none
architektura Power BI RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  chtěla jsem si nainstalovat power BI desktop, pro domácí použití, ale chce to jen pracovní adresu a někde se uvádí, že je to cloudové prostředí, někde říkají jen analytický nástroj. Jak to tedy je? Jaká je architektura a proč musím zadávat email pracovní když to mám nainstalované doma.

  Díky za odpověď

  středa 25. října 2017 18:20

Všechny reakce

 • PowerBI desktop samozrejme muzes používat i jen ve verzi Desktop, tedy doma.

  S cim PRESNE mas problém? Se stazenim?

  MP

  středa 25. října 2017 20:03
  Moderátor
 • Dobrý den,

  mám problém s přihlášením na powerBI.com, když se tam chci přihlásit SIGN UP FREE tak to chce po mně pracovní email a pak nějaké heslo, které samozřejmě nevím, jelikož jsem se ještě nikdy nehlásila. Tak nevím zda nejsem na nějaké špatné stránce nebo, zda zadávám něco špatně, čekala bych nějakou tabulku , kde si zadám jméno, login a nové heslo, ale tam nic takového není, tak jsme chtěla poprosit o radu.

  Moc děkuji za odpověď

  pondělí 30. října 2017 12:09
 • No a proc se tam hlásíš?

  MP

  pondělí 30. října 2017 12:12
  Moderátor
 • No jelikož zkouším všechny možnosti, co to umí :) jsem totiž takový pokusný králík, který to má vyzkoušet :(

  Nějak se totiž nevyznám v tom, co píšou o PowerBI desktop - stáhneš si to zdarma a pokud se nepřihlásíš tak máš jen svá data na svém PC, pokud se přihlásíš již vstupuješ do cloudového uložiště pro sdílení. Jak je toto o šéfované, pokud by to chtěl někdo do firmy, ale nechtěl by cloud, jak má zabezpečit, aby se mu tam někdo nepřihlásil.

  Moc díky a sorry za blbé dotazy, ale každý píše něco jiného a já se už v tom neorientuju.

  pondělí 30. října 2017 13:44
 • V pohode, však odpovídáme. Ano, PowerBI desktop je zdarma. Ovšem musíš tuto technologii vsem rozdistribuovat, nastavit pristupy k databazim atd. atd.

  Jakmile to ale drbnout do Cloudu (pak je to webove, takze uzivatel potřebuje jen ucet, licenci a pristup), potrebujes nejaky minimalni plan Office 365, tusim Eur 4/user/month nebo tak. A samozrejme gateway do firmy, přes který si cloud saha pro data .... zacina to smrdet, zejo?

  MP

  pondělí 30. října 2017 13:58
  Moderátor
 • Dobrý den, moc děkuji za informace. A máte pravdu je to pěkná fuška.

  Zjistila jsem si různé možnosti, které powerBI má, ale cloud nechci, jaké tedy jsou možnosti. Mám toto:

  power BIdesktop - free verze a nemusí být cloud, pokud se nepřihlásím

  Power BI Pro - placená verze, cloud

  PowerBI Premium - placená verze, cloud

  Power BI v rámci Office 365 - free verze, cloud

  Power BI pro Office 365 - placená verze, cloud - ta je prý od ledna 2017 a nevím zda nahrazuje tu předešlou, ale asi nějaká omezení té předešlé verze budou

  A kamarádka mi zjistila když byla na školení, jelikož nikde jinde se to nedovíte, že existuje ještě nějaká verze - firemní report server - jedná se o Power BI desktop ve verzi RS pod licencí PBI Premium - jak toto funguje?

  středa 15. listopadu 2017 9:56