none
Outlook 2016 - příliš mnoho pošty RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  kvůli organizačním změnám došlo k tomu, že někteří uživatelé musejí ve svých Outloocích 2016/W10Pro pracovat s poštovními schránkami, které mají desetitisíce mailů. V extrémním případě je tu mailbox, kde je (v několika složkách) celkem přes 127 000 zpráv (56 GB). Vše se děje přes IMAP na lokální síti.

  Samozřejmě se stává, že Outlook občas "zamrzne" při přechodu z jedné složky do druhé. Na straně serveru je nyní nově Kerio Connect na Windows 2016 Serveru, ale vytížení serveru je i tak minimální. Takže problém bude asi na stanicích.

  Někde jsem četl, že Outlook 2007 a vyšší má limit 100 000 zpráv ve složce a 500 složek.

  Poštu je třeba samozřejmě zredukovat, ale musí to udělat uživatel postupným smazáním zbytečností. Jenže i označení několika desitek mailů a jejich smazání vede k zamrzání. Tak moc nevím, jak z toho ven. Dávkovat jim to postupně na straně mailserveru asi nepůjde, protože rozhodování o tom, který mail je důležitý, se děje na základě kontroly celého dlouhého vlákna mailů v Outlooku, které se táhne třeba i přes 2 roky.

  Díky za nápady.

  Martd


  mart

  středa 21. listopadu 2018 12:05

Všechny reakce

 • Zkus na upravu MBX pouzit nejaky jiny IMAP klient, nebo rozhrani - napr Thunderbird,  WEB rozhrani Keria, nativni Kerio klient.

  Podpora IMAP v Outlooku neni uplne koser.

  středa 21. listopadu 2018 13:18
 • Ano, tak jsem to zatím "nařídil" - vytřiďte si tu poštu přes webové Kerio. Tam to funguje svižněji, asi proto, že klient načítá maily po "obrazovkách". Problém je, že pro uživatele je to neznámé rozhraní a tudíž vzniká odpor k novému.


  mart

  středa 21. listopadu 2018 13:45
 • Outlook nikdy nebyl optimalizovan pro prehistoricke (IMAP, POP, SMTP) protokoly :(

  MP

  středa 21. listopadu 2018 22:12
 • Pokud máte možnost, můžete z toho udělat několik samostatných schránek. Například exportem podle filtru jednotlivých let, vytřídění důležitého a opětovný import do správné schránky.

  Ale i tak asi budete narážet na možné limity připojení takovýmto protokolem. Exchange nebo Office 365 nebude cesta?

  pátek 30. listopadu 2018 13:29
  Vlastník
 • Bohužel přechod na jiný poštovní systém by asi neprošel.

  Ještě mě napadla myšlenka, jestli třeba s tím množstvím souborů nemá problém samotný NTFS formát? Kerio jde provozovat i na linuxu.


  mart

  úterý 4. prosince 2018 17:06
 • KAZDY filesystem ma problem s tisici souboru v adresari. Proto s mail uklada:

  - do databaze
  - nebo (reseni chudeho muze) do adresarove struktury ve filesystemu, kde se ale po prekroceni poctu souboru v adresari (treba ~1000) vyvori dalsi adresar atd. Podivej se na cache IE, Squidu a pod. a pochopis

  MP


  P.S. database patri na disk. Pristup na PST po siti je namet na serial pro masochochisty!
  úterý 4. prosince 2018 18:19