none
Obnova VM na Hyper-V R2 RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím všechny, máme jeden Windows Server 2008 R2 SP1 Standard server s nainstalovanou rolí Hyper-V a na něm běží zatím jedna virtální mašina. Celý Hyper-V server se snažím lokálně zálohovat Windows Server Backupem, v nastavení zálohování je vybrán celý server, kromě disku D, na který se zálohuje, tzn. Backup items: Bare metal recovery; System state; System Reserver; Local disk (C:) - na disku C jsou uloženy virtuální servery. Zálohy probíhají korektně. Na virtuálním serveru běží Integrated services, pokud se podívám přímo ve vlastnostech virtuálního serveru na záložku integrated services, vidím "all services offered" a vpravo je zaškrtnutý Backup (volume snapshot). Na hyper-v serveru, když dám v CMD příkaz "vssadmin list writers", tak vidím stabilní "Microsoft Hyper-V VSS Writer". Pokud chci obnovit virtuální server, musím bohužel obnovit VHD disk jen jako soubor a ten použít pro vytvoření nového virtuálu, protože ve Windows server backup, když dám Recover, this server, vyberu datum, tak dál nemůžu vybrat položku "Applications" - je zašedivělá. Netušíte někdo čím to může být jak docílit obnovy celého virtuálního serveru včetně konfigurace? Ještě dodatek, na management hyper-v je použit jen standardní Hyper-V Manager. díky moc Pavel
  pondělí 27. června 2011 18:18

Odpovědi

Všechny reakce

 • Zdravim.

  Clanok http://support.microsoft.com/kb/958662/ popisuje postup, ktorym zaregistrujete VSS Writer. Uvadzam ho pre istotu, skontrolujte prosim vsetky zaznamy v registroch.

   

  Ked pouzijete prikaz wbadmin get items (http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc742041(WS.10).aspx), co Vam to vypise?

   

  Co Event Viewer? Ziadne zaznamy?

  - Windows Logs\Application (source = Backup), alebo

  - Applications and Services Logs\Microsoft\Windows\Hyper-V-VMMS ?

   

   

  Boris.

   

   

  • Označen jako odpověď Paaja úterý 28. června 2011 14:55
  pondělí 27. června 2011 20:03
 • Děkuji moc za reakci a i za vyřešení :-). Zabralo ruční registrování Hyper-V VSS writeru (KB958662) do Windows server backup, zálohu kterou jsem provedl po této úpravě je možno obnovit přes "Applications". Zkoušel jsem úspěšně obnovit do jiného umístění. Mě zmátlo jedno video (http://technet.microsoft.com/en-us/windowsserver/dd775213.aspx), kde autor po této úpravě registru spustí v CMD vssadmin list writers a vidí Hyper-V writer, problém je v tom, že už tam byl i předtím (tedy myslím si to, že i na 2008 R1 už writer po instalaci Hyper-V je), ale nebyl jen zaregistrován do Windows server backup :-). Ještě jednou děkuji! P.
  úterý 28. června 2011 14:55