locked
Zvětšit nebo zmenšit text a další položky RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  mám notebook na kterém používám specifický program EKG 2000. Instalace proběhla v pořádku, ale při zobrazení určitých oken se mi nezobrazují regulerně tlačítka - jsou schované. Radil jsem s technickou podporou pro tento program a ta mi tvrdila, že mám nastaveno zvětšní textu na 125%. A měli pravdu, ale po přenastavení mi stále zůstávají tlačítka zakryta. Tak jsem vytvořil nový profil a zkusil tam. Přímo i v novém profilu už bylo přednastaveno opět zvětšní písma na 125% a i po zmenšení na 100% se nedá s programem pracovat. Na jiných strojích mi to běží jak má. Takže půjde o problém v systému. Nevíte kde v registrech to mohu ručně nastavit nebo ověřit, aby to fungovalo jak mělo? Jde o notebook HP ProBook 640, operační systém W7 64-bit Pro. Aktualizace všechny doinstalované, ovladače nejnovější od výrobce.

  Můžete mi poradit?

  Děkuji

  Dušan

  pátek 7. listopadu 2014 13:49

Odpovědi

 • Zdravím všechny,

  předem se omlouvám, žese k tomuto tématu vracím, ale chtěl jsem jenom napsat, že kompletní čistá přeinstalace pomohla vše pořešila. Bez HP věcí vše funguje.

  Ludfik

  • Označen jako odpověď Ludfik úterý 18. listopadu 2014 7:42
  úterý 18. listopadu 2014 7:42

Všechny reakce

 • Ptate se dobre, ale mozna na spatnem miste. EKG 2000 neni produktem firmy Microsoft. Ocekaval bych, ze firma Grimed ma schopnou podporu, ktera by vam mela poradila, jak nastavit Windows aby program fungoval spravne.

  Nezbyva vam, nez srovnat nastaveni na problematickem notebooku s nastavenim na "fungujicim" pocitaci. Predevsim se podivejte do panelu nastaveni do slozky fonty (Control Panel -> Fonts).

  Zkontroloval bych rovnez, zda splnuje notebook hw predpoklady, tedy rozliseni. Predpokladam, ze mate nainstalovany video driver od HP a nepracujete v nejakem jednoduchem defaultnim modu, nebo naopak v situaci, kdy program nepodporuje vyssi rozliseni, ktere je notebook schopen.

  Zkuste zapatrat po nejakem foru se zamerenim na medicinskou pocitacovou problematiku. Na tomto foru, kde jste dotaz vlozil, nepredpokladam vetsi vyskyt IT specialistu, kteri by s EKG prisli profesne do styku a resili podobny problem.

  M.

  pátek 7. listopadu 2014 15:21
 • On to nebude problém toho programu EKG 2000, ale nastavení Windows, ze kterého si program bere nastavení - velkost písma, atd ... Už  je podezřelé to, že při založení nového uživatele si systém sám nastaví velikost textu na 125%. Normálně nastavuje nový profil na 100%. Takže problém bude spíše v defaultní šabloně nastavení nového uživatele a zřejmě z defaultní šablony si program bere nasatvení. Můžete mi poradit, kde najdu defautlní šablonu pro nastavení nového profilu uživatele, kde bych tento údaj mohl opravit?
  pátek 7. listopadu 2014 15:54
 • Ahoj,

  notebook má předpokládám rozlišení 1920x1080 na 14", což je důvod, proč Windows nastavuje defaultně 125 %.

  Druhý počítač, na kterém vše funguje, je identické HW i SW konfigurace, tedy hlavně má také 14" displej s rozlišením 1920x1080? Pokud ne, pak porovnávání nemá smysl, protože srovnáváš „hrušky s jablkama“.

  Téměř jistě je problém v tom, že daný program nezvládá pracovat na monitorech s vysokým rozlišením, potažmo vysokým DPI. Měl bys tedy problém opravdu řešit s autorem programu, nahlásit mu tento problém a žádat po něm opravu.

  ... nebo pracovat na monitoru s nižším DPI ...

  pátek 7. listopadu 2014 17:03
 • Starší stolní počítač byl zaměněn za notebook 14" s rozlišením 1920x1080, ale je připojen k externímu monirotu, který se neměnil a problém přetrvává.
  pátek 7. listopadu 2014 17:22
 • Jaké rozlišení má ten monitor? Jak je velký? Jaké rozlišení je nastavené v operačním systému? Máš nastavené zobrazení plochy pouze na externím monitoru? Máš tedy nastaveno 100 % velikost v Set custom text size?

  Je problém i v nějaké jiné aplikaci? Tohle JE prostě problém té aplikace, která nepracuje správně s rozlišením monitoru a velikostí DPI. A jediný, kdo problém může skutečně vyřešit, je autor dané aplikace. Ty se můžeš maximálně snažit problém nějak obejít.

  pátek 7. listopadu 2014 17:34
 • Tak na doporučení všech, kteří mi odepsali a moc jim děkuji za ochotu a pomoc, jsem nakonec zavolal výrobci programu a slíbil mi, že program předělá.

  Věem moc děkuji.

  Ludfik

  pátek 7. listopadu 2014 17:54
 • Zdravím všechny,

  předem se omlouvám, žese k tomuto tématu vracím, ale chtěl jsem jenom napsat, že kompletní čistá přeinstalace pomohla vše pořešila. Bez HP věcí vše funguje.

  Ludfik

  • Označen jako odpověď Ludfik úterý 18. listopadu 2014 7:42
  úterý 18. listopadu 2014 7:42