none
Migrace Active Directory končí se zvláštní chybou RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, naší společnosti spadla do klína správa jednoho školního serveru, který dříve spravovala jedna opravdu velká firma, ale totálně bez dokumentace a vše okolo. Nyní je třeba přenést Active Directory na server nový a nastává problém. Na serveru je WS 2008 R2 SP1 + poslední verze ADMT a po spuštění ADMT se pouze objeví tato chybová hláška: http://img404.imageshack.us/img404/4590/img20121106170412.jpg Nesetkal jste se prosím někdo s tímto problémem a neznáte řešení? Doporučovány byly postupy jako instalace hotfixů, reinstalace ADMT, hacky v registrech... Vše z toho bylo bez úspěchu vyzkoušeno. Jediné co se nezkoušelo, tak je plná instalace Windows SQL serveru, ale může to opravdu pomoci? Na serveru běží databáze programu Bakaláři a ta se za žádných okolností nesmí poškodit a toho se bojíme, že by instalací Windows SQL mohlo nastat. Bakaláři totiž používají jinou, vlastní databázi. Děkuji za veškeré rady a nakopnutí. Hezký den!

  úterý 13. listopadu 2012 6:25

Odpovědi

 • Dobrý den,

  vezmu to z druhé strany....možná by pro vás bylo nejjednodušší vzít ten nový server, přidat ho k tomu stávajícímu jako druhé DC a pak ten původní odebrat a přenést role na ten nový. Budete tak mít jistotu, že o nic nepřijdete.

  úterý 13. listopadu 2012 6:39

Všechny reakce

 • Dobrý den,

  vezmu to z druhé strany....možná by pro vás bylo nejjednodušší vzít ten nový server, přidat ho k tomu stávajícímu jako druhé DC a pak ten původní odebrat a přenést role na ten nový. Budete tak mít jistotu, že o nic nepřijdete.

  úterý 13. listopadu 2012 6:39
 • Presne tak. Pridat novy server jako druhy DC, pockat nez se vse zreplikuje a pak zrusit stary DC. Nebo mozna taky ne, ono se vdycky hodi mit dva DC.

  A co se tyka te DB Bakalaru, nechapu ceho se bojite. Snad mate zalohy, ne?


  BB

  úterý 13. listopadu 2012 7:19
 • Dobrý den,

  ano, připojení jako druhé DC nás napadlo, ale stávající instalace je popravdě dost špatně udělaná (nastavená) a tak jsme chtěli rozjet novou instalaci a pouze přemigrovat AD. Pokud to samozřejmě není možné a nejsou nápady jak tu chybovou hlášku obejít, tak budeme muset udělat repliku serveru a role pak přenést. Kdyby Vás ještě něco napadlo, uvítáme nápady. Moc děkujeme za stávající odpovědi!

  úterý 13. listopadu 2012 9:14
 • 1. Zmeny systemu v prubehu skolniho roku, kdy bezi vyuka, nepovazuji za  stastne reseni. Tedy pokud neresite nejakou havarijni situaci.

  2. I kdyz k systemu nemate dokumentaci, mel jste nam prozradit alespon vychozi stav, ktery jste zjistil. Tedy operacni system DC a uroven (domain, forest).

  3. Pred migraci jste mel provest zakladni test zdravotniho stavu systemu (dcdiag,...)

  4. Pokud jsou rozdilne os u predchoziho a budouciho DC, aplikoval jste adprep.

  5. Mozna hloupe otazky, ale nabizi se: Procetl jste si dokumentaci MS k migraci? Kde se objevi uvedena hlaska?

  M

  úterý 13. listopadu 2012 9:25
  Moderátor
 • instalaci ale přenášet nebudete....

  chcete zachovat AD, takže pokud není upraveno/poškozeno schema a nechtěli byste přenést jen uživatele, skupiny a PC, tak:

  • nainstalujete si server podle toho, jak potřebujete
  • hodíte ho jako druhé DC, tím se "zkopírují": objekty AD, schema, DNS, GPO... (DNS se dá opravit ručně, politiky se dají smazat a Defaultní politiky vyresetovat do původních "instalačních" hodnot, pokud vám nevyhovují současné)
  • odpojíte starý server a vyčistíte AD
  • přenesete FSMO role na nový server
  • máte novou instalaci se starým AD

  s SQL a dalšími věcmi to nesouvisí, tam si můžete přenést co chcete a jak chcete

  v čem vidíte problém?

  úterý 13. listopadu 2012 9:31
 • možná Vám pomůže níže uvedený, ale jak píšou ostatní, přeneste role na druhý DC a máte klid.

  http://support.microsoft.com/kb/2266373/en-us
  neděle 18. listopadu 2012 13:37