none
Problém se sdílením tiskáren ve Windows 2022 Server RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  z čirého zoufalství se obracím s prosbou o radu na toto forum. Ve školní síti jsme provozovali 2012 Server, kde byly nasdílené tiskárny (kopírky) a učitelé na noteboocích (nepřipojených do domény) měli namapovaný disk svým AD účtem a přidanou síťovou tiskárnu, tudíž když něco poslali k tisku, server věděl, jaký uživatel tisk poslal.

  Před nedávnem jsme pořídili nový server, na kterém je Win 2022 Server, nainstalované a nasdílené tiskárny úplně stejně jako na 2012, ale když si chce uživatel tiskárnu přidat, jsou vyžadována admin oprávnění pro instalaci ovladače, ale ani při souhlasu s instalací to neprojde a skončí hláškou, že se k tiskárně nedá připojit. Pokud to obejdu tím, že ovladač nainstaluju před přidáním tiskárny (stejný ovladač jako na serveru), tak se tiskárna bez problémů přidá. Problém je, že cokoliv pošlu z klientského pc k tisku, kousne se to, daný program neodpovídá a jediné, co pomůže, je restart spooleru na tom klientském pc, tisk ani není ve frontě, v logu na pc ani na serveru není vůbec nic. Pokud tiskárnu přidám prostřednictvím TCP-IP nebo lokálního portu, tak tiskne bez problémů, ale ne pod tím uživatelem, pod kterým je namapovaný disk. Toto ale potřebuji, protože používáme SafeQ SW na kopírky. Nicméně v SafeQ problém nebude, protože problém existoval, ještě než bylo SafeQ nainstalováno.

  Zkoušel jsem různé ovladače, univerzální, pro konkrétní stroj, různá nastavení typu bidirectional print, vytváření úloh v klientských počítačích apod., vypnout fw na serveru atd... Vím, že problém s admin přístupem při instalaci ovladače může být způsobený updaty (Print NightMare), ale problematické updaty jsem zkusil odinstalovat a nepomohlo to. V podstatě ať jsem udělal cokoliv, chování při tisku je úplně stejné, zásek a restart spooleru.

  Tím, že je 2022 Server čerstvý, nedá se ani nic moc dohledat. Díky za každý nápad.

  VR

  úterý 16. listopadu 2021 7:41

Všechny reakce