locked
Windows Vista/Server 2008 - mizení ikon RRS feed

 • Dotaz

 • Ve Windows Vista Business mi mizí všechny ikony plochy samovolně po startu, nebo po ukončení složitějšího programu. Zobrazování ikon je spuštěné a nastavené, častá chyba mizení ikon v oblasti tray se mi nevyskytuje. U Server 2008 Enterprise mizí koš po vysypání. V čem může být chyba? Jiný shell32 (ale jaký že, je tuším zatím jen jedna verze), či jak to řešit? Napadlo mne, jestli to nemůže být nějakou aktualizací, ale nerad bych upravoval registry aby dotyčný nepřišel o licenci (ale kdyby to bylo řešení, beru ho také:-). Předem moc díky chlapy a děvčata:-)
  pátek 12. prosince 2008 7:30

Odpovědi

 • Prosím Vás pěkně. Kdyby to bylo ovladačem, asi by nefungovaly nikdy a ne jen do zapnutí funkce. Před WU se mi nikdy v životě ovladač nenainstaloval, to je u mne utopická eventualita Shell32 jsem zkusil měnit, to nepomáhá. A to zobrazení na serveru jsem zkusil. Kdyby nezvládala vykreslovat, změnilo by se celé rozhaní z Aera na Standart, ne jen zmizení ikon.
  • Označen jako odpověď Otta, Miroslav pondělí 23. března 2009 7:15
  úterý 16. prosince 2008 8:17

Všechny reakce

 • Zdravím,

  mizí všechny ikony tzn. všechny objekty na ploše, nebo třeba jen zástupci. Zmizí i ze složky %ALLUSERPROFILE%\Plocha popř. %USERPROFILE%\Plocha, nebo jsou jen neviditelné na ploše při vykreslování?

  pátek 12. prosince 2008 16:02
 • To vypadá na chybu ovladačů.

  Napiš hw-sestavu, verzi BIOSu a verzi ovladačů chipsetu a VGA.

  Jak jsou nastaveny vlastnosti VGA v BIOSu (přesně)?

  Je přetaktovaný CPU/GPU/RAM?
  pátek 12. prosince 2008 17:02
 • Ikony se "nesmazávají" ze složek, pouze "nějak blbne" zobrazování ikon. Tj. po resetu fuknce zobrazování ikon je vše v pořádku, tedy dokud opět nezmizí. Potřeboval bych vědět alespoň co způsobuje vypnutí (v systému je to zapnuté, nevypíná se, ale nezobrazují se). V tom Serveru je to pak pouze po vysypání (nedávám Odstranit, kdyby to někoho napadlo).
  úterý 16. prosince 2008 7:21
 • Jak už psal pan kolega, chyba bude v ovladači od grafické karty nebo v grafice. Nezvládá vykreslovat. Máte aktuální ovladače, nebo naopak neprováděla se náhodou změna ovladačů přes WU? Na tom serveru, není to tím, že by a) chyběla ikona pro zobrazení b) je nastaveno, aby se zobrazovala ikona jen pro plný koš?

   

  úterý 16. prosince 2008 7:25
 • S hw to nemá nic společného, je to softwarová chyba někde v systému. Kdyby spíš někdo třeba věděl, jak se Aero vrací po HW akceleraci zpět, myslím si, že někde na tomto kroku je problém. (Jinak je to nějaký ASUS s nVidia kartou, konkrétně to nevím, nemám ho u sebe.)
  úterý 16. prosince 2008 7:25
 • Prosím Vás pěkně. Kdyby to bylo ovladačem, asi by nefungovaly nikdy a ne jen do zapnutí funkce. Před WU se mi nikdy v životě ovladač nenainstaloval, to je u mne utopická eventualita Shell32 jsem zkusil měnit, to nepomáhá. A to zobrazení na serveru jsem zkusil. Kdyby nezvládala vykreslovat, změnilo by se celé rozhaní z Aera na Standart, ne jen zmizení ikon.
  • Označen jako odpověď Otta, Miroslav pondělí 23. března 2009 7:15
  úterý 16. prosince 2008 8:17
 • Uz se to podarilo vyresit? Me se to ted stalo na notebooku ASUS. Po startu probliknou a zmizi. Odskrtnu a znova zaskrtnu "Zobrazovat ikony na plose" a objevi se.
  sobota 24. ledna 2009 17:59
 • Tohle se mi stalo u notebooku Asus, po hodině zkoušení jsem přišel na to, že to způsobuje služba ASLDR. Což je toto:

  ASLDR is the Service that Allows the "Hotkeys" or Fn
  Keys to work correctly on your ASUS Notebook.

  (You do have an ASUS notebook correct?)

  If you disable it, your Fn Keys will no longer work.

  If you set it to manual, you can check to see(if they still work)
  Some models, will activate the service when you touch the Fn key,
  some Models do not. Those which do not, are stuck with Automatic.

  Well, if you do use Fn Keys regularly that is.

  you can find it at:

  C:\Program Files\ASUS\ASUS Data Security Manager\ADSMSrv.exe
  What Fn keys have to do with data security is beyound me.

  pátek 30. ledna 2009 12:33
 • Zdravím. 

   

  Tížil mě stejný problém. Přišel jsem na to že to u ASUSu dělá utilitka Power4Gear Extreme. Jenom si uživatel změnil nevědomky nastavení a bylo to.

  problém po 2dnech vyřešen ( ještě že jsem nereinstaloval :-D)

  pátek 30. ledna 2009 22:12
 • Jo kdyby jenom ikony
  - Vista HOMEles premium
  17.5.09 Nový NTB ACER 18,4" 4GB RAM, 500GB HDD, 1GB ATI.
  1.6.09 09:15 při startu NTB 8bitová hláška - Konzistence disku není v pořádku - Doporučujeme provést kontrolu konzistence disku
  1.6.09 09:16 start kontroly konzistence disku - "mažu index ... , odstraňování indexu ...." říkám si odstraňuje indexy no tak budu holt vyhledávat pomaleji - no ani ve snu by mě nenapadlo ...
  1.6.09 09:30 všechno v prdeli -  ztráta všech dat (jpg, avi, doc, cdr ....) vytvořených pod systémem vista od 17.5.09 vše co jsem přetáh a bylo vytvořeno na starém NTB tam zůstalo.
            
  1.6.09 09:50 po urputném hledání -  telefon do Microsoft - " máte ACER tak si stěžujte u ACER"
  1.6.09 09:55 telefon do ACER Brno - počítám že jim pípl pager a borec valil přes celé město -15min - "jo vy máte vista home to jste si měl pořídit bussines" Hmm s bundlovaným NTB? - žádná rada.
  1.6.09 11:55 instalace trial verze - DERescue Data recovery Master - trial
  1.6.09 13:50 po dvou hodinách našel vše co se ztratilo. - Export - Only 65kB per file - buy full version.
  2.6.09  přes noc NTB na 220V vypnuté spořiče
  2.6.09 9:00 zaplacena licence na DERescue - Instaluj.cz 1690,-
  2.6.09 11:00 - mail s licenčním číslem
  2.6.09 13:00 - Export na exter HDD -OK

  Vzhledem k faktu, že se mi ztratila i instalace všech programů jako O2 wifi- Corel suite X4 apod - takjsem se snažil třeba ty corely (když už mě živí) nainstalovat - Instalovat nelze protože zadané umístění neobsahuje instalační data (že by broken CD)
  a odinstalovat taky ne protože sériové číslo je neplatné.
  2.6.09 15:00 - tel na Corel - co je to za bordel - Takže tu havárku s vistama ještě nezažili a že mi nejspíš neporadí.
  2.6.09 15:50 - Hot line ACER -  alt+F10 - převést do továrního nastavení  - maže celý disk C. virtuální D nedotčeno.

  Takže jsem z toho takový jablečný - bude se opakovat nebude? na co mám 500GB HDD když mi to co měsíc vymaže?
  No prostě paráda 

  Grafik mokas    čtvrtek 4. června 2009 6:08
 • Bude se to opakovat: HDD není v pořádku.
  Při reklamaci NB jsi měl požadovat výměnu HDD.
  Btw:
  1) jsi profík, který si tak málo váží své práce, že vůbec nezálohuje??
  2) jsi profík, přitom používáš dětský herní OS??
  3) jsi grafik, přitom používáš NB, určený pro cesťáky, ne plnohodnotnou grafickou pracovní stanici??
  MR1
  neděle 7. června 2009 20:22
 • Zdravim... ja mam taky problem že mi z plochy zmylzly uplne všetky ikony aj zastuci... na ploche mam len panel START a to je všetko... ked chcem vidieť ikony čo som mal na ploche tak musim ist cez START, HLADAT, PRACOVNA PLOCHA... a tam su všetky ikonky čo som mal na ploche... no proste všetko musim hladať cez START... proste na ploche nemam žiadnu ikonu ale v adresariku PRACOVNA plocha su všetky... kde by mohol byť problem? ako by som ho mohol vyriešiť??? dakujem vopred...
  středa 13. ledna 2010 13:30
 • Pokud kliknete pravým tlačítkem na plochu, zvolíte Zobrazit a zkontrolujete zda je zaškrtnuta volba Zobrazit ikony na ploše...
  středa 13. ledna 2010 13:47
  Moderátor
 • Zdravím, dostal se mi dnes jeden ASUS B80A s business woknama "pod ruku". Uživatelka měla stejný problém, tj. občas jí zmizely ikony na ploše, přitom zatržítko Zobrazit ikony na ploše samozřejmě ON. Hrál jsem si s tím asi 2 hod., vrátil se ke staršímu BO /bodu obnovení/, vše OK. Jakmile ale proběhl WU, opět ikony v čoudu (:o( Tak jsem založil novýho usera s admin rights, ikony byly na ploše, po restartu zmizely...Nechtělo se mi odinstalovávat jednu aktualizaci za druhou - žádná totiž nebyla ve spojitosti s grafikou - ani přeinstalovávat wokna. Nebudu napínat, všiml jsem si, že na mezerníku /SPACE/ je modrá Fn ikona : přepínají se tady různé "rychlosti" NB, takže ve volbě "Quiet Office" skutečně ikony zmizí !!! Asi se vyplatí přečíst si manuál...je to na str. 31, CZ/SK verze. Tož ciao (:o)
  sobota 26. června 2010 12:26
 • Zdravím,

  všechny tyto problémy jsou způsobeny nevědomým mazáním. Budou tu i výjimky, kde se OS rychle učí a po smazání jedné věci se postupně maže všechno.
  Napadá mě, proč se vymýšlí nové klávesnice s přehozeným nastavením? Tohle může způsobovat i hromadný pirátský útok, o čemž pachatel vůbec neví. :)

  Tyto cesty vedou i za katr a jen proto, že se vymýšlí nové a nekvalitní věci - to způsobuje rychlost výrobce...čím vyšší, tím horší kvalita.

  Mám na to jen pár slov: ''Boj o prachy!''

  středa 10. srpna 2011 18:06