none
změna výchozího nastavení tisku RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím, nevíte někdo jestlilze v MS Exploreru 7 v nastavení tisku zrušit defaultní nastavení velikosti stránky definované jako "přizpůsobit buňce" a nastavit jako výchozí třeba vlastní nastavení nebo nějaké procentuelní zvětšení?

  pondělí 7. března 2011 15:53

Odpovědi

 • Zajímavé, že zvláště první klíč v registru vůbec nebyl. Aktuálně si nemohu dovolit restart, nicméně zkuste druhý klíč vytvořit i ve větvi HKCU, až se k tomu dostanu vyzkouším.
  úterý 8. března 2011 23:54
  Vlastník

Všechny reakce

 • Dobrý den, pokud je myšleno "zmenšit obsah na tisknutelnou plochu" (Shrink To Fit), pak budete muset upravit výchozí nastavení v registrech.

  Předtím doporučuji provést jejich zálohu či zálohu systému. Veškeré úpravy registru provádíte na vlastní nebezpečí!

  Spusťte editor registru příkazem regedit, potvrďte výzvu UAC a jděte k HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\PageSetup, kde upravte hodnotu Shrink_To_Fit na no (tedy 0). Tím docílíte tisku ve velikosti 1:1.

  Alternativně můžete upravit (pokud neexistuje, tak tento klíč vytvořte) v části HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_STF_Scale_Min následující DWORD hodnotu iexplore.exe a udejte pro ní hodnotu zvoleného zvětšení, kdy 100 je 100 %.

  pondělí 7. března 2011 21:06
  Vlastník
 • tak koušej jsem obě možnosti ale nefunguje to. Ani jeden z klíčů v registrech nebyl.Po jehop vytvoření bohužel nefunguje
  úterý 8. března 2011 22:34
 • Zajímavé, že zvláště první klíč v registru vůbec nebyl. Aktuálně si nemohu dovolit restart, nicméně zkuste druhý klíč vytvořit i ve větvi HKCU, až se k tomu dostanu vyzkouším.
  úterý 8. března 2011 23:54
  Vlastník
 • tak jsem byl nucen se po čase vrátit k tomuto problému. ce se týče prvního klíče -  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\PageSetup, kde upravte hodnotu Shrink_To_Fit  ten reaguje na zaklikávátko v nastavení tisku "povolit možnost Přizpůsobit stránce". Ten teď v PC mám a funguje. Pokud toto zruším, nastaví se hodnota na "no" a při tisku se automaticky nastaví velikost stránky 100% což bych potřeboval změnit. Nevíte tedy jestli lze změnit defaultnéí nastavení velikosti ne jiné než 100%?

  Díky

  čtvrtek 5. května 2011 9:59