none
Problém s IIS 8.0 - chyba 401.3 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobry den, uz nevim co s tim dal. Snazim se na IIS 8.0. rozjet webpage a uz jsem prosel ruzne tutorialy, apod. ale porad mam zde chybovou hlasku na localhostu:

  Díky moc za rady!

  pondělí 4. února 2013 22:09

Odpovědi

Všechny reakce

 • Problém byl reseny zde http://forums.iis.net/t/1192705.aspx/1

  M.

  úterý 5. února 2013 7:58
  Moderátor
 • já bych k tomu řekl, že zřejmě problém je přesně popsán v té chybě - máte špatně nastaveno NTFS zabezpečení toho adresáře na disku (nebo možná i jen nějakého souboru uvnitř - zřejmě výchozího dokumentu). Já bych to zkusil prozkoumat pomocí MS nástroje Process Monitor (procmon), který si stáhnete na http://live.sysinternals.com.

  Ten bych pustil na serveru a nechal ho sledovat. A vyvolal bych zkušebně ještě jednou tu chybu přes prohlížeč. Jakmile se vám chyba zobrazí, tak zastavte chytání v Process Monitoru a pravým tlačítkem vynechte všechny řádky (Exclude), které neobsahují Status ACCESS DENIED. Na tom řádku, kde tohle bude uvidíte v nejvíc pravém sloupečku jméno uživatele pod kterým se to snaží na disk přistupovat (případně tam budou dvě jména, druhé u poznámky Impersonating).

  Ondřej Ševeček, http://www.sevecek.com


  úterý 5. února 2013 11:51
 • Ahoj, to prvni s permissions jsem uz zkousel. To bohuzel nepomohlo.

  To druhe od p. Ondřeje zkouším, ale nevím kde tam mám najít status access denied.. v exclude takovou volbu nemam a pokud to vse proscrolluju, tak nikde ani takovy status neni :(

  p.s. pisi od kolegy, proto jiny nick.

  úterý 5. února 2013 12:30
 • Ahoj, problem solved.

  Zrusil jsem pass-through autentizaci a napevno tam pridal usera, co k dany slozce pristupuje. Uz to vali.

  Dekuji za hinty!

  úterý 5. února 2013 12:47