none
Přihlašování k serveru přes vzdálenou plochu

  Dotaz

 • Dobrý den,

  prosím, při připojování na jeden z firemních serverů (OS Windows Server 2008 Standard, SP2) přes program Vzdálená plocha máme problém s ukládáním přihlašovacího jména a hesla. Když se chceme k tomuto serveru připojit, na klientovi (Windows XP, 8) vyplníme doménu, uživatelské jméno, heslo a poté zaškrtneme políčko "Povolit uložení pověření" a stiskneme "Připojit". Poté se zobrazí okno toho požadovaného serveru, ale opět je potřeba doménu\uživatelské jméno a heslo vyplnit. V konfiguraci terminálové služby > Nastavení přihlášení máme zatržené políčko "Použít přihlašovací informace poskytnuté klientem" a možnost "Vždy vyžadovat zadání hesla" je vypnutá. Prosím, nevěděl by někdo, kde a co je ještě potřeba nastavit?

  Děkuji,

  BNSOFT

  pátek 6. září 2013 9:20

Odpovědi

Všechny reakce

 • Jestli spravne chapu, chcete v klientovi zadat jmeno a heslo, po navazani RDP se k serveru uz jen pripojit, bez nutnosti zadavat ho znovu. To ma ale velmi malo spolecneho s nastavenim, ktere jste uvedl.

  Potrebujete, aby RDP spojeni pouzivalo NLA - Network Level Authentication. Tj zkontrolujte nastaveni na zalozce General u nastaveni Security level. NESMI tam byt RDP Sec. level.

  Jestli si chcete cist, pak treba zde: http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc732713.aspx

  pátek 6. září 2013 13:19
 • Myslíte záložku General stále v té konfiguraci Terminálové služby? Zde je nastavena "Vrstva zabezpečení" na SSL (TLS 1.0) a "Úroveň šifrování" na Kompatibilní se standardem FIPS.

  Při přihlašování k serveru je ale stále potřeba vyplnit uživatelské jméno a heslo 2x. Je tedy prosím potřeba toto nastavení nastavit ještě někde?

  Děkuji.

  pondělí 9. září 2013 7:35
 • Zkuste tedy zaskrtnout Allow connections only from computers running Remote Desktop with Network Level Authentication
  pondělí 9. září 2013 14:43