locked
TMG - končí RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj všem,

  Microsoft zastaví výrobu téměř všech Forefront produktů. Zbude údajně jen UAG (pod jiným názvem) a Identity manager. Podpora pro stávající produkty končí rokem 2015

  Posouvá se Microsoft v oblasti security a networkingu někam jinám, nebo je tato oblast pro Microsoft ztrátová?

  Jakou bude nyní nabízet alternativu pro reverse proxy?

  Jak to nyní bude s antivirovým řešením? To je v současné době nabízené i k System Center Configuration Manager 2012 v podobě Enpoint Protection? Dost se povedlo

  Já zatím vidím hodně naštvaných zákazníků mající zájem o produkty jako jsou Lync, Exchange a Sharepoint. Už se to na Microsoftu začalo řešit? Díky

  S pozdravem

  Tomas


  neděle 23. září 2012 19:56

Odpovědi

Všechny reakce

 • Tomasi, obavam se, ze to tu nevyresime.  Oficialni informace je trochu jina nez uvadis, viz

  http://blogs.technet.com/b/server-cloud/archive/2012/09/12/important-changes-to-forefront-product-roadmaps.aspx

  Nekteri vyrobci "applianci" garantuji podporu delsi dobu. Zde je priklad garance do roku 2023

  http://blog.konab.com/wp-content/uploads/Announcement-Availability-of-Microsoft-Forefront-TMG-2010-on-SecureGUARD-Appliance-Series.pdf

  M.

  středa 26. září 2012 18:39
  Moderátor
 • Miloši, teď Ti nerozumím, protože informace mám právě i z oficiálního blogu, který postuješ

  Forefront offerings will no longer be available for purchase as of Dec. 1, 2012.

  Informace ohledně UAG a FIM z blogu

  These solutions continue to be actively developed.  Forefront UAG 2010 SP2 was released in August 2012 and Forefront Identity Manager 2010 R2 was release in June 2012.

  O výrobcích appliance jsem nemluvil, ale díky za informaci.

  Já úmyslně na to založil topic, protože se mi tomu nechce věřit. Firewall řešení, které bylo zatím neprostřelitelné. Jednoznančně jedno z nejlepších reverse a forward proxy pro Active Directory prostředí. ISA a TMG dle všeho mělo i úspěch. Nerozumím tomu a však si myslím, že Security appliance od Microsoftu neskončí, jen se to jako všechno nahradí nečím jiným, nebo se to spojí všechno do UAG, pod jiným názvem.

  středa 26. září 2012 21:11
 • Tomasi, chtel jsem vyjadrit skutecnost, ze navzdory tomu, ze samostatny prodej TMG konci, ve forme appliances bude i nadale k dispozici. Plan podpory je soucasti zivotniho cyklu a tady je videt postupne "odumirani".

  Co je za tim vsim lze tezko rici, ale kdyz si uvedomis, ze technologii vyvinuli v Izraeli, tak muze jit take o ukonceni kontraktu. Predpokladam ze MS linii bezpecnosti neopusti a nejakou akvizici ziska novy produkt. Mozna to bude produkt, ktery jak pises bude integrovat vsechny popisovane funkce. Mozna to bude cloudove reseni, i kdyz si myslim, ze by mela zustat bezpecnost na zemi.

  M.

  čtvrtek 27. září 2012 10:04
  Moderátor
 • Díky za komentář,

  spojovat dva produkty je dle mě pěkná blbost. Pokud někdo bude chtít implementovat firewall a proxy firewall, včetně inspekcí, tak se rozhodne pro firewall a bude chtít firewall, ne gateway, která slouží pro publikaci aplikací do webového portálu. Pokud nějaký UAG 2013 si bude chtít zachovat status firewallu, měl by mít možnost customizaci rolí. Oddělit instalaci portálu se samotným firewallem.

  První, co mě napadlo je, že se MS s izraelskou společností pohádali, ale spekuluji :-)

  Tomas

  čtvrtek 27. září 2012 16:22
 • Tomasi, jsou "procesy", na ktere nevidime. Napriklad pojisteni, ktere muze narust do astronomickych vysin. Pokud "appliance" nebude resenim pro zakazniky, budes se muset rozhlednout po jinem reseni, ktere ma bezpecnostni certifikaci (napriklad Common Criteria).

  M.

  čtvrtek 27. září 2012 19:07
  Moderátor
 • Rozumím. Dal jsem si tu práci a TMG 2010 jsem se naučil, konečně jsem pochopil, že po tom nemohu chtít routování a zdrojové překlady na úrovni routeru, takže jsem si trochu změnil myšlení. Mohu říct, že po tom, co jsem tyto základy pochopil, jsem v TMG našel skvělého pomocíka a to hlavně v proxy oblasti. Nevidím na trhu žádnou alternativu, který umí tak dobře spojit proxy s windows ověřováním. Softwarové alternativy na trhu existují (Citrix Netscaler, VMware vShield), nicméně k TMG jsem si vytvořil osobní vztah :-)

  Notabene pro Lync 2010 existuje alternativa reverse proxy pro FrontEnd Server?

  čtvrtek 27. září 2012 20:24
 • Tomáši, mohl byste mi prosím napsat na karelf()microsoft.com? Zajímá mě situace kolem TMG a obecně FF produktů na trhu a zpětná vazba obecně.

  Díky,
  KFL


  Microsoft ČR | TechNet Blog | TechNet Flash | Facebook | Twitter

  čtvrtek 13. prosince 2012 11:48