none
Přístup k souborům RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  potřeboval bych poradit proč se nemohu dostat k souborům v zařízení na IP 192.168.1.42, viz obrázky, už nevím co s tím udělat, v pc je WIN 10 Ent. A je připojen k Azure AD, dále je v síti server WIN Server 2016 a ten má synchronizované účty s Azure AD.

  pátek 9. března 2018 16:57

Všechny reakce

 • Milosi,

  mensi obrazky by nesly :( ?

  Zkus to ukrajovat jako swiss cheese. Po povoleni pristupu pro Everyone se na "server" dostanes (není to tedy v pravech, ale v nastaveni site)?

  MP

  pátek 9. března 2018 19:06
  Moderátor
 • Priste se pokusim lepsi obrazky. Asi jsem to nejak nepochopil co s tim mam udelat, bylo by mozne to rozepsat. Dekuji
  pátek 9. března 2018 19:24
 • Rad bych pomohl cileneji, ale nejprve bych si rad prohledl obrazek. Nemohu. Sry.

  MP

  pátek 9. března 2018 19:32
  Moderátor
 • už jsou obrázky lepší?

  Dík M.

  pátek 9. března 2018 21:48
 • No co může být špatně:

  - firewall (pokud tam máš nějaký firewall 3-tí strany na testy ho odinstaluj, pokud je tam firewall ve Windows zkus ho zakázat). Změní se něco?

  - práva (je klientský i serverový počítač ve stejné doméně?), máš nastavená práva na sdílení jak?, máš nastavená práva NTFS pro Domain Users (případně jen Users) a jak?

  - protokol (zkus vzbutit na oboiu počítačích stejnou verzi smb protokolu) Ymění se něco?

  JCH

  úterý 13. března 2018 7:40
 • Dobrý den,

  ad 1) firewall i když vypnu tak to nepomůže

  ad 2) tady bych řekl, že může být rozdíl server má doménu msc.local (ta tam je od doby co server je nainstalován) byl doinstalován Azure AD Connect a sprobýhá synchronizace AD local a AD Azure, stanice není v žádné doméně je připojena na azure AD.

  ad 3) na zařízení, které se nemohu dostat není možné nic měnit je to řídící jednotka od domácí automatizace, která je připojena do sítě. Dříve, když byla stanice přihlášena do domény se tam dostat dalo bez problémů dokonce i ze serveru se tam dostanu, jen né z té stanice.

  Samozřejmě bych mohl stanici připojit do domény serveru a bude vše OK, ale já bych chtěl aby to fungovalo přes AD Azure, postupně chci server zrušit.

  Děkuji za radu M.

  úterý 13. března 2018 15:13