none
Koš na síti RRS feed

 • Dotaz

 • Existuje na Windows Serveru 2003 síťový koš? Jak ho aktivovat? Jde mi o situaci, kdy uživatel přihlášený z klientské stanice vymaže na nasdíleném serverovovém disku soubor. Lze tento soubor zachytit v jakémsi "síťovém koši" a posléze obnovit podobně jako to běžně funguje na lokálních instalacích Windows?
  Děkuji za reakce.
  neděle 3. ledna 2010 9:02

Odpovědi

Všechny reakce

 • NE.

  Muzes ale zapnout volume shadow copy a tak umoznit klientovi vratit se k previous versions (http://www.microsoft.com/windowsserver2003/techinfo/overview/scr.mspx, http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc775919(WS.10).aspx ....)

  Shadow Copies for Shared Folders:

  Shadow Copy Restore (Previous Versions) provides point-in-time copies for network folders. Users can easily access previous versions of their files through Windows Explorer by right-clicking a file or folder.

  MP
  neděle 3. ledna 2010 9:22
  Moderátor
 • Dekuji za tip, funguje to dobre. Jen je treba asi dobre nastavit plan kopii aby to nezabralo moc mista.
  Divim se ale, proc neexistuje neco operativnejsiho. Pokud budu tri hodiny editovat soubor a pak ho na zaver misto posledniho ulozeni smazu, tak jsem stejne v haji pokud se strefim do intervalu mezi zalohami. Neexistuji softwery tretich stran, ktere by neco jako sitovy kos simulovaly?
  Dekuji a preji pekny den.
  MS
  pondělí 4. ledna 2010 15:43
 • Neexistuji softwery tretich stran, ktere by neco jako sitovy kos simulovaly?
  Ano existují. Kdysi dávno jsem (na NT4) používal od Symantecu Norton Utilities kde byl serverový koš. Nevím zda tento soft ještě existuje pro novější verze Windows.
  Z novějších vím že existuje Undelete 2009 Server od Executive software (firma známá vývojem Diskeeperu, což je komerční verze defragmentátoru ve Windows, který od nich MS koupil pro Win2000). Mrkněte se na jejich stránky, třeba vás uspokojí jejich (placené) řešení.

  Jinak pokud jde o Shadow copy, je třeba mít na paměti, že mají limit počtu snapshotů na partiton (tuším 64 u W2003)
  Takže nastavit snapshoty kazdé 2 hodiny nemusí být vždy použitelné, i když je na disku hodně místa. U souborů které se mění méně často než jiné, byste měl starší verze odmazané již po pár dnech.
  Ale to hodně záleží na konkrétním prostředí a charakteru dat, někomu tohle nemusí vadit, pro jiného může být řešením kopírovat pomocí robocopy změněné soubory třeba každou hodinu na jiné úložiště.


  JN
  pátek 8. ledna 2010 16:33