locked
Event log spomaľuje startup o 15 minut! RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím.

  Pre môj problém je potrebné poznať aj históriu:

   

  V NAY elektrodome som si kúpil notebook HP Pavilion dv7 so systémom Windows 7 x64 Home Premium v marci 2010. Mám na ňom výlučne legálny softvér (s výnimkou dvoch aplikácií zo školy o ktorých si nie som istý, ale každopádne na predchádzajúcom počítači mi fungovali 3 roky ako hodinky). Každej aplikácii, ktorá chcela  update, som to dovolil (boli to hlavne ESET antivirus, Firefox, Thunderbird, Windows a JAVA).  Raz v lete, po update Firefoxu na verziu 3,6 začal byť počítač strašne pomalý. Všetky okienka načítavali strašne pomaly, systém sa zavádzal strašne pomaly. Tak som ho preinštaloval.

  Po preinštalovaní som opäť fungoval ako predtým až do jesene 2010, kedy som znova updatol Firefox na 3,6 a počítač začal byť znova pomalý. Keď som ho reštartoval, uź sa nespustil. Po boote zostala čierna obrazovka s kurzorom, ktorý sa hýbal. Ak som nechal čiernu obrazovku 10 minút, kurzor zmizol a systém sa dal do úsporného režimu a po pohnutí sa zobrazil. Nechal som čiernu obrazovku s kurzorom pustenú celý deň a nič sa nezmenilo. Nešiel ani núdzový režim a keď som sa dostal ku command line-u tak som zistli, že na disku C: nič nie je.

  Po opätovnom reinštalovaní systému som radšej okrem windowsu neupdatoval nič. Posledný týždeň bol počítať spomalenejší. Ocitol som sa mimo elektrickej siete a potreboval som pracovať na diplomovej práci a tak som nastavil slabý výkon a pripojil cez bluetooth mobil ako modem, aby som mal internet. Po vypnutí a nasledovnom spustení sa počítač spúšťal 10 minút, poprípade vôbec nenabehol (opäť čierna obrazovka). Tentokrát nudzový režim ale išiel a tak som použil nasledovný postup:

  1) spustil som núdzový režim a msconfig.exe

  2) Nastavil som startup bez procesov (startup items) a bez služieb (services) = systém windows nebehol do 1 minuty

  3) Nastavil som startup s procesmi (startup items bolo začiarknuté) = systém windows nabehol do 1 minuty

  4) Nastavil som sturtup so službami (services) = systém sa zavádzal 15 minút a dlhý čas bol s čiernou obrazovkou + niekedy nenabehol

  5) Nastavil som startup s procesmi aj službami, pričom som všetky služby vypol a zo zoznamu asi 200 som postupne pridaval po 10 službách a reštartoval (t.j prvých desať služieb + reštart = rýchly štart, ďalších desať + reštart = rýchly štart a pod).

  6) Objavil som desiatku služieb, pri ktorých sa systém zavádza miesto 1 minúty 15 minút.

  7) vylučovacou metódou som zistil, že pomalý štart spôsobuje služba "windows event log". Tj. keď je štart windowsu kompletný (tj všetko), nabieha 15 minút, keď bez tejto jedinej služby, tak 1 minútu.

  Keď zapnem windows event log, zobrazí mi cca 6-7 chýb , pričom všetky majú ID=100, alebo ID=200 (sem tam 201) a čas zavádzania je adekvátny súčtu 15 minút.

   

  Moje otázky:

  1) čo môže spôsobovať takéto zlyhanie systému zo dňa na deň?

  2) môžem spúšťať PC bez windows event log-u? Niekde som sa dočítal, že vraj Windows vydal stanovisko, že je to bug

  3) čo môźe spôsobovať, že mi začal notebook blbnúť zo dňa na deň?

   

  Ďakujem:

  HP Pavilion dv7 Windows 7 x64 build 7800 Home premium. Intel Core i7 CPU, 1,60GHz 4,00 GB  RAM

   

  P.S. pri všetkom blbnutí je využitie procesora max 3% a RAM cca 30-40% čo je menej ako normál.

  pátek 12. listopadu 2010 19:57

Odpovědi

Všechny reakce

 • Dival ses do eventlogu?

  MP

  pátek 12. listopadu 2010 20:08
 • Pozeral pozeral....  Posledné bootovanie (s povolením Windows event log pri spustení) trvalo 15 minút a Event log mi zapísal 5 varovaní a 1 error.

   

  Task-cateogry je:

  Kontrola výkonu systému pri spúšťaní - 2 warning a 1 error;

  Kontrola výkonu systému pri vypínaní - 3 warning

  Event ID je 3x200, 2x100 a 1x101.  Error je 100.

  keď treba môžem aj podrobne

  pátek 12. listopadu 2010 20:16
 • pustil som windows tak, ze som dal enable aplikacie microsoft a ostatne som vypol... system nabehol pomaly a s chybami v event vieweri... Dal som teda opacne, spustil som windows len s aplikaciami okrem microsoftu (iba event log), system nabehol rychlo bez chyb a bez spomaleni, ci degradacie systemu.

   

  Zaver: system sa odpalil sam zlymi aktualizaciami.  Co s tym mozem teraz robit?

  sobota 13. listopadu 2010 13:55
 • Vrat se do stavu pred aktualizacemi (od toho je system restore). Pak budeme laborovat dal

  MP

  sobota 13. listopadu 2010 18:48
 • vzhľadom na to, že spustenie Windows trvalo skoro tak dlho, ako formátovanie disku, rozhodol som sa boj vzdať a Windows preinštalovať. :-/

   

  Mám ale ďalší malinký problém. Dal som úplne čistú inštaláciu Windowsu, no zišli by sa mi niektoré programy, ktoré boli nainštalované pri kúpe notebooku  (hlavne Power2go napaľovací program). Dá sa k ním nejako dostať. Kebyže dám inú možnosť preinštalovania PC, tak ich tam mám, teda fyzicky sa inštalačka v počítači nachádza.

  sobota 13. listopadu 2010 19:44
 • Opravdu stojis o bloatware? Pokud ano stahni si z webu vyrobce aspon aktualni verzi.

  MP

  sobota 13. listopadu 2010 20:48
 • Ďakujem :-)

  V

  sobota 13. listopadu 2010 21:21