none
Změna IP adresy v Forwarded Lookup Zones RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  máme jediný DC a to Win 2008 Server. Je to tedy konkrétně SBS 2008. Změnili jsme mu IP adresu a logicky nefungovaly některé doménové služby. Například nebylo možné ani Active Directory Users and Computers. Zásadní potíže hlísil DNS server a i v Eventlogu ty hlášky se na tyto problémy odkazovaly.

  Vše jsme krok za krokem měnili (IP adresu server, záznam setrveru v hosts, změna záznamu serveru v DNS, znovuvytvoření Reverse Lookup Zones pro novou IP). Poslední věc byla IP adresa server v nastavení Forwarded Lookup Zones. A tady je ta záhada.

  Když v nastavení této zóny nastavím pro novou IP adresu, správně jí k tomu serveru DNS server ověří a zelenou fajfkou potvrdí. Za cca 10min, nebo po restartu DNS služby se do nastavení Forwarded Lookup Zones vrátí stará IP adresa. Nechápu to, protože v té zóně je statický A záznam serveru s novou adresou. Je to samozřejmě problém, protože plné domain jméno serveru server.domain.cz mi vrací původní IP adresu. Aspoň je to jediné místo kde jsem našel k plnému doménovému jménu serveru původní IP adresu a netuším odkud si jí tahá.

  Mezitím jsem restartoval i Netlogon a server a zkoumal nastevení a zatím jsem na nic nepřišel.

  Logicky nám nyní nefunguje korektně doména.

  Díky za tipy.

  Martin

  úterý 7. února 2012 11:36

Odpovědi

Všechny reakce