none
Nastaveni ikon, ie a usporadani plochy RRS feed

 • Dotaz

 • Na terminalovem serveru windows 2008 r2 vytvarim uzivatelkske profily. Jde mi o to, ze bych rad mel pro vsechny nastaven internet explorer (domovska strnka, poskytovatel vyhledavani, zabezpeceni, atd...) + ikonky na plose....tedy jejich rozmisteni, mozna sporic, atd.... Ostati veci snad zatim nebude potreba, kdyz jsem to zkousel, tak jsem to udelal tak, ze jsem jeden ucet vytvoril a pak zkopiroval jeho profil do default profilu...byla to prasarna, ktera fungovala. Na spravne provedeni jsem tu nekde nasel link, ale zajimalo by me, jestli to nejde nejak jednoduseji. Nebo jak to delaji zkuseni mazaci? Dekuji za radu.
  čtvrtek 14. dubna 2011 16:48

Odpovědi

Všechny reakce

 • Na spravne provedeni jsem tu nekde nasel link,ale zajimalo by me, jestli to nejde nejak jednoduseji?
  Jaký link? Ta otázka nemá smysl, když nevíme co jsi našel? Resp. nejpřesnější odpověď zní: "možná ano, nejspíše však ne..." :-)
  čtvrtek 14. dubna 2011 18:51
 • Myslel jsem tenhle link...ele moc tomu nerozumim:

  http://support.microsoft.com/kb/973289


  Konkretne nechapu, jak mam v tom spravci vytvoreni botovych kopii vytvorit ten xml soubor. Kdyz dam novy soubor a ze nechci otevrit stavajici, tak pak kdyz to ulozim, tak to obsahuje jen tohle:

  <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
  <unattend xmlns="urn:schemas-microsoft-com:unattend">
      <cpi:offlineImage cpi:source="" xmlns:cpi="urn:schemas-microsoft-com:cpi" />
  </unattend>

  tak tam mam nekde dopsat:

  <CopyProfile>true</CopyProfile>


  nebo jak? nebo musi ten soubor obsahovat vice udaju? tedy vice nastaveni? slo by to nejak lidsky obecne popsat, co ten soburo bitove kopie vubec je, atd..?  pátek 15. dubna 2011 5:54
 • slo by to nejak lidsky obecne popsat, co ten soburo bitove kopie vubec je?
  No to je přece instalační image.... :-) I když ten odkazovaný článek není strojově přeložen, i tady by asi pomohlo, kdyby jsi si na konec URL přidal /en-us (= přepnul na angličtinu :-)

  Nevím jak u terminálových session, ale očekával bych že to bude stejné jako u desktopů - tedy volby ikon a zástupců bych nastavoval přes Group policy, sekci preferences. Pokud jde o rozmístění ikon na ploše, to si myslím že udělat centrálně nejde, resp. by vynaložené úsilí neodpovídalo přínosu. Existují nástroje jak rozmístění ikon uložit a obnovit, ale nikdy jsem to nezkoušel přenášet mezi profilama. Sloužilo to pouze k obnovení jejich rozložení, když mi wokna "sama od sebe" ikony setřídila. Používal jsem k tomu starou Resource kitovou knihovnu layout.dll ale pro systemy NT-XP/2003

  pátek 15. dubna 2011 13:23
 • Vyborny clanok, ktory rozobera uzivatelske profily na terminalovych serveroch na Windows Server 2008 R2 :

   

  http://blogs.msdn.com/b/rds/archive/2009/06/02/user-profiles-on-windows-server-2008-r2-remote-desktop-services.aspx

   

   

  Boris.

  pátek 15. dubna 2011 13:37
 • Dekuji za clanek, zkusim to prelouskat, jestli mi to v necem pomuze.
  pondělí 18. dubna 2011 18:24