none
Chyba při downgrade na Windows 7 RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím vespolek,

  upgradoval jsem z Windows 7 na Windows 10 zhruba před dvěma až třemi týdny. Teď bych se chtěl vrátit zpátky k Windows 7. Takže v menu Nastavení / Aktualizace a zabezpečení / obnovení jsem zvolil patřičné tlačítko a dostal jsem chybovou hlášku: "Je nám líto, ale nemůžeme se vrátit. Soubory, které potřebujeme k tomu, abyste se mohli vrátit k předchozí verzi Windows, z tohoto počítače někdo odebral."

  Adresář C:\windows.old existuje, jsou tam všechny soubory, nikdo žádný neodebíral (zabírá 27 GB).  Tipoval bych, že příčina problému nebude na mojí straně. Na diskuzních fórech jsem našel i několik dalších lidí v mé situaci, ale zatím žádné řešení. Měl by někdo tip, jak tento problém obejít?

  pátek 28. srpna 2015 7:11

Všechny reakce

 • A windows image backup sis pred upgradem udelal? Koneckoncu:

  1. moznost navratu je pouze do mesice po upgrade
  2. kdyby se behem upgrade objevil problem jehoz vysledkem by byl nefunkcni system delal bys co?

  MP

  pátek 28. srpna 2015 10:01
  Moderátor
 • 1. tuto podmínku splňuji

  2. image backup mám, ale za ty dva týdny už samozřejmě není aktuální. Mám to jako tu nejposlednější možnost.

  pátek 28. srpna 2015 10:41
 • Tato nejposlednější možnost je jediná, naštěstí jsem si udělal bitovou kopii. Při downgrade se sice Win 7 objevilo, ale systém mě odmítl přihlásit, takže k ničemu.

  Win 10 mi zkrátka nařídily aktualizace a žádnou jsem nemohl opomenout ani vynechat, Microsoft rozhodl, tak je to nejlepší. Že mi při poslední aktualizaci touchpadu přestalo chodit kolečko, nikoho nezajímalo, a já to musel zaždý den vracet zpět. Už s desítkami nebudu experimentovat!

  neděle 30. srpna 2015 14:33
 • Win 10 mi zkrátka nařídily aktualizace a žádnou jsem nemohl opomenout ani vynechat, Microsoft rozhodl, tak je to nejlepší.

  Pokud nevíš jak vynechat aktualziace, tak si přečti toto:

  https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930


  JCH

  pondělí 31. srpna 2015 10:05