locked
Status 0xc000000e při startu Windows 7 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, dnes se mi stala nemilá věc a to nenaběhnutí Windows 7 Ultimate 64bit s popisem chyby 0xc000000e (pravděpodobně poškozená boot partition). Předcházela tomu odinstalování trial verze Acronics true image home 12 a instalace předchozí verze 11. Po restartu systému se objevila výše uvedené hláška. Nepomáhá ani oprava pomocí nástroje opravy spuštění systému, ani pomocí instalačního DVD win 7 (opravit tento počítač - nástroj pro obnovení, která mi píše, že tato verze možností obnovení systému není kompatibilní s verzí systému Windows, kterou se pokouším opravit a abych zkusil použít disk pro obnovení, který je kompatibilní s touto verzí systému Windows). Zvláštní je, že přes instalační DVD win 7 vidím jak partition se systémem, tak bootovací partition (rezervováno systémem), které obsahuje (na rozdíl od toho, co - dle mého popisu níže - vidí ubuntu) pouze adresář Temp.
  Přes Ubuntu (neinstaloval jsem ho, jen spustil z DVD bez instalace) jsem se dostal k diskům a je zde jak systémová partition SSD disku (s windows 7 a programy), tak bootovací partition "rezervováno systémem" s bootovacími soubory.
  Nevím kde pořádně začít a nerad bych experimentoval, abych to nepřivedl do neopravitelného stavu. Novou instalací windows beru (s ohledem na množství programů a jejich nastavování) jako poslední možnost...
  Ještě pro dokreslení situace - před cca týdnem jsem vyměnil SATA disk (na kterém byl systém) za SSD disk, kdy pro migraci systému z původního SATA disku jsem použil Acronics (přes bootovací DVD Acronics dodaného k disku Kinkstone) a vše šlapalo normálně. Systém na původním SATA disku jsem již bohužel smazal a mám pouze zálohu systému na externím disku ještě před migrací ze SATA na SSD (záloha je udělána standardně z prostředí windows za pomocí Acronics). Případně bootovací DVD k Acronics mám (pokud bude doporučeno pokusit se obnovit zálohu).
  Předem děkuji za radu.
  Petr
  sobota 27. října 2012 13:22

Odpovědi

 • Nakonec vyřešeno díky flash disku se zavaděčem pro spuštění zálohy/obnovy systému, který jsem si kdysi dávno vytvořil po instalaci Acronis TI 2010 (a zapomněl na něj:)) Pomocí něho jsem dokázal vrátit zpět zálohu udělanou pomocí Acronis TI před klonování disku SATA -> SSD.
  Velké díky všem, co se snažili pomoci.
  • Označen jako odpověď Milos Puchta sobota 3. listopadu 2012 21:48
  sobota 3. listopadu 2012 20:04

Všechny reakce

 • 1. Predne byste v pripade pouziti SSD disku mel nastavil v BIOSu AHCI.

  2. Problemy Acronisem musite resit se support/forem Acronisu.

  3. Nejsou zrejme akce s Linuxem. Ten totiz muze udelat problem se zavedenim GRUBu.

  Muzete se vratit k fungujici instalaci, nebo nainstalovat operacni system znovu.

  M.


  neděle 28. října 2012 8:47
 • Děkuji za odpověď.

  Ad 1 - v biosu vše nastaveno korektně (AHCI zapnuté i u SATA disků) a především po migraci systému fungovalo vše bezchybně

  Ad 2 - naprosto chápu, ale u Acronics mi neporadí jak opravit instalaci win/bootovací partition, proto jsem se obrátil na Vás - rádce MS:)

  Ad3 - Linux jsem neinstaloval - jen jsem přes live distribuci (spustí se z DVD a načte se do RAM - na disk nic nezapisuje) kontroloval, jestli tam vůbec boot partition je a zda obsahuje soubory

  Návrat k fungující instalaci se nezdařil (viz můj popis níže - instalačka Win nedokázala automaticky problém vyřešit a bude nutné se o to asi pokusit ručně). Nová instalaci nechávám až jako poslední možnost (pokud předchozí pokusy zklamou) z důvodu značné časové náročnosti při instalaci veškerých programů, které používám a jejich nastavení...

  Ještě jednou děkuji.

  PM

  neděle 28. října 2012 10:32
 • Ještě bych doplnil, že jsem asi našel příčinu, leč nevím, jak ji vyřešit. Jde o to, že boot partition byla dříve bez označení písmene jako první část SSD disku a systémová partition byla dříve jako druhá část SSD disku s označením disku C:
  Nyní je stav takový, že SSD disk má partition 3:
  1. s označením C: obsahuje pouze složku TEMP a BOOT
  2. s označením D: obsahuje dřívější systémovou část s nainstalovanými windows 7
  3. s označením E: obsahuje (pravděpodobně) původní funkční boot partition

  Teď ještě jak to správně seřadit a zbavit se té nadbytečné partition?

  Oprava:
  E: není původní partition, ale zavaděč DVD (instalace win 7), takže je poškozena MBR (nyní se hlásící jako C:)

  • Upravený -Pedroso- neděle 28. října 2012 17:56 upřesnění/doplnění informací
  neděle 28. října 2012 17:27
 • Prvni oddil je systemovy a ma mit cca 100MB. Nema oznaceni pismenem.

  Druhy oddil je bootovaci oznaceny je c:

  Rekl bych, ze jste udelal chybu pri obnoveni instalace.

  Zkuste in-place upgrade. Pokud se nezadari, zazalohujte a udelejte novou instalaci (nezapomente zrusit vsechny oddily v prvni casti instalace)

  M.

  PS: Obcas je tezke poradit, protoze tazatele jsou skoupi na podstatne informace.

  neděle 28. října 2012 18:32
 • Jestli tomu dobře rozumím, in-place upgrade je možné spustit z prostředí windows. Tam já se ale bohužel díky poškozené MBR vůbec nedostanu (a to ani v nouzovém režimu). Jak jsem psal výše - pokus dostat se do windows končí resetem.
  Zkoušel jsem opravit MBR pomocí bootsect /nt60 SYS /mbr což sice skončilo úspěchem (dle výpisu), leč ke spuštění systému to nevedlo. Ještě se pokusím aplikovat pár tipů na opravu MBR a pokud to selže, tak mně napadá jiná možnost (trošku zoufalá) a to nová čistá instalace Windows 7 a následné nahrání zálohy vytvořené programem Acronis (pomocí bootovacího media acronis - tedy bez instalace).
  neděle 28. října 2012 20:43
 • Tu chybovou zprávu 0xc000000e vypisuje boot manager. To už je hodně daleko za zaváděcím kódem v MBR. Jestliže se zavádění dostalo až sem, znamená to, že zaváděcí kód v MBR i bootstrap ve VBR jsou v pořádku. Dokonce to vypadá, že bude v pořádku i bootmgr. Pod tou chybou 0xc000000e jsou dodatečné informace k chybě. Co je tam napsáno?

  Zjisti také, který oddíl je nyní aktivní. To lze např. tak, že v nástrojích pro opravu systému (na instalačním DVD) spustíš příkazový řádek a v něm nástroj Diskpart.

  vybereš disk pomocí->select disk 0

  vypíšeš si partície disku pomocí->list partition

  vybereš partícii která tě zajímá->select partition x

  a informace o ní si zobrazíš pomocí->detail partition  • Upravený MiliNess neděle 28. října 2012 22:37
  neděle 28. října 2012 22:21
 • In-place upgrade neni z prostredi Windows, ale z instalacniho DVD.

  pondělí 29. října 2012 7:19
 • Výpis z diskpartu:

  1) list disk:
  Disk 0; Online; 223GB; 1024kB volné
  Disk 1; Online: 931GB; 0kB volné
  Disk 2; žádné médium
  Disk 3; žádné médium
  Disk 4; žádné médium
  Disk 5; žádné médium

  Poznámka: Disk 0 je SSD disk, Disk 1 je Externí disk

  2) detail disk (Disk 0):
  ID disku: 9B3E7E80
  Typ: SATA
  nStav: Online
  Cesta: 4
  Cíl: 0
  ID logické jednotky: 0
  Cesta umístění: PCIROOT(0)#PCI(1F02)#ATA(C04T00L00)
  Aktuální stav jen pro čtení: ne
  Spouštěcí disk: ne
  Disk stránkovacího souboru: ne
  Disk souboru režimu hibernace: ne
  Disk výpisu systému: ne
  Disk v clusteru: ne
  Svazek 1: C; Rezervováno; NTFS; Oddíl; 27MB; V pořádku
  Svazek 2; D; System; NTFS; Oddíl; 223MB; V pořádku

  3) detail partition:

  Oddíl 1
  Typ: 07
  Skrytý: ne
  Aktivní: ano
  Offset v bajtech: 1048576

  Oddíl 2
  Typ: 07
  Skrytý: ne
  Aktivní: ne
  Offset v bajtech: 29360128

  Jen bych podotkl, že dříve měla boot partition velikost 100MB, nyní (po migraci SATA -> SSD) jen 27MB

  Co se týče chybové hlášky, tak ta se objeví pouze v případě, že vyberu při spuštění "Spustit nástroj Oprava spouštění systému (doporučeno)" a pod ní je dodatečná informace:

  Info? The boot selection failed becaouse a required device is inaccessible.

  Pokud vyberu "Spustit systém Windows obvyklým způsobem" win se chvíli načítají (zhruba 3 vteřiny) a pak následuje reset bez výpisu jakékoli chyby (bude možné způsobeno i tím, že mám vypnutý swap...).

  pondělí 29. října 2012 22:27
 • Aha, takže bych vybral instalaci (po výběru jazyka) a provede se zmíněný on-place upgrade? Omlouvám se za dotazy, ale s tímto nemám žádnou zkušenost a nikdy jsem o tom neslyšel... Bude to mít za následek ztrátu aktuálních dat na systémovém disku (systémové partition)?
  pondělí 29. října 2012 22:29
 • Opravdu je zakladni problem v tom, jak jste pouzil Acronis nespravnym zpusobem. Resenim je nastudovani navodu a dotaz na foru Acronisu. Predpokladam, ze doslo ke "zdrcnuti" (shrink) vsech oddilu, chybnemu prirazeni oznaceni oddilu v dusledku ignorovani atributu "skrytosti" systemoveho oddilu a zrejme i odstraneni atributu Active systemoveho oddilu.

  http://forum.acronis.com/

  Z hlediska Windows musite dosahnout takoveho stavu, ze prvni oddil ma velikost cca 100MB, je systemovy, skryty, primarni a aktivni, cili z nej se system startuje. Druhy oddil je bootovaci, primarni a zpravidla obsahuje take odkladaci soubor. Externi disk je nepodstatny a udaje o nej zbytecne vytvari "sum" v informaci, kterou podavate.

  Vyjimku tvori firemni instalace, ktere pouzivaji zvlastni oddil, ktery je stejne jako systemovy oddil neviditelny a tedy i bez oznaceni pismenem.

  M.


  úterý 30. října 2012 7:02
 • Miloš Puchta:

  OK, díky za snahu pomoci. Myslím, že migrace systému proběhla úspěšně (alespoň systém cca týden až 10 dní šlapal naprosto korektně). Navíc ke klonu disku byl použit výrobcem SSD disku (Kingstone HyperX 3K - 240GB upgrade kit) dodávaný bootovací CD Acronis, kde všechno proběhlo ve třech krocích korektně (tedy asi až na velikost bootovacího oddílu, který místo 100MB měl 27MB) a systém (jak píšu výše) fungoval. K nějaké chybě došlo při instalaci trial verze Acronis true image 12, následné odinstalace (z důvodu nestability) a nové instalace verze 11.

  Zkusím ještě In-place upgrade, případně čistou instalaci systému a následnou obnovu původního systému (ze zálohy, co mám na externím disku) a uvidíme...

  Ještě jednou díky za snahu pomoci.

  úterý 30. října 2012 15:36
 • Nakonec vyřešeno díky flash disku se zavaděčem pro spuštění zálohy/obnovy systému, který jsem si kdysi dávno vytvořil po instalaci Acronis TI 2010 (a zapomněl na něj:)) Pomocí něho jsem dokázal vrátit zpět zálohu udělanou pomocí Acronis TI před klonování disku SATA -> SSD.
  Velké díky všem, co se snažili pomoci.
  • Označen jako odpověď Milos Puchta sobota 3. listopadu 2012 21:48
  sobota 3. listopadu 2012 20:04
 •  

  Zdravim, snad můžu vtrhnout do problému se svým problémem.  Já si přivodil podobný stav a nevim jak to napravit. Klidně to přeinstaluji, ale už z principu věci bych chtěl zkusit to dát do kupy kvůli zkušenostem. Takže Windows 7 čistě nainstalovaný, vyladěný + programy a než jsem odevzdal pracovníkovy, chtěl jsem si udělat zálohu. Pustil jsem si takové to servisní CD mini Pe-XT a páč sem spěchal, nepoužil jsem ve stresu svůj obvyklý prográmek, a to Norton Ghost, ale odpálil sem DriveImage 2002, který jsem ale kdysi taky s úspěchem používal. Nastavil backup a při spuštění to na mne baflo, že na disku jsou chyby a jestli je má opravit. Tady zřejmě vznikl problém. Po opravě už žádný backup neproběhl, disky (včetně připojeného USB) zmizeli - v TotalCommanderu prostě zmizeli písmena a bylo vymalováno. Oprava přes instalační CD Win7 nejde jakýmkoliv způsobem, použit i Checkdisk, ten dlouho něco dělal, pak pravil, že vše opravil a opět bez výsledku. Přes miniPE CD nyní jednotky vidím, ale třeba instalačka Win7 vidí jen ten 100MB syst. disk nazvaný "rezervováno systémem". Takže chyba je někde, jak jste psal níže, ten disk s vlastní instalací není asi řádně přiřazen. Nyní tedy ale nevím jak a hlavně čím opravu zkusit. Vaše rada končí tím, jak by to správně mělo vypadat :-)

  Přikládám fotku obrazovky, kde jsem vylistoval jednotlivé partition, jestli Vám to něco řekne.

  Tak bohužel, foto nejde vložit, budu to muset přepsat:

  Oddíl 1

  Typ          : 07

  Skryty      : Ne

  Aktivní  :    Ano

  Offset v bajtech: 1048576

  a pak výpis:

  Svazek ###        Ltr         Jmenovka               Fs           Typ                Velikost              Stav            Info

  * Svazek 1            C          Rezervováno           NTFS       Oddíl           102 MB               V porádku     

               

  a pak Oddíl 2:

  Typ          : 07

  Skryty      : Ne

  Aktivní  :  Ne

  Offset v bajtech: 105906176

  Tento oddíl není pridruzen k zádnému svazku

  a tady vidím ten problém, ale nevím co s tím
  • Upravený Moolty středa 14. listopadu 2012 9:02
  středa 14. listopadu 2012 8:47