none
Nezobrazuje se ikona pro výběr u select, option selected v IE v závislosti na délce textu RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den.
  Prosím o radu k věci, se kterou si nevím rady.

  Používáme interní web aplikaci, kde je použit pro výběr zadaných textů select -> option selected. Texty, které se budou zobrazovat si definují uživatelé sami a jsou uloženy v tabulce na serveru. Všichni používají Win7 a IE9. IE9 je nastaveno jednotně přes Group Policy a uživatelé mají práva User. Použití IE10 nepomohlo.

  U některých lidí se po kliknutí na šipku pro výběr předdefinovaného textu v případě, že jeho délky překročí "nějakou" mez nabídka nerozbalí do seznamu tak, jak je vidět na následujících příkladech. Ikona se šipkou pro rozbalení výběru je plochá, nezvýrazněná.

  Takto je to správně, reaguje na kliknutí na šipku a ikona šipky (označeno žlutě) je plastická. Seznam se rozbalí i při kliknutí do řádku.:


  Takto je to špatně. Ikona je plochá, kliknutí na ni nemá žádnou odezvu. Po kliknutí do řádku řádek  zmodrá, ale seznam se nerozbalí a jediný způsob, jak se dá požadovaný řádek vybrat, je kolečkem myši.:  Pozn.
  V příkladu jsou nakopírované texty ze spamového mailu, který byl právě po ruce.

  Když jsem to dále testoval na různých počítačích, tak jsem zjistil, že u někoho je limit 1000 znaků pro jeden řádek s textem, u jiných 800 znaků a u jednoho člověka to je méně jak 400 znaků (zadaný text, kde se nabídka nerozevře má 388 znaků). Pokud zadají text kratší a řádky s delším textem smažu, rozbalení funguje. Pokud v seznamu zadaných textu existuje delší text, tak to nefunguje.

  Když si zobrazím zdroj stránky, tak tam žádný problém nevidím.

  Vzhledem k tomu, že je jednotné nastavení všech počítačů v rámci domény a texty se zapisují do stejné tabulky a podle dodavatele aplikace neexistuje v aplikaci žádné omezení pro konkrétní uživatele, tak tipuji, že se jedná o nějaké nastavení IE. To se mi ale dosud nepodařilo najít. Reset IE (Možnosti - Upřesnit - Obnovit) také nepomohl.

  Děkuji za přečtení tohoto dlouhého popisu a dopředu i za případné řešení.  • Upravený yorgstbk pondělí 29. dubna 2013 7:29
  pondělí 29. dubna 2013 7:25

Odpovědi

Všechny reakce

 • Problem chapu, nechapu vsak, proc to vadi. Tj. v beznem input okne nema vice jak 200 znaku smysl, ostatni znaky nebudou zobrazeny, budou "za rohem".

  Tj. sice placete spravne, ale podle me je na vine spatny navrh konretni WEB aplikace, kdy si asi programator zjednodusil zivot.

  pondělí 29. dubna 2013 11:29
 • Děkuji za odpověď.

  Vadí to z toho důvodu, že pracovníci používají delší texty. To, že budou znaky při rozbalení Select oříznuty, ničemu nevadí. Je to jen náhled. Do dalšího zpracování jde celý text. A uživatele z toho náhledu ví, co použít.

  Podle firmy, která to programovala, tam žádné omezení není. Tvrdí, že je chyba v nastavení IE.  No a já mám problém v tom, že nevím kde to hledat.

  Cituji:

  po prověření aplikace, simulace problému a prověření v testovacím prostředí je zřejmé, že uvedený problém s aplikací nesouvisí a není jejím během nijak ovlivnitelný. V opačném případě by se velice pravděpodobně vyskytoval na všech strojích s uvedenou konfigurací. Jedná se pravděpodobně o aplikační problém IE (nastavení, provedené updaty atd.), nebo jeho interakce s operačním systémem, případně aplikacemi třetích stran.
  • Upravený yorgstbk pondělí 29. dubna 2013 11:47
  pondělí 29. dubna 2013 11:46
 • Ještě doplním.

  Jednotlivé texty se vkládají přes takto definovaný input ve formuláři. Použitý javascript počítá zadané znaky. Nic víc.

  <input name="text" type="text" size="50" id="text" onkeyup="pocitej()" onchange="pocitej()" style="height:80px;width:100%;" />

  pondělí 29. dubna 2013 11:56
 • A jiny prohlizec je OK?

  Vzdyt to rikam, ze si nekdo ulehcil praci. Pokud je to nejaka struktura v pameti, pripadne zaznam z DB, nemusim do select prikazu vypisovat cely text, zvlast, kdyz uzivatel reaguje jen na prvnich X znaku (jak jste poznamenal, je to jen nahled).

  V HTML tagu <select> je text jen informativni zalezitost, dulezita je struktura value="xy". Pokud do value pisi opravdu nekolikaset znakovou hodnotu, tak jsem pako. A pokud je text informativni, pak ho muzu jakkoliv oriznout.  Ale je to o urovni a schopnostech programovani. Kdyz to nekdo "naklika" v nejakem studiu, vysledek tomu odpovida.

  Je to na slozitejsi filozofickou debatu :)

  Muze to byt i v nejake delaraci v Javascriptu, kdy programator neco mlcky predpoklada, misto aby nadefinoval presne velikost nejake stringove promenne.

  Nicmene neumim odstranit nasledek = kam sahnout do IE :(

  úterý 30. dubna 2013 6:29
 • Jiný prohlížeč bohužel nepoužiju. Aplikace používá autentizaci uživatele z AD a tady je pro mě použitelné jen IE.

  Jestli si někdo ulehčil práci, to nemohu posoudit ani vyloučit. Já ale bohužel řeším až následek.

  Zkusím to postoupit s odkazem na tento dotaz dále. Snad se nějaké řešení najde.

  Děkuji za vaše příspěvky.

  úterý 30. dubna 2013 8:31
 • Windows autentikace lze zapnout i na FF, defaultne je vypnuta. Bud se pohrabete v Configu, nebo si stahnete doplnek https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/integrated-auth-for-firefox/

  Bezne FF pouzivam na interni WEB, kde mam integrated Windows autentikaci.

  úterý 30. dubna 2013 9:51