none
Prosím o radu RRS feed

 • Dotaz

 • Používám na Windows 2008 serveru (standard edition) zásady skupiny. Nyní jsem zjistil, že některé zásady přestali fungovat. Pokud se na zásadu podívám (přes Group policy management). Zjistuji ze u nekterých zásad, které dříve fungovali se objevuje následující hláška:

  Při shromažďování dat pro Šablony pro správu došlo k chybě
  Byly zaznamenány následující chyby:

  Zdroj $(string.SUPPORTED_WIN7), na který odkazuje atribut displayName, nelze nalézt. Soubor C:\Windows\PolicyDefinitions\PowerShellExecutionPolicy.admx, řádek 10, sloupec 81

  Co s tím mohu udělat :-)

  Předem děkuji

  úterý 17. září 2013 15:39

Odpovědi

Všechny reakce

 • To je možné ale před tím vše fungovalo i na WIN 7 bez problémů....prakticky ted nefunguje nic co je v částí "šablony pro spávu".

  (že by nějaká aktualizace?)

  Spíš bych potřeboval řešení jak to udělat, aby vše fungovat zase začalo :-) Moc děkuju...

  čtvrtek 19. září 2013 4:06
 • Tzn nefunguje obycejna NOVA policy, ktera rekneme nastavuje obrazek na plose? A kdyz se ta sama udela pers lokalni politiku stanice tak bude fungovat?
  čtvrtek 19. září 2013 6:17
 • Tak jsem si za vas chvili cetl :) Neupgradeoval jste nedavno na W7 SP1?, pripadne neupravil jste nejakou GPO na W7SP1, pripadne W8?

  Stale si myslim (viz muj) predchozi prispevek, ze se jeden ze systemu (server, nebo klient) odkazuje na nejakou sablonu, kterou ten druhy nema, nebo ji ma starou. Prectete si tyto dva clanky a pak zkontrolujte, co mate v centralnim ulozisti ADMX:

  http://blogs.technet.com/b/askds/archive/2009/12/09/windows-7-windows-server-2008-r2-and-the-group-policy-central-store.aspx

  http://blogs.technet.com/b/craigf/archive/2010/07/10/upgrading-the-admx-central-store-files-from-vista-to-windows-7.aspx

  čtvrtek 19. září 2013 9:35
 • Přestali fungovat politiky, které normálně fungovali. Vědomě jsem nic neupravoval. Je pravda, že jsem stanice s W7 aktualizoval na SP1.

  Pomocí politik jsem řešil přidání stanic na WSUS. (vše 2 roky fungovalo na XP i W7).

  Chyba se ale zobrazuje už na 2008 serveru (standard edition) , kde jsem nic neměnil (neupravoval) - stačí když si politiku pouze prohlédnu.

  Nyní přidávám stanice s W8 pro a samozřejmě také nefuguje :-)

  Mám tedy na server něco nainstalovat? :-)

  Předem děkuji za pomoc.

  čtvrtek 19. září 2013 18:19
 • Vy nerad ctete? V tech clancich je popsan system, jak to funguje. W2008 server ma proste starsi ADMX sablony nez W7 SP1 a novejsi. Prectete clanek, opravte centralni uloziste na serveru.
  pátek 20. září 2013 7:42
 • Jak je v odkazech níže popsáno, problém je v tom, že při aktualizaci OS Win 7 na SP1 dojde i k aktualizaci politik, které jsou předány serveru a ten si je uloží do svého uložiště.

  Osobně mám za to, že se jedná pouze o problém lokalizovaných SBS 2007. Pokud se podíváte na vlastnosti souboru  C:\Windows\PolicyDefinitions\PowerShellExecutionPolicy.admx zjistíte, že je z roku 2012.

  Pokud se podívate na vlastnosti souboru C:\Windows\PolicyDefinitions\cs-CZ\PowerShellExecutionPolicy.adml zjistíte, že je z roku 2008 (velikost 2.471 bytů). A to je příčina této chyby, neboť prováděcí instrukce nejsou kompatabilní z důvodu rozdílnosti verzí PowerShellExecutionPolicy.adml.

  Zajímavé ale pak je, že když se podívate do adresáře C:\Windows\PolicyDefinitions\en-US, najdete požadovaný soubor PowerShellExecutionPolicy.adml ve správné verzi z roku 2012 (velikost 5.523 bytů).

  Vysvětlení je jednoduché, při aktualizaci Win 7 na SP1 je k dispozici pouze anglická verze, která je nainstalována i na cental store na serveru. Nic méně při editace GPO davá server přednost místní jazykové lokaci v našem případě cs-CZ a pokud tam soubor nalezne, dál už nehledá a vzhledem k tomu že je soubor ve špatné verzi, hodí mmc zásady skupin chybu.

  Postup pro opravu:
  -----------------------

  1. zazálohujte si soubor C:\Windows\PolicyDefinitions\cs-CZ\PowerShellExecutionPolicy.adml

  2. smažte soubor C:\Windows\PolicyDefinitions\cs-CZ\PowerShellExecutionPolicy.adml

  3. zkopírujte soubor z C:\Windows\PolicyDefinitions\en-US\PowerShellExecutionPolicy.adml do C:\Windows\PolicyDefinitions\cs-CZ\


  AlexB112233  pátek 14. března 2014 7:47