locked
Brána Firewall, Internet, Aktualizace - NEFUNGUJE! RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj,

  dostal se mi do rukou zavirovaný PC, virus využíval 80-100% CPU, disk se hlásil, že je plný a spouštění nouzového režimu zamrzlo na souboru CLASSPNP.SYS.

  Těchto problémů jsem se naštěstí zbavil a systém by měl být v současné době čistý. Bohužel teď vyplynuly na povrch další problémy. Jedná se o Bránu Firewall, Internetové připojení, které se snaží stále identifikovat síť (neúspěšně) a zamrzlé systémové aktualizace.

  Brána Windows Firewall

  Brána Windows Firewall je současně vypnutá a dostupné je pouze tlačítko "Použít doporučená nastavení". Pokud na ně kliknu, buď se točí chvíli loading a nic se nestane nebo to vyhodí hlášku: "Brána Windows Firewall nemůže změnit některá nastavení. Kód chyby: 0x8007045b."

  Snažil jsem se spustit službu Brána Windows Firewall a napsalo mi to hlášku: "Systém Windows nemůže spustit službu Brána Windows Firewall v počítači Local Computer. Další informace naleznete v systémovém protokolu událostí. Pokud se nejedná o službu společnosti Microsoft, obraťte se na dodavatele služby a sdělte kód chyby týkající se služby 6801."

  V systémovém protokolu událostí je chyba: "Služba Brána Windows Firewall ukončena s chybou Podpora transakcí v rámci zadaného spcávce prostředků nebyla spuštěna nebo byla vypnuta z důvodu chyby., specifickou pro službu."

  Plánovač událostí

  Podezřelé je mi také to, že když chci spustit Plánovač úloh, nejdříve vyskočí hláška: "Služba plánovač úloh není k dispozici. Služba se pokusí o nové připojení.", kliknu OK a vyskočí chybová hláška: "Vybraná úloha Proxy již neexistuje. Pokud chcete zobrazit aktuální úlohy, klikněte na možnost Aktualizovat."

  Aktualizace systému Windows

  Systém Windows 7 Professional 32-bit, který je na PC nainstalovaný, je současně bohužel bez Service Packu 1. A jelikož nejede ani internet (problém s identifikací sítě) jsem stáhl tuto aktualizaci ze stránek Microsoftu. PInstalace ale skončila s chybou: "Parametr není správný. Chyba: ERROR_INVALID_PARAMETER(0X80070057)."

  Informace od Microsoftu zněla, že pokud naskočí tato chyba, je dobré nainstalovat Nástroj připravenosti aktualizace systému. Bohužel, ani instalace v podobě tohoto HotFix balíčku nepomohla a aktualizace systému nelze uskutečnit.

  Stejně tak při vypínání PC zamrzne při instalaci aktualizací 2 z 5 a dál se to nehne.

  Internet

  Nastavení IPv4 je nastaveno na dynamické. V tomto případě se systém pokouší identifikovat síť, ale bez výsledku. Internet nejede. Pokud adresu nastavím staticky, tak žádná identifikace neprobíhá a systém hodí rovnou červený kříž v Centru síťových připojení.

  Co už jsem zkoušel

  • sfc /scannow /bootdir=c:\ /offwindir=d:\windows
  • ccleaner
  • mbam
  • msrt
  • hijackthis
  • adwcleaner
  • combofix
  • roguekiller
  • tssdkiller

  Pokud by někoho napadlo, jak zprovoznit firewall a zbavit se hlášek u plánovače úloh a nejlépe jak nainstalovat aktualizaci na SP1, budu velmi vděčný.

  Předem děkuji za odpověď.

  Marek.

  pondělí 9. června 2014 11:33

Odpovědi

 • Reinstalace systému.

  Podle Tvého popisu to bude nejrychlejší a nejefektivnější řešení . . .


  BB

  • Označen jako odpověď Milos Puchta pondělí 30. června 2014 15:36
  pondělí 9. června 2014 12:04

Všechny reakce

 • Reinstalace systému.

  Podle Tvého popisu to bude nejrychlejší a nejefektivnější řešení . . .


  BB

  • Označen jako odpověď Milos Puchta pondělí 30. června 2014 15:36
  pondělí 9. června 2014 12:04
 • Po tolika "cisteni" uz nelze garantovat skoro vubec nic. Jeste zkuste reset winsocku a pokud neuspejete, tak radeji preinstalujte operacni system a aplikace. Tedy pokud nemate nejakou rozumnou zalohu systemu.

  Instalaci aktualizaci provedte standardnim zpusobem. Instalujte jen dulezite aktualizace. Pokud si myslite, ze musite nejakou aktualizaci instalovat zvlast, pouzijte MS aktualizacni katalog.

  Pouzivejte alespon MS Security Essentials a provadejte pravidelne aktualizace systemu a aktualizaci aplikaci.

  M.

  PS: Budte v aktualizacich a ochrane systemu alespon tak peclivy, jako jste v popisu problemu.
  pondělí 9. června 2014 12:13
 • Po nastavení statické IP je sice červený kříž u připojení, ale internet jede. Podle mého tam ještě nějaká havěť zůstala a nelze jednoduše identifikovat.

  Počítač není můj, dostal jsem ho na opravu. O své stroje se starám pečlivě ;). Na zmiňovaném PC je použitý F-Secure Profi Antivirus.

  Počítač se snažím zachránit z důvodu přítomnosti účetnictví. Reinstal ale bude třeba provést asi tak jako tak..

  Díky za odpovědi.

  pondělí 9. června 2014 13:39
 • To muze byt "normalni" situace. Windows zmeni ikonu az pote, co projdou dva testy s pripojenim na server Microsoftu a spravnym rozlisenim DNS serveru Microsoftu. Oboji probiha na pozadi a muze to chvili trvat, nez dojde k souladu mezi konektivitou a spravnou ikonou. Clanek o tom napsal pred casem Paul Thurrot, jiste ho pomoci Google najdete...

  M.

  středa 11. června 2014 5:34