dopadne tak, že si koupím novou mechaniku (a budu se modlit abych neměl stejný problém).

  Venca

  pondělí 21. června 2010 11:16