none
VPN a stejná IP adresa pro klienta VPN RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím a prosím o pomoc, jak nastavit pro klienta VPN (PPTP) stejnou IP adresu? V AD Users&Comps jsem u uživatele ve vlastnostech Telefonického připojení zadal "Přiřadit statické IP adresy", zadal jsem IP adresu kterou pro klienta potřebuji (pro tisk ze serverové aplikace), ale úspěšně dostávám IP adresy z rozsahu pro telefonické připojení. Poradíte prosím někdo???

  Děkuji

  středa 27. října 2010 9:19

Odpovědi

Všechny reakce

 • Pokud povolis uzivateli zadani IP adresy muzes ji zadat ve vlastnostech pripojeni na klientu

  MP

  středa 27. října 2010 10:14
  Moderátor
 • Pokud povolis uzivateli zadani IP? - kde se prosim povoluje?? Nastavil jsem userovi STATIC IP, pokazde mi pridelil RRAS (ci DHCP) jinou ip adresu. Zkousel jsem i ve vlastnostech nastavit statickou (protokolu ipv4), ale pripojeni se nezdarilo. . .

  :-(

  středa 27. října 2010 10:19
 • Musíš to nastavit v NPS serveru...pokud máš WS2008 /R2
  středa 27. října 2010 10:20
 • Nemám spuštěný NPS, dá se to jinak???
  středa 27. října 2010 10:22
 • tak kde máš nastavenou autentifikaci? Resp, co máš za systém...pak se dá navést přesněji

  středa 27. října 2010 10:24
 • Jedná se o SBS 2008, klient vytočí VPN připojení (microsoft pptp), na serveru je spuštěno směrování a vzdálený přístup... Klient je uživatel AD, autentifikace windows. Klient po přihlášení spouští vypublikovanou  terminálovou aplikaci, ze které potřebuje tisknout. Kdysi byly nastaveny tiskárny pomocí RDP protokolu, teď  to tak nejde, protože nyní aplikace hlásí, že není "Default printer" při zachování RDP tiskáren.

  Proto jsem byl nucen instalovat tiskárny na server, a ta, která není síťová, byla mapována UNC cestou (sdílení). Všude je to OK (LOKÁLNĚ) až na účetní, která si tiskne věci doma...

  Postupoval jsem stejně... Připojil jsme klienta přes VPN, zjistil IP adresu VPN připojení, na serveru jsem nainstaloval tiskárnu (tiskne do lokálního portu \\vpn_adresa\brother) a tiskne to...SUPER až do doby, než se opět připojí přes VPN.

  Na kartě uživatele jsem zadal u telefonického vytáčení static IP (jako je na serveru nainstalována tiskárna) - ale marně. Pořád mi server přidělí jinou adresu, než tuto, co jsem určil ve vlastnostech uživatele...

  Omlouvám se za vyjadřování...

   

   

  středa 27. října 2010 10:44
 • a proč nepoužíváš ten NPS server...?

   

  koukni na screencast na mstv v sekci IT odborníci - konfigurace VPN serveru...

  updatoval jsi group policy?

  co třeba nastavit fond IP adres na tom VPN serveru jenom na jednu?

  • Označen jako odpověď MartinCSKA středa 27. října 2010 12:24
  středa 27. října 2010 11:22
 • NPS jsem nikdy nekonfiguroval, nevím jak na to...
  Kouknu na to video, snad mi pomůže.

  jak nastavím fond IP adres VPN serveru? Ve směrování a vzdáleném přístupu? Co ostatní VPN klienti?? Budou se moci připojovat?

  Díky a jdu sledovat...

  středa 27. října 2010 11:30
 • Klucí díky...

  Pomohlo mi videjko od Jirky, kde jsem si nastavil NPS server (SBS již vytvořilo zásadu VPN) tak, jak mi poradil Míra odkazem výše (resp bodem 3 a odškrtnutím tlačítka "ignorovat vlastnosti nastavení..." )... A co se nestalo? Po provedení příkazu GPUPDATE a několikaterém testu připojení uživatele VPN dostal pořád tu samou IP adresu, která je uvedena nak uživatelské kartě.

  SUPER kluci, díky moc... HOTOVO - VYŘEŠENO

  Aloha Martin Kraty CSKA

  středa 27. října 2010 12:24