locked
Outlook 2003 RRS feed

 • Dotaz

 • Od počiatočnej inštalácie mám problém v Outlooku v kontaktoch a to následovný: pri založení dvoch nových kontaktov sa jeden zapíše "krstné meno, priezvisko" ale ten druhý je v opačnom poradí = "priezvisko, krstné meno". Snažil som sa všetky nastavenia skontrolovať, pýtal som sa aj predajcu PC a SW, ale nik mi za tie roky nie je schopný povedať, prečo to tak je. A vypuklejšie je to, keď si Outlook synchronizujem s PDA a mobilným telefónom, pretožu jeden kontakt je zapísaný tak a druhý ako som uviedol opačne.

  Viete poradiť?

  Za odpoveď Vám ďakujem

  středa 29. září 2010 9:33

Odpovědi

 • Ahoj, toto je nastavené řazení v Outlooku. Většina lidí používá řazení Příjmení/Jméno. Z toho důvodu se to v té druhé položce obrací.

  To, že se ti to špatně synchronizuje do PDA, není chyba Outlooku, ten ví, co je jméno a přijmení, ale je to chyba sychronizačního nástroje, případně PDA, které neumí pracovat se jménem a přijmením, případně to špatně bere z Outlooku. Řešením je asi obrátit to řazení kontaktů, ale k čemu mít v telefonním seznamu lidi za sebou a mít tam třeba 8x Petr atd...:)

  středa 29. září 2010 9:50