none
Upgrade Win7 Home Premium na Win7 Profesinonal RRS feed

Odpovědi

Všechny reakce

 • Dobre rano,

  obchodne to jde pres Anytime Upgrade:

  http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/windows-anytime-upgrade

  Ale bohuzel netusim, jak to provest technicky, zda zadani Pro klice odemkne vyssi funkcionalitu, anebo to je upgrade, nebo preinstalace :-( Doporucuji prostudovat tu stranku..

  Prijemny den preju,

  peter

  pondělí 29. března 2010 6:04
 • je to forma upgrade a přeinstalace bude třeba vždy (klidně i přes stávající systém). bohužel ceny wau jsou prakticky totožné s novou oem licencí toho samého sw.
  michal zobec http://www.michalzobec.cz | http://www.virtualnipc.cz
  úterý 30. března 2010 2:51
 • Dobrý den,

  měl bych otázku k tolik omýlanému tématu jako je upgrade systémů windows obecně v souvislosti se zachováním licence. Můj konkrétní problém se týká přechodu z win vista home premium, které mám na booku předinstalované na win 7 professional, které mám k dispozici jako student s platnou licencí. Je mi jasné, že celý problém lze vyřešit jednoduše čistou instalací, ale z určitých důvodů bych to řešil rád formou upgradů při zachování licence. Bohužel přímo upgrade na win 7 pro ani mezikrok v podobě upgradu nejprve na win vista business není možný. Lze tedy toto řešit nějak jinak nebo případně zakoupením nějakého upgradu cenově dostupného (=pro studenty) ve smyslu z "čehokoliv" na win 7, např. toto 

  http://www.itdnes.cz/software-kartap.aspx?kod=PROFESSIONAL&kodsw=81040025&kkod=SW_OPERACNI_SYSTEMY&pkod=WINDOWS7&typ=sw ?

  Předem děkuji za odpověď. V případě, že tento problém byl zde již řešen, se omlouvám, ale z časových důvodů raději formuluji konkrétní dotaz. 

  středa 23. června 2010 21:59
 • při upgrade ti původní licence nezůstane zachována. Upgrady ze systému na systém nedělej, je to cesta do pekel. Navíc na notebooku, kde bude spooosta nekompatibilních ovladačů a dalšího balastu z Vist.

  tu formulaci: "ale z určitých důvodů bych to řešil rád formou upgradů při zachování licence" nechápu. Licence ti nezůstane zachována, ani kdyby jsi upgradoval jak chtěl...

  PS, založ si na to nové téma a neoživuj 3 měsíce staré kostlivce, dík.

  čtvrtek 24. června 2010 6:24
 • Děkuji za odpověď, myslím, že zvolím čistou instalaci, když obeně nejsou dobré zkušenosti s upgrady. Protože balast v systému, který upgrade neodstraní (což jsem myslel, že ano) může znčně zpomalovat chod systému, že? Chtěl jsem se vyhnout reinstalu všech programů, což je vždycky tak na půl dne!  Ale např. s ovladači by prý ve win 7 neměl být problém díky windows update, je to tak?

  Uvedenou formulaci jsem napsal nepřesně a myslel jsem to tak, že když mám visty z "výroby" (tedy OEM) a budu mít licencovaný systém od školy (kompletní, nikoliv jen upgrade), kterým budu upgradovat, tak se nemůže stát, že bych byl nakonec bez licence. 

  Odpověď na otázku, zda lze realizovat přechod z vist HP na 7 PRO jinak, než zakoupením univerzálního upgradu z "čehokoliv" na win 7 PRO (pod odkazem v mém minulém příspěvku - 857 Kč pro studenty, což jestli je to opravdu ono, tak je to zřejmě velmi dobrá cena), je pro mě tedy ale nadále neznámá.

  Jestli se v něčem mýlím, budu rád, když mě vyvedete z omylu!

  čtvrtek 24. června 2010 8:47
 • Čistá instalace je rozhodně správna volba:) Ovladače si stáhni na webu výrobce notebooku, případně jednotlivých komponenet. Ale 95% zařízení/komponent je rozpoznáno při instalaci a nejsou s nimi problémy, takže pokud máš sem tam něco nekompatibilního, tak na webu výrobce notebooku zkus najít ovladač.

  Uvedenou formulaci jsem napsal nepřesně a myslel jsem to tak, že když mám visty z "výroby" (tedy OEM) a budu mít licencovaný systém od školy (kompletní, nikoliv jen upgrade), kterým budu upgradovat, tak se nemůže stát, že bych byl nakonec bez licence. <<<<<<< ano, ale zbyteční mít dva systémy...nebo teda tak to přijde mě. Když upgraduješ ten systém jako tu studentskou verzi, tak ti to zůstává nadoživotí ta licence...

  Žádná jiná cesta jak realizovat upgrade není. Pokud by jsi nebyl student, tak by jsi musel provést upgrade na Win 7 HP a pak verzový upgrade na Professional. Ale to je příšerně drahé, mnohem levnější je zakoupit legalizační sady Win 7 Professional. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73837

  Jinak ta studentská verze je oproti tomu všemu zdaleka nejlevnější.

   

  čtvrtek 24. června 2010 9:20
 • Právě v tom tkví další otázka..:)

  1)jestli využít školní systém, jehož legálnost "padá", jakmile člověk ztratí status studenta (člověk ale nejspíš stejně bude mít systém dál a s tím i možná trochu lepší pocit v tom, že nemá vyloženě nelegální verzi) a mít tak čistou instalaci a relativně nejrychlejší možný chod systému, anebo

  2)v mém případě upgrade z OEM vist HP (nejlépe z čisté instalace, aby bylo nejméně zpomalujících vlivů systému, když to tak neobratně řeknu) zakoupeným upgradem na win 7 PRO v době, kdy jsem stále student, abych využil podstatně nižší ceny a získal doživotní licence (která jak píšou: Licence je trvalá (nepřijdete o ni ukončením studia) a přenosná (po likvidaci PC nebo notebooku můžete licenci použít na nový hardware, nelze použít ve smyslu užívání ve stejnou dobu na více zařízeních)), což se zdá být celkem dobrá volba (a budu mít jeden systém přeci, a to jenom 7 PRO)

  Jenom jestli kit (WinPro 7 SNGL Upgrd MVL Special Promo Student´s licence) pod tímto odkazem

  http://www.itdnes.cz/software-kartap.aspx?kod=PROFESSIONAL&kodsw=81040025&kkod=SW_OPERACNI_SYSTEMY&pkod=WINDOWS7&typ=sw

  je to, co hledám, tedy šel by jím realizovat případ 2)???

  Omlouvám se za tyto další otázky, ale odpověď mě zajímá a zdá se mi to jako dobrá volba, i když většina studentů stejně asi jede na Linuxu..:)

  čtvrtek 24. června 2010 11:06
 • Jaký máte školní systém? Pokud máš MSDNAA na škole, tak ti licence zůstává...

  K tomu druhému případu, ten UPGRADE je jenom licenční. NEMUSÍŠ dělat upgrade ze systému, to je naprosto nepotřebné. Provedeš normální čistou instalaci.

  To co potřebuješ je licence a média. Musíš si koupit licenci a médium buď 32bitové nebo 64bitové nebo obě. Ale myslím, že v dnešní době jiná bitová než 64 verze není nutná.

  Mnoho studentů jede na nelegálních Windows...:D s tím linuxem jsi mě pobavil...;)

  čtvrtek 24. června 2010 17:35
 • Ja bych to z hlediska mého okolí viděl 50 na 50 co se týká windows vs linux.

  Jj máme MSDNAA a říkáš, že teda se systémem od nich můžu být v klidu i po škole, jo??

  Ale asi pořád úplně nechápu rozdíl mezi systémovým a licenčním upgradem. Protože pomocí medií, která uvádíš neuděláš přece čistou instalaci, když jsou určeny pouze pro upgrade, ne? A licence je teda pak jenom o tom kódu potřebnému k instalaci..Když to teda sečtu, tak to studenta vyjde něco přes 1100 a má licencovaný systém win7. Ale podle mě se musí vyjít z nějakýho systému, který se následně upgraduje, což ale asi teda neříkám dobře..

  čtvrtek 24. června 2010 19:49
 • Těmi médii uděláš normálně čistou instalaci:) jsou to média jako každá jiná:)

  Tady máš podmínky MSDNAA

  http://download.microsoft.com/download/2/0/A/20AC25F2-97E6-4930-A9DD-3EDE223FD817/MSDN_AA_StudentUseAgree.pdf

  je tam jasně uvedeno:

  Pokud se již na

   

  členském pracovišti neúčastníte dalších kurzů hodnocených kreditem, nemůžete získat další software MSDNAA. Můžete však

  pokra

   

  čovat v používání dříve instalovaných produktů, pokud budete i nadále dodržovat pravidla programu MSDNAA.

  Tak něco k tomu Upgradu. Pokud si zakoupíš UPGRADE, tak máš nárok na využívání novější verze software. Pouze na tu novější verzi, tu starší nesmíš používat. Pokud budeš přeinstalovávat, tak normálně nainstaluješ ten nový systém a z ničeho neupgraduješ...to není podmínka, dělat upgrade..

  Musí se vyjít z nějakého kvalifikovaného systému, ale musíš mít jenom jeho licenci, nemusíš z něho UPGRADOVAT softwarově. Navíc je to mnohdy ani nejde, když máš 32bit systém a chceš si tam dát 64bit systém, tak prostě UPGRADE softwarový není možný.

  čtvrtek 24. června 2010 20:16
 • Tak už je mi to jasný:)!

  Každopádně A je správně, tedy ať žije MSDNAA..;)! 7 tady nějakej pátek určitě budou..

  Díky moc za zasvěcení do problematiky!

  čtvrtek 24. června 2010 20:34