none
Nelze najít C:\WINDOWS\SYSTEM\vga852.fon

  Dotaz

 • Stanice s WINDOWS XP Professional SP3 plně aktualizovaná ohlásila po zapnutí: Systém nelze spustit, nelze najít C:\WINDOWS\SYSTEM\vga852.fon.

   

  Poslední funkční konfigurace nepomohla, CHKDSK /R nepomohl, nakopírováním souboru vga852.fo_ se systém rozběhl, ale bez fontů v naprosto nečitelné grafice. Po nakopírování default fontů z jiné stanice je nyní vše na 99% v pořádku, ale:

   

  1. V klasické režimu zobrazení se jsou chybné znaky pro minimalizaci, maximalizaci a zavření okna a další znaky, jako šipky apod. Namísto nich se zobrazují nesmyslné.

   

  2. Některé jednoduché aplikace, které zřejmě využívají nějaký defaultní sytémový font, se zobrazují v nějakých mini znacích bez češtiny a deformují tím svoje okna

   

  3. Složka Fonty v ovládacích panelech (C:\WINDOWS\FONTS) se nezobrazuje standardně, ale jako obyčejná složka. Chybí nabídky pro práci s fonty jako: Nainstalovat nové písmo, Skrýt podobné, apod.

   

  Prosím o radu. Všechny viditelné fonty jsem oproti jiné stanici zkontroloval a žádný nechybí, přesto není vše v pořádku. Reinstalaci stanice bych se rád vyhnul. Díky za každý střípek informace.

   

  úterý 9. září 2008 9:35

Odpovědi

Všechny reakce