none
Služby se samovolně ukončují - Správce serveru nemohl spustit úlohu kvůli následující chybě: Fond prostředí runspace se nepodařilo otevřít. ... RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat zda by někdo neporadil, nebo se už alespoň nesetkal s následující chybou. Je tomu něco málo přes týden, kdy se začali na serveru (Windows Server 2012 R2) vypínat služby. Služba po restartu server opět funguje, někdy na 5 minut, někdy na několik hodin a dokonce vydržela i přes noc a týká se to vícero služeb. Na server se neinstalovali žádné nové služby ani nic podobného a tak jsem vyloučil i tuto možnost.

  Dnes se mi konečně podařilo dostat nějakou zprávu se správce serveru a to následující:
  "

  Chyba Spustit služby Nezdařilo se   Správce serveru nemohl spustit úlohu kvůli následující chybě: Fond prostředí runspace se nepodařilo otevřít. Modul plug-in Vzdálená správa systému Windows Správce serveru je zřejmě poškozen nebo chybí. 1 15. 7. 2020 15:02:58 15. 7. 2020 15:04:06

  "

  Přede vám děkuji za jakoukoliv radu, protože mne už vážně řešení nenapadá, nicméně to nevzdávám a dále hledám.

  S pozdravem,

  Michael

  pátek 17. července 2020 6:12

Všechny reakce

 • Nejvic prace mi vzdy zabere prelozit tu cestinu do standardniho jazyka. Proc probuh mate na serveru cestinu...

  Zkusit. Hlavne tu cast detekce:

  https://enterinit.com/failed-to-open-the-runspace-pool-the-server-manager-winrm-plug-in-might-be-corrupted-or-missing/amp/  pondělí 20. července 2020 8:19
 • Dobré ráno,

  bohužel češtinu na serveru neovlivním, server je bohužel firemní. Nicméně řešení co jste zaslal jsem již zkoušel, jak první řešení tak i druhé, vždy ale služby naskočí a po nějaké době se vypnou. Což je opravdu zvláštní, protože nyní to dělá jen MySQL (To jsem vyhodil pro jistotu - nevyužívalo se). Nicméně to začalo dělat i u DS Licence Managera atd., a stále se nedaří dohledat příčinu jelikož někdy to běží hodinu, někdy dvě někdy i půl dne a pak to přestane fungovat.

  Největší záhadou je asi to, že služby nejdou ani restartovat, zkoušel jsem hledat i Mallware, Trojské koně atd a bohužel bezúspěšně. Stále hledám dál, protože to nefunguje jen krátkou dobu a začalo to po aktualizaci Windows Server 2012 tak se obávám aby nebylo něco v aktualizaci, jenže světe div se, ono tam není nastaveno ani vytváření bitových kopií ani nic podobného aby se šlo vrátit s nastavením serveru v čase zpátky.

  Nenapadá vás co by to mohlo nadále způsobovat?

  Děkuji za jakoukoliv radu.

  úterý 21. července 2020 6:18
 • Chlape leze to z tebe jak z chlupate deky.  Nejdriv pises, ze ti padaji sluzby - bez nejake specifikace. A posles jedinou hlasku.

  Na moji odpoved na tuto hlasku, pises, ze si to uz delal... Pak to doplnis, ze ti vlastne pada jen Mysql... Takhle to nepujde.

  Posli nejaky hezci/lepsi/presnejsi popis.

  WinRM s padem Mysql urcite nesouvisi. Klidne si winrm vypni - stop-service winrm.
  A protoze z popisu neplyne, kterou verzi MySQL mas, beru prvni troubleshooting, ktery na me vypadl z google
  https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/windows-troubleshooting.html

  Hlavne jukni do error logu, jestli tam neni nejaky lepsi duvod zastaveni sluzby, nez ktery si poslal ty.

  úterý 21. července 2020 7:28