none
Umístění není dostupné

  Dotaz

 • Dobrý den, před nedávnem jsem zde řešil problém ohledně nastavení práv přes ABE na Windows Server 2012 R2. Problém byl v nemožnosti zapisování na sdílený disk, který měl připojený zaměstnanec naší firmy. Problém jsme vyřešili, ale zaměstnanec pro připojení disku přes VPN používal MacBook stejně jako používám já, ale já jsem adminsitrátor. Zaměstnanec nyní vidí jen to co my potřebujeme. Problem ale nastal u zaměstnance, který má PC s Windows 7. K přístupu má 3 složky, objednávky, faktury, projekty. V objednávkách má nastaveno pouze read, stejně tak ve faktrurách. Do složky projekty ale chceme aby i zapisoval. Na sdíleném disku je teď správně v sharing nastaveno i change. V určené složce projekty je v security nastaveno read&write. Pokud připojím zaměstnance na macbooku, vše funguje. Pokud zkusím připojit přes VPN pak vyskočí tato hláška při kopírování souborů do složky projekty:

  Z:\ odkazuje na umístění, které již není k dispozici. Umístění může být na pevném disku tohoto počítače nebo v síti. Ujistěte se, že je disk řádně vložen a že jste připojeni k internetu nebo k síti a opakujte akci. Pokud stále nelze umístění najít, je možné, že bylo přesunuto jinam.

  Podotýkám, že jsme to vyzkoušeli na 3 počítačích s windows 7 a vždy stejný výsledek. Na macu to běhá normálně, dokonce i v aplikaci na iphonu a android také, prostě to respektuje ABE, ale ve Windows to hapruje při kopírování souboru do složky projekty.

  Prosím o pomoc.

  Předem mockrát děkuji.

  Karel

  čtvrtek 5. února 2015 19:23

Všechny reakce

 • 1. Mozna bych zkusil UNC

  2. Zkusil bych audit, abych vedel, co se v systemu deje.

  M.

  čtvrtek 5. února 2015 19:31
  Vlastník
 • Tam jde o to, že nechápu proč to na macu funguje a na windows ne. Když se přihlásím pod svým profilem na vpnku (jsem admin) tak zapisovat mužu a nic takového to nehlásí.

  Napadá mě jeste jedna věc. V security u té složky projekty mám nastavé, že já jako admin mam full control. Zaměstnanec tam má práva read&execute zděděné z předchozích a navíc sem tedy zaškrtnul modify a write. ted to vypadá následovně.

  Admin - full control, this folder, subfolders and files, inherited --->  Z:\

  Zaměstnanec - read&execute, this folder, subfolders and files, inherited ---> Z:\

  Zaměstnanec - modify, this folder, subfolders and files, inherited --->  None

  čtvrtek 5. února 2015 19:43
 • Jak jsou nastavene prava na Share?

  Nechavate dedit prava z rootu disku?

  To, ze na macu pristup funguje nam pro Windows moc nepomuze. Resme pristup na Windows.

  M.

  pátek 6. února 2015 8:45
  Vlastník
 • V share je nastaveno change a read. Strom dokumentu vypada nasledovně. Sdílený disk z:\ V něm jsou slozky: 2013. 2014. 2015 Ve slozce 2015 je: objednávky, faktury a projekty Ve všech složkách jsou děděny security práva z disku z:\ Do slozky projekty ale chceme i zápis - takže k již zděděným read&execute jsem navíc přidal práva modify a write. Struktura práv pak vypadá tak jak sem popdal výše v příspěvku. Ikdyz vymazu zděděná práva a dám disable inheritance a nastavím práva nově na read&execute a modify&read tak tam stejně přes tu vpn nejde nic zapsat a píše to pořád tu hlášku o umístění. Děkuj :-)
  pátek 6. února 2015 9:00