locked
Migrace profilu uživatele RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,
  má smysl při migraci uživatele na Windows 7 pomocí nástroje pro migraci z XP nebo z Vista přesouvat i Sdílené položky?

  Předpokládám situaci, kdy nainstaluji nový počítač s Windows 7, všechny programy "se" nainstalují přes politiku a já potřebuji přenést především profil uživatele včetně osobních složek Outlook a popřípadě nastavení Office. Toto se přenese při samostatném zaškrtnutí profilu konkrétního uživatele i bez zaškrtnutí sdílených položek.

  Je chybný předpoklad, že přenesením Sdilených položek na nově nainstalovaný počítač vznikne možnost následných chyb? Stalo se a já nevím, zda to je jen náhoda nebo spíše pravidlo.

  Na jednou PC jsem sdílené položky (default, žádné další doplnění) přenesl (zapomněl jsem je odznačit) a problém vznikl. Ztratilo se nastavení pro default program pro odkazy v Outlooku (přijde mail, je tam odkaz a po kliknutí na něj nefunguje), popřípadě default program pro odkazy typu mailto: na htm stránce (po kliknutí na něj se neotevře se nová zpráva) + několik dalších drobných problémů. Bylo nutné odinstalovat a znovu nainstalovat MS Outlook 2003, tzn. odebrat a znovu přidat. Opravná instalace to nevyřešila.
  úterý 26. ledna 2010 8:54

Odpovědi

 • Pokud je nutné přenášet pouze uživatelská data, pak sdílené složky nejsou ve vetšině případů zapotřebí (vyjma toho, kdy uživatelé sdílené složky používá více uživatelů na počítači). Default profile by se neměl pomocí migwiz přenášet nikdy. Při migraci z Vista je možné profil přímo kopírovat, z XP je nutné buď migwiz nebo USMT.
  Ondrej Vysek - TSP, Microsoft Czech
  • Označen jako odpověď yorgstbk úterý 16. února 2010 6:16
  pondělí 15. února 2010 18:17