none
Instalace WSUS serveru RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  snažím se na jednom serveru rozjet službu WSUS (ta by měla být v pořádku nakonfigurovaná na serveru Windows Server 2008), nicméně dosud žádné klientské počítače server podle logu WSUSu nekontaktovaly. Včera jsem podle tohoto návodu http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc720539(WS.10).aspx udělal úpravy v gpedit.msc a po této úpravě se mi k serveru připojil vlastní server (v administraci WSUS jej vidím). Ale ostatní stanice se nepřipojili. Konfiguraci chci udělat přes doménu, postupoval jsem správně, nebo je nutné použít například jiný nástroj nebo tak?

  Díky.

  středa 2. června 2010 5:47

Odpovědi

Všechny reakce

 • pres domenu? pak snad gpmc.msc, ne? gpedit.msc edituje jen lokalni GP aktualne pripojeneho pocitace.

  MP

  středa 2. června 2010 7:15
  Moderátor
 • A postup je pak stejný? V gpmc.msc se mi nedaří nalézt položku Windows Update, jako v gpedit.msc.. Myslím, že server by neměl být nastaven pro aktualizaci ze sebe sama (nýbrž z Windows Update), jak jsem to udělal v gpedit, mám pravdu?

  středa 2. června 2010 13:28
 • Ano, postup je stejny. Max. dohraj .adm/admx sablonu.

  I server by se samozrejme mel aktualizovat pomoci WSUSU a ne z Internetu. Dalsi samozrejmosti je mit severy v extra WSUS skupine protoze na servery budes urcite uvolnovat aktualizace opatrneji nez na stanice.

  MP

  středa 2. června 2010 13:52
  Moderátor