locked
Nefunguje dálkové ovládání pro Windows Media Center

  Dotaz

 • Dobrý den, koupil jsem cca před 2 lety notebook Asus F7KR s předinstalovaným Windows Vista Home Premium. Spolu s NTB byl dodán dálkový ovladač a přijímač do USB s IR vysílačem. Zpočátku vše fungovalo, i když po zapnutí PC systém nenašel toto zařízení v USB. Bylo vždy nutné přijímač zapojit až po zapnutí PC. Potom jsem ovladač delší dobu nepoužíval. PC jsem udržoval aktualizovaný. Mezi aktualizace patřily i SP1 a SP2 pro win vista. Podelší době jsem chtěl využít integrovaného tuneru a dálkového ovládání. Výše popsaná problematika zůstala, ale to by mi ani tak nevadilo. Po zmačknutí tlačítka na DO přijímač problikává (přijmutí IR signálu), ale žádný příkaz se neprovede. Měřil jsem baterii v DO, dokonce jsem zkoušel přes digitální foťák jestli vysílač DO vysílá. Vše v pořádku. Jediný problém, že se po stisku tlačítek neprování žádné akce. Typ přijímače je OVU412000/20. Zkoušel jsem už odebrat hardware i USB řadiče, ale nic nepomohlo. Vidím to na reinstal windows, ale do toho se mi vůbec nechce. Může mi někdo prosím nějak poradit?
  Děkuji David Zapletal.
  14. března 2010 12:55

Odpovědi

 • tak celý problém se vyřešil výměnou baterie v DO. Vyzkoušel jsem asi 4 baterie než to začalo fungovat => není baterie jako baterie...
  • Označen jako odpověď Davza 13. dubna 2010 19:44
  13. dubna 2010 19:44

Všechny reakce

 • Co podpora vyrobce (ASUS)? Jaky SW chces ovladacem ovladat?

  MP
  14. března 2010 16:37
  Moderátor
 • Děkuji, na Asus jsem také položil dotaz, tak uvidíme. DO je přímo a pouze pro ovládání kompletního Windows Media Center (ovládání tuneru, prohlížení fotek, nastavení atd.).

  DZ

  22. března 2010 18:51
 • Čau, jakkýkoli ovladač neovládá pouze media center, ale třeba šipky a OK jde použít kdekoli ve Windows. Podívej se do správce zařízení, jestli tam je vidět to zařízení...případně, jestli k tomu tam je ovladač...

  Vyzkoušel jsi to na jiném PC?

  23. března 2010 19:00
 • Na ovladači jsou tlačítka na na zapnutí WMC, vypnutí PC, ovládání hlasitosti, šipky a OK a tlačítka pro ovládání přehrávače. Pokud jsem v době, kdy to ještě fungovalo, použít šipky pro něco jiného než WMC, tak to nešlo. Fungovaly pouze tam. Ve správci zařízení toto zařízení je a funguje správně. Zkoušel jsem i odebrat všechno co s tím souvisí (IR zařízení, USB řadiče...) a znova nechat zařízení nalézt a nainstalovat. Na jiném PC jsem to zatím nezkoušel, ale chystám se na to...hned co seženu k dispozici PC s WMC a Vistama.
  24. března 2010 16:35
 • to ovladani je od jakeho vyrobce? WMC ma ve vistach Home Premium a Ultimate. Business verze ne..
  25. března 2010 8:36
 • Zde přidávám odkaz s fotkama kompletu dálkového ovládání s popisem.

  www.davza.sweb.cz

   

  To je asi lepší než vše složitě popisovat a opisovat.

  Jsem rád za každou radu

  Děkuji DZ

  25. března 2010 19:12
 • Vypadá to, jako by to mělo fungovat jako Microsoftí RC6 (podle toho ovladače). Stáhnu ten ovladač/driver od sebe z počítače až se tam dostanu a pošlu ti ho..(<ty máš 32 bitovej systém nebo 64bit? jakou verzi Vist? abych si nainstaloval tu správnou do virtuálu a moh ti to poslat...)

  nějdřív tak v sobotu...:) snad to vydržíš..

  ale určitě to zkus na jiným PC, protože tam se bude muset nainstalovat novej ovladač a ty pak uvidíš, jestli to tam bude fungovat. Pokud by to tam nefungovalo, asi je problém ve vysílači nebo přijímači..

  25. března 2010 21:59
 • Tak to budu strašně rád pokud se tím problémy vyřeší. Nefunguje to už dlouho, takže další pár sní mě už nemůže ohrozit :-) Hlavně když to ještě někdy bude fungovat. Mám 32bitový systém Windows Vista Home Premium. Brácha má stejný PC, ale zůstal v Brně, takže jak se k němu dostanu, tak to hned vyzkouším. On tvrdil, že mu to funguje bez problémů. V počítačích se sice docela vyznám, ale ani netuším, kde bych měl hledat ten správný ovladač, který potřebuju. Tak budu moc vděčný za každou pomoc.

  Zatím děkuji DZ

  26. března 2010 17:16
 • tak tady je zabalený ten ovladač > je jich tam celkem 5, měly by to být ty první dva...

  http://cid-51ae70800407719e.skydrive.live.com/self.aspx/Geometrie/eHOME.zip

  27. března 2010 16:01
 • tak celý problém se vyřešil výměnou baterie v DO. Vyzkoušel jsem asi 4 baterie než to začalo fungovat => není baterie jako baterie...
  • Označen jako odpověď Davza 13. dubna 2010 19:44
  13. dubna 2010 19:44