none
Backup Server 2008 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  potřeboval bych udělat plnou zálohu Serveru 2008 pro případ totálního pádu a tu pak ozrcadlit na nově nainstalovaný Server 2008. Máte zkušenosti? Já zkoušel zatím bez úspěchu tyto dvě:
  1) Užil jsem Windows Server Backup. Záloha OK. Obnova jde jen jako This server, pak to nabídne všechny zálohy. Ale pokud použiju Another Server, tak tam již server nic nevidí i když je to jeho záloha na jeho lokálním disku. Zkusil jsem projít všechny složky, které si vytvořil při zálohování a ani jedna není podle něj se zálohou.
  2) Symantec Backup Exec 12.5. Zde je problém s nainstalování agenta a bez něj lze zálohovat jen sdílené složky.
  Děkuji.

  S pozdravem Petr Karafiát.
  středa 6. května 2009 12:04

Odpovědi

 • Dobrý den,

  takže jsem zase dál bádal a úspěšně.
  3) Přenesl jsem zálohu na samostatný disk na nově nainstalovaný Server 2008 a chtěl jsem provést obnovu. Kupodivu server zálohu viděl a chtěl ji obnovit. Jenže na jiný disk než primární. Tak jsem mu přidal další prázdný disk(ještě že je to na virtuálním serveru, tam to jde jedna radost :-)). Spustil jsem opět obnovu, ta proběhla. Jenomže jak ji spustit? Stále se spouštěl nový Server 2008. No tak jsem prostě ten primární disk odpojil a server nabootoval, ale ihned chyba a že mám dát instalační DVD na obnovu.
  4) To jsem provedl, nabootoval z něj a vybral možnost obnovit server. Opět nabídka backupu co jsem tam přenesl a že mi to prásakne na nyní již primární disk. Já to přijal, obnova trvala pár minut a server jede jak víno.
  Není nad to objevit Ameriku :-).

  S pozdravem Petr Karafiát.
  • Označen jako odpověď karafiat čtvrtek 7. května 2009 12:28
  čtvrtek 7. května 2009 12:28