none
Deploy tiskárny s TCP-IP portem přes GPO bez řadiče dc na pobočce

  Dotaz

 • Dobrý den,
  prosím poradili byste mi s instalací tiskáren bez řadiče prostřednictvím GPO (editace GPO na serveru W-2008 SP2 En. v datahousu), aby výsledkem byly instalovány tiskárny s TCP portem?
  Nefunguje mi to na windows XP SP3 - ani po aplikaci různých rad na internetu řešící stejný problém -např. http://www.gpanswers.com/community/13-group-policy-preferences/2723-tcp-ip-printer-deploy-via-gpp-xp.html .

  (na W-XP v rsop.msc nejsou chyby - GPO "test" je vidět).

  V logách na klientovi ani na serveru nevidím po aplikaci gpupdate /force a restartu žádné chyby, v GPO mám nastaveno v user conf. - preferences - control panel settings printers TCP-IP tiskárnu, printer path je s FQDN (tiskárna je nasdílená v datahausu na dc a funguje - odtud by si měly W-XP brát ovladač).
  Přes GPO deploy jsem tiskárny nastavoval ve více firmách a fungovaly.
  Ale protože zatím nemáme na pobočce řadič, potřeboval bych alespoň nastavit tisk na TCP, když zatím nemáme řadič fyzicky v site, už jsem s tím strávil dost času,
  ale tiskárna se pořád neinstaluje :-(.

  Moc děkuji za pomoc
  Jirka


  • Upravený Jiqa pondělí 16. ledna 2012 7:56
  pondělí 16. ledna 2012 7:46

Odpovědi

Všechny reakce

 • Zkus pouzit "rundll32 printui.dll printuientry" a "prnport.vbs" ve startup scriptu

   

  MP

  úterý 17. ledna 2012 14:04
  Vlastník
 • Děkuji, na vbs jsem se díval, ale myslel jsem, že to půjde nějak i mimo skript, v nějaké diskuzi jsem četl příspěvek někoho, kdo to prý rozběhal u sebe po dvou dnech trápení, ale tipy, které pomohly tomu správci, mě nezabraly, každopádně děkuji za alternativní radu.

  J.

  středa 18. ledna 2012 16:46