locked
Nemohu zobrazit mail oznaceny jako phishing ve Windows Live Mail i kdyz je volba nezaskrtnuta RRS feed

 • Dotaz

 • Mam problem (podobne jako ve WinMailu z Visty) o pulnoci nam jeden server  vytvori pres PRTG Network Monitor report -:Report PRTG day a odesle na mailovou adresu udaje o teplote a vlhkosti ze dvou ruznych cidel na serverovne s prilohou PDF. A tento mail nejde otevrit - zobrazi jen:
  Zpravu nelze naji
  Obsah této zprávy nebyl nalezen.
  Windows Live Mail
  a ani nelze zobrazit zdrojak.... (vlastnosti - podrobnosti - zdroj zpravy) - napise jen:
  Vlastnosti této zprávy nelze zobrazit.
  Došlo k chybě.

  Provedl jsem zatim upravu v nastaveni "Moznosti zabezpeceni" tak, ze jsem zrusil zaskrtnuti aby hlidal utoky phishing - protoze hned jak jsem po instalaci poprve pustil Windows Live mail, tak mi to hodilo hlasku, ze prisel mail, ktery byl vyhodnocen jako mozny Phishing, ale nenapsalo to bohuzel jaky a nic vic se z toho nedalo zjistit...
  Zajimave je, ze druhy den po zmene nastaveni jak pisi, potom jeste asi 4x prisel mail tak, ze se dal normalne precist i priloha PDF se dala otevrit, ale dalsi den uz opet byl mail nezobrazitelny jako pred zmenou nastaveni (ale v nastaveni moznosti zabezpeceni je Utok phishing stale nezaskrtnuty).
  Tento problem jsem videl poprve na Windows Mail ve Vistach na mem notebooku - ovsem po instalaci Windows Live  Mailu na firemnim Windows XP Professional SP3 CZ je to podobne.  Stary Outlook Express v.6 (v XP SP3) normalne zpravu zobrazi a neni problem. Rovnez kolega na XP SP3 s MS Outlook 2007 zpravu normalne zobrazi. Kde je chyba ??????
  pátek 6. listopadu 2009 9:59

Odpovědi

 • Dnes WLM zprávu z PRTG normálně zobrazil - takže to uzavírám s tím že bude-li aktualizace WLM někdy v budoucnu, tak to snad už jen vylepší funkčnost a pro naše účely to lze používat jako náhradu Outlook Express....
  pondělí 14. prosince 2009 10:59

Všechny reakce

 • jaky je server? neni to IMAP? pripadne POP3 a zvojene ID zpravy ...?

  MP
  pátek 6. listopadu 2009 11:07
  Moderátor
 • Je to POP3 server a nyni mam ve WinLiveMailu nastaveno zachovat na serveru kopii zpravy (pro pripad ze bych se musel nerad vracet k outlook express). Jinak standardni nastaveni po instalaci postovniho klienta mimo laborace s nevyzadanou postou a phishingem.
  pátek 6. listopadu 2009 12:15
 • Jeste doplnuji informaci - ani se nejedna o zdvojene ID...
  Porovnaval jsem zdrojaky mailu v den kdy sla zprava i s prilohou normalne precist a v den kdy to neslo (pres webovy pristup primo na mailserveru) a nenasel jsem ocividny rozdil - nezbyva nez ze je na vine windows live mail ale nemam uz co nastavovat anebo jsem nenasel tu spravnou volbu....
  pátek 6. listopadu 2009 12:49
 • Dnes 9.11. rano mi po zapnuti pocitace Windows Live Mail sice opet zobrazil hlasku o Moznem Phishingu,
  ale stahnul vsechny tri Report PRTG day maily (pulnoc patek, sobota a nedele) a normalne mi je zobrazil. Pravda je, ze jsem v patek odpoledne jeste provedl toto:
  V  Nastroje -  Moznosti zabezpeceni - Utok phishing - jsem zaskrtnul ze chci Chranit slozku dorucena slozka - nastaveni jsme ulozil a Windows Live Mail jsem vypnul a zapnul. Hned po te jsem ale tuto volbu zrusil a opet jsem vypnul a zapnul Windows Live Mail. Nevim jestli to je to, co "zabralo" ale mail je citelny bez problemu. Uvidim za nejaky cas - jinak nevim - zahada by pretrvala.
  pondělí 9. listopadu 2009 8:08
 • Tak to dopadlo dle očekávání - 10.11. už je opět mail nemožné otevřít. Jestli na něco někdo přijdete, uvítám zde radu. Skonči jsem zas na hlášce:

  Zprávu nelze najít.

  Obsah této zprávy nebyl nalezen.

  Windows Live Mail
  úterý 10. listopadu 2009 6:39
 • zapni si logovani na strane klienta i serveru

  MP
  úterý 10. listopadu 2009 8:26
  Moderátor
 • Omlouvám se ale nenašel jsem volbu, kde bych WLM donutil logovat - na straně serveru se loguje léta (je to Linuxový mail server a ten není v mé správě, ale poznatky z tohoto fóra předávám kolegovi, který už týden před tím, než jsem napsal se koukal jak protéká zpráva kterou WLM tu a tam dovolí zobrazit a tu a tam ne ale zatim nebylo nic objeveno. Proto prosím kde se to ve WLM zapne? Hledám info kde se dá ale toto dosud nikdo neřešil, nebo o tom nenapsal (asi)... jinak denně používám nadále WLM "naostro" ale nedá mi to a chci i tento problém dořešit.
  úterý 10. listopadu 2009 14:33
 • tools-options-advanced-maintenance

  MP
  úterý 10. listopadu 2009 14:37
  Moderátor
 • Přiznám se že česká verze kterou v českých XP mám má poněkud jiné volby, ale Nastroje - moznosti - Upresnit - udrzba mi nečinila problém najít - ale tak nějak nevím i když jsem zaškrtnul všechny volby v Odstraňování potíží že chci logovat, tak kde to najdu a jak se soubory jmenují, nebo to zapisuje do Xpéčkového protokolu událostí (Event log)... A mimochodem - včerejší nezobrazitelnost mailu od PRTG v práci ve WLM mi poprvé doma ve Vistách Windows Mail zobrazil normálně a dnes mi PRTG pro změnu zase WLM ve firmě také zobrazil tak jednou ano a dvakrát ne a naopak -jdu hledat někde ty zprávy z WLM... co bude logovat.
  středa 11. listopadu 2009 10:37
 • Nenašel jsem nikde žádný log i když jsem dle rady logování aktivoval. Celý minulý týden do 15.11.2009 včetně se zprávy zobrazily v pořádku. Dnešní z 16.11. je po delší době opět nezobrazitelná - je nějaký způsob nebo rada jak Windows Live Mail donutit aby ten jeden jediný mail každou noc šel vždy zobrazit a nedělalo si to ze mě legraci. Proč to nefunguje ?
  pondělí 16. listopadu 2009 10:18
 • Nový poznatek - po cca měsíci používání jsem teď dostal nové PC a přeinstaloval jsem si systém a zkopíroval data včetně pošty z WLM a hned první stahování mailů na novém PC ve WLM způsobilo stejný problém jako jsem psal jako první příspěvek:

  Zprávu nelze najít.

  Obsah této zprávy nebyl nalezen.

  Windows Live Mail

  - nastavení WLM je totožné - tak mě napadá, že musím několik dní stále dokola tento problematický mail "odblokovávat" a pak označit jako že není spam až to časem WLM pochopí - jiné vysvětlení na toto podivné chování nemám - bohužel filtr nevyžádané pošty nemá uživatelsky žádné jiné možnosti nastavení tak asi začínám z bodu "nula".
  A ještě jeden smutný postřeh - škoda, že Microsoft do WLM nepřidal jeden jednoduchý export nastavení pravidel pro zprávy - jako má např. "velký" Outlook protože přeťukat všechna pravidla (a že jich mám od dob OE docela dost) je krajně nepohodlné a celkem jsem tím ztratil tak 2,5 hodiny života... Přesto budu dál WLM používat, protože OE je dinosaurus a několik více méně státních institucí nepřečte češtinu z Thunderbirdu (i když jsme dle rad nastavoval všelijaká kódování, HTML a fonty) a prostě jsou kompatibilní pouze s Microsoftem. Leda by se objevila nějaká nová informace jak toto řešit...
  pátek 11. prosince 2009 7:34
 • Dnes WLM zprávu z PRTG normálně zobrazil - takže to uzavírám s tím že bude-li aktualizace WLM někdy v budoucnu, tak to snad už jen vylepší funkčnost a pro naše účely to lze používat jako náhradu Outlook Express....
  pondělí 14. prosince 2009 10:59