none
Azure - onedrive RRS feed

 • Dotaz

 • Dobry den,

  prosim o konzultaci/radu.

  Skola prechazi na office365, s tim by chtela vyuzit i pristup ke skolnim notebookum pres Azure AD.

  Notebooky jsou na stalo ve tridach, ale ucitele se stridaji. Tudiz resi jak v ramci Azure AD synchronizovat plochu, dokumenty. Jestli lze k tomu vyuzit onedrive? Jde nastavit tak, aby se ucitel prihlasil k danemu notebooku a mel jiz predem aktivovany ucet onedrive? Nebo jakym jinym (lepsim) zpusobem to resit?

  Dekuji za radu

  pátek 27. července 2018 7:54

Odpovědi

 • Tak jsem zkusil na nasem  O365 s Office 365 Enterprise E3 postupovat podle https://support.office.com/en-us/article/sync-your-documents-pictures-and-desktop-folders-with-onedrive-d61a7930-a6fb-4b95-b28a-6552e77c3057

  Jde to. Ale asi se to musi nastavit per uzivatel v kazdem profilu NTB, kde jsem se momentalne pripojil  = nebude to zadna automatika, bude to pakarna pro IT support.

  A trvam na svem, ze resit cokoliv "automatickeho" bez vlastni lokalni domeny je cesta do pekla.

  Napriklad netusim, jak chteji sdilet dokumenty mezi sebou. To se nauci delat se Sharepointem? No potes panbuh...  pátek 27. července 2018 14:11

Všechny reakce

 • Se obavam, ze se v danem pripade nekdo umanul, ze O365 je reseni na uplne vsechno. Neni.

  V ramci O365 muzete dokumenty davat na onedrive, pristupovat k nim z libovolneho NTB a tim i z office.
  https://www.youtube.com/watch?v=sZNzbgkyVXU

  Ale synchronizovat plochu...?
  Donutit ucitele, ze si nebude davat soubory na plochu a do dokumentu, ale rovnou do OneDrive, nebo do nejake konkretni slozky, ktera se s OneDrive synchronizkuje...?
  Pochybuji.

  Opravdu dana skola rezignovala na vlastni active directory a nejaky souborovy server?  pátek 27. července 2018 9:16
 • Je to mala skola, udajne nechcou investovat do vlastniho HW.

  https://wmmania.cz/clanek/jak-automaticky-synchronizovat-obsah-plochy-dokumentu-a-obrazku-na-windows-10/

  Neco o tom pisou zde, jestli je to realne?

  pátek 27. července 2018 9:54
 • No mam pocit, ze tato funkce NENI v enterprise onedrive  … viz napr. https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/msoffice_onedrivefb-mso_win10-mso_o365b/autosave-tab-is-not-available-on-onedrive-business/e6027331-49b9-47c2-b5e9-40c72f327f48

  takze musis rucne nastavit lokaci techto folders nekam do onedrive

  MP  pátek 27. července 2018 10:22
  Moderátor
 • Miluju tyhle "male zakazniky", kteri nechteji nic investovat, pritom aby vsechno fungovalo spolehlive nejlepe samo a pritom jsou na IT relativne zavisli... Ucetnictvi, mail, bakalari, vyuka IT...

  Je treba si uvedomit, ze veskera "nestandardni" reseni se musi dobre mazat lidskym sadlem (praci IT supportu) a vetsinou vznikne pekelny orloj, kolem ktereho se musi chodit po spickach a nemuze ho spravovat nikdo jiny, nez tvurce. Tj skola bude zavisla na konkretnim IT pracovnikovi, ktery to cele spachal dohromady. Nakonec (kdyby to nekdo  normalni  financne spocital) vyjde podpora nestadarndiho systemu za par let draz, nez porizeni standardniho reseni, ktere umi podporovat kazda standardni IT firma.

  Nekdy je dobre rikat zakaznikovi ne. Ne vsechno, co si zakaznik vysni, je realizovatelne.

  pátek 27. července 2018 10:36
 • Neni to klasicka skola, zadna ucebna IT ani vyuka IT kde by bylo zapotrebi, aby bezel server s AD.

  V cele skole 20 ntb, ale potrebuji aby z velke casti z nich fungovalo viz co sem popisoval.

  pátek 27. července 2018 12:14
 • Tak jsem zkusil na nasem  O365 s Office 365 Enterprise E3 postupovat podle https://support.office.com/en-us/article/sync-your-documents-pictures-and-desktop-folders-with-onedrive-d61a7930-a6fb-4b95-b28a-6552e77c3057

  Jde to. Ale asi se to musi nastavit per uzivatel v kazdem profilu NTB, kde jsem se momentalne pripojil  = nebude to zadna automatika, bude to pakarna pro IT support.

  A trvam na svem, ze resit cokoliv "automatickeho" bez vlastni lokalni domeny je cesta do pekla.

  Napriklad netusim, jak chteji sdilet dokumenty mezi sebou. To se nauci delat se Sharepointem? No potes panbuh...  pátek 27. července 2018 14:11
 • no este se da scriptem udelat symlink tech par adresaru do onedrive, ale pak se to synchronizuje jen pri spusteni :(

  MP

  pátek 27. července 2018 14:15
  Moderátor
 • Nemusí se nutně učit se SharePointem. Stačí, když jim správce ten SharePoint nastaví a uživatelům pak danou knihovnu bude synchronizovat do jejich počítače. V tom nevidím žádný problém, uživatelé se soubory budou pracovat jako by byly lokální, ale ony se přitom budou synchronizovat do cloudu a uživatelé budou dokonce moct i na jednom souboru pracovat společně v jednu chvíli. Tohle zrovna mi nepřijde jako žádný problém a uživateli může být úplně jedno, jestli je to SPO nebo fileserver.

  Jinak pro AAD existuje něco zvané Enterprise State Roaming, což by mohlo pomoct https://docs.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/active-directory-windows-enterprise-state-roaming-overview

  • Upravený Lukas Beran pátek 27. července 2018 14:26
  pátek 27. července 2018 14:25
 • Takze jestli spravne chapu, kazdy pak bude mit vlastni kopii sharepointiho webu? Chapu spravne, ze ve svem dusledku budou sdilena data v kopii na vsech NTB?

  A nemusi byt ta kopie v mem profilu? Muzu synchronizovat treba na c:\spolecne ?

  Proste prave vznika ten orloj, do ktereho bude tezke nasledne zasahovat :( Kdo chce kam...  :( Ale ja byt v pozici dodvatele, tak rikam NE, touto cestou jdete s nekym jinym.

  Pritom reseni s jednim HW serverem, hyper-V a par VM je relativne snadna, uchopitelna a standardni cesta. A k tomu O365 s Office/Exch/skype/atp. A nebo pokud uz opravdu chci free, pak samba na linuxu s emulaci AD....

  pátek 27. července 2018 15:06
 • Ne, všechna data nemusí být nutně kopií na všech noteboocích. Mohu synchronizovat jen ty adresáře, se kterými opravdu pracuji. Zbytek nesynchronizovat vůbec nebo jen v režimu on-demand.

  Synchronizovat můžeš kam chceš. Klidně na nesystémový disk.

  Proč by to bylo těžké? Vždyť to je naopak triviální. Kdokoliv přijde, nastaví to dle libosti. Nebo to dodatečně změní. Já v tom žádný problém nevidím.

  Naopak mi mnohem složitější a ve výsledku nesrovnatelně dražší (Office 365 předpokládám stejně už mají, takže nic navíc to stát nebude) přijde kupovat nějaký server a všechny potřebné licence. Nebo jak postavit AD s potřebnými politikami (aby se nic nemuselo dělat ručně, což je to za co bojuješ), kterou pak budeš synchronizovat do cloudu (aby uživatelé neměli dvě různé identity a správce nemusel každého nového/odcházejícího uživatele řešit na dvou místech odděleně) bez Windows Server? A celé prostředí udržovat a hlavně také zálohovat, což chce pravidelnou práci nějakého správce. Tohle bude stát obrovské peníze při nákupu a další obrovské peníze při následné údržbě jak SW, tak i HW. Tohle mi přijde jako orloj :-)

  Pro popisované prostředí mi cloudové služby s cloudovým AD přijdou jako velmi efektivní řešení a velmi malé peníze, resp. nic navíc, když už tu Office 365 stejně mají... Stavět kvůli tomu nějakou vlastní infrastrukturu a udržovat ji při životě je v tomto případě extrémně drahé a extrémně neefektivní.

  sobota 28. července 2018 6:25
 • Nejdulezitejsi a nejtezsi je ale stejne vzdycky proskoleni uzivatelu.

  Pokud si nekdo na plochu nakopiruje par desitek GB s.acek, bude to problem synchronizovat to pres roaming profiles, onedrive … cokoliv.

  MP

  neděle 29. července 2018 10:42
  Moderátor
 • Nepredpoklada se ukladani velkych souboru.

  "Jinak pro AAD existuje něco zvané Enterprise State Roaming, což by mohlo pomoct " - testoval jiz nekdo? Pripadne jak s tim SharePointem?

  Dik

  pondělí 30. července 2018 6:23
 • Je to věc, která funguje jak je popsané v dokumentaci. Jestli je to pro tvůj případ dostačující nebo ne musíš zhodnotit sám.

  Co s SharePointem?

  pondělí 30. července 2018 6:31
 • Zdravím, určitě doporučuji zvážit Enterprise State Roaming z Azure AD Premium  pro synchronizaci samotného nastavení, instalovaných aplikací, oblíbených a samotné konfiguraci profilu. Je to pro Azure AD náhrada části z Roaming Profiles.

  K OneDrive, určitě bych se podíval na možnosti automatické konfigurace například pomocí Intune. Tedy automaticky přihlásit uživatele a nastavit přesměrování. Lze to uživateli přednastavit a s příchodem KMF to brzy bude už asi ideálním řešením právě pro tyto případy.

  úterý 31. července 2018 20:34
  Vlastník