locked
Postraní panel RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den. Stáhl jsem si k otestování poslední verzi Win 7 RC.
  Jak už bylo zvykem co pamatuji od Win 95 - po Vistu že šel vytvořit postranní panel. U Win 7 mě to už nejde, tak bych se chtěl zeptat zda od této funkce Microsoft upustil nebo se to dělá v Seven jinak než u starších verzí Win.
  U starších verzí to bylo tak, že jsem na ploše vytvořil složku hry,programy a tu složku jsem přetáhl myší ke kraji monitoru (v pravo, v levo nebo nahoru) a tím se mi vytvořil ten panel. Na levo jsem měl hry na pravo programy a nahoře tento počítač. Je to pro mě dosti potřebná funkce a myslím že né jen pro mě co jsem četl na různých fórech. Díky za odpovědi
  středa 14. října 2009 12:36

Odpovědi

Všechny reakce

 • Obávám se, že tato funkce byla nejspíše z shellu odstraněna (via Windows 7 a nový panel nástrojů) a budete tak muset využít doplňků třetích stran.
  středa 14. října 2009 15:30
 • Je to sice nepotěšující zpráva ale mockrát děkuji za odpověď. Aplikací 3 stran se mi využívat moc nechce protože čím víc věcí v PC je, tím je to horší. Však to všichni známe.
  To raději zůstanu u Win Vista. Mnoho lidí si sice na Visty stěžují ale já jsem s nimi neměl nikdy žádnej problém. Fakt je ten že k nim musí být nadupaný PC a internet aby fungovali dobře ale to je vedlejší. Co jsem četl na fórech, tak na Win 7 nadává dost lidí a už Downgradovali zpět na Vistu, takže pokud se neopraví různé chyby ve Win 7 atd. tak ta úspěšnost a oblíbenost by mohla skončit přesně jako u těch Vist. Myslím že vím proč Microsoft nabízí zdarma Win 7 pro ty kdo mají Win Vista.

  Ještě jednou díky.
  středa 14. října 2009 16:22
 • RTM verze je proti RC podstatně vylazená a z vistama se to nedá srovnat, ostatně jak již je zvykem se vždy opovrhuje něčím novým, jednak z důvodů zvyku ovládaní, delé trvá než si člověk sys ošahá, ale cca 45 min a sys je plně funkční a připraven k práci (myslím tím všechny upgrade a instalace všeho potřebného né jen sys) mlůví samo za sebe, takže tu nabídku Mikrosoft spíše myslí jako omluvu za visty. Tuším že jsem viděl postranní panel pro 7 někde na stránkách Mikrosoftu, nebo jej nabízi office. Nejsem si jist. Jinak s váma plně souhlasím čím více aplikací tím je to větší problém.

  čtvrtek 15. října 2009 6:56
 • Dobrý den,

  rád bych upřesnil jednu nepřesnost v které žijete. Microsoft nenabízí zdarma Windows 7 pro ty co mají Windows Vista. Nabízí zdarma upgrade na Windows 7 pokud si koupíte licenci na Windows Vista s upgrade kuponem v určitém vymezeném období. Říká se tomu technologická záruka, nebo v enterprise sféře Software Assurance. Je to jen z toho důvodu, aby se zákazníci nezalekli nákupu nových počítačů v období těsně před vydáním nové verze.

  Váš názor ohledně VIst měnit nebudu a nechci, sám jsem s nimi byl spokojen, ale sedmičky jsou úplně někde jinde. Rychlejší než XP, stabilnější, ale hlavně pohodlné pro práci. Alespoň pro tu mou.

  Naopak mnozí zákazníci už vyčkávají na sedmičky a chtějí na ně okamžitě upgradovat. Takže posun oproti negativním názorům tu je markantní. Toť zkušenosti.
  čtvrtek 15. října 2009 9:44
 • René Vašek : Není náhodou RTM verze starší než RC co má Microsoft ke stáhnutí? Prý to má být téměř finální verze jaká půjde do prodeje.

  Jan Pilar : Ano vím. Nabízejí Upgrade na Win 7 pro ty kteří si zakoupili nebo zakoupí cca od června tohoto roku do tuším února příštího roku Win Vista jakoukoliv verzi Oem nebo Full krom verzi Home Basic nebo s novým počítačem. Alespoň takhle to nabízejí prodejci viz. Alza.cz. Chcou tím nahradit špatně odvedenou práci (Vista) dobrou prací (Win 7).
  To je ale nepodstatná věc. Taky vím že mnoho lidí vyčkává na příchod nového OS ale co jsem četl po fórech tak taky dost lidí si stěžuje že jim něco nejede nebo nejde nainstalovat atd. Většinou používají verze RTM. Mě osobně se Win 7 líbí a neříkám že je špatný, to ne. Je dobře optimalizovaný atd. ale akorát mě mrzí že upustili od toho postraního panelu.

  Já mám třeba TV kartu Gigabyte Tiger 2 a ovladače pro Win 7 nejsou a z Vist mě to Win 7 nechce přijmout. Že jsou nekompatibilní s tímto systémem. Samozřejmě že to je vina Gigabytu že nezajistí ovladače ale kůli tomu přece nebudu kupovat nový komponenty. No je toho víc. Třeba problém s ATI Catalist.
  čtvrtek 15. října 2009 10:45
 • René Vašek : Není náhodou RTM verze starší než RC co má Microsoft ke stáhnutí? Prý to má být téměř finální verze jaká půjde do prodeje.


  RTM verze je finální verze určena k distribuci, mám ji z VŠB než bude oficiálně komerčně dostupná mohou tam nastat nějaké min změny.

  Neschopnost výrobců hardweru nelze házet na sys.

  Jinak souhlasím s Jan Pilar, je to jeden ze sys který jde do světa v docela dotáhnuté podobě, také docela brzy po Vistách, takže se dá konstatovat že si je Microsovft vědom toho že se Visty moc nepovedly, ostatně normální uživatel si toho nějak moc nevšímá, jen rejpalové, kdo chtěl mohl si může visty trošíčku poladit, je to jen věc zvyku. Pochybuji že někdy vyjde sys který uspokojí všechny.
  čtvrtek 15. října 2009 11:14
 • No a kde by se dala sehnat taková RTM verze Win 7 (nejlépe v CZ)? Na Microsoftu jsem našel ke stažení jen RC v EN jazyce.
  http://www.microsoft.com/cze/windows/rc/default.mspx
  čtvrtek 15. října 2009 11:29
 • no za měsíc by měla jít koupit, pokud jste studentem vysoké školy máte zdarma k dispozici všechny verze Win 7 legálně, jinak máte k dispozici google, poslední dobou je toho všude plno, sám si vyberte který způsob je pro vás. Jak jsem psal výše mám je  z vysoké školy.
  Osobně nedoporučuji to co vygooglíte, jelikož tam nikdy nevíte co jste dostali mimo jiné, legální způsob je jistý.
  čtvrtek 15. října 2009 11:35
 • Díky všem za informace a rady.
  čtvrtek 15. října 2009 11:53
 • No tak jsem vygooglil tohle tak to pak otestuji - http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx?ITPID=sprblog

  Píšou že je to RTM verze vlastně finální verze Win 7 Enterprise téměř shodná s Ultimate a Free na 90 dní. Tak jsem to tedy pochopil.

  Takže ještě jednou díky
  čtvrtek 15. října 2009 12:15
 • No nevím zda na to bylo zrovná nutné použít google, stačilo zde klepnou jen na jinou záložku :-)
  čtvrtek 15. října 2009 13:33
 • Našel jsem to i bez Google ale nechtěl jsem verzi Enterprise. Nakonec sem ji ale stáhl protože jinou sem nenašel a upraveným verzím nevěřím.
  pátek 16. října 2009 16:36
 • tak toje jedině dobře, to vám schvaluji, 90 dnů je dostatek času na to s rozhodnout

  sobota 17. října 2009 5:46