locked
Windows7 čištění registrů RRS feed

 • Dotaz

 • Je možné přímo pod Windows7 nějakým systémovým nástrojem vyčistit registry? Nechtěl bych používat softwary na čištění registrů jiné než od tvůrce systému a tím je Microsoft. Když to od Microsoftu nebude možné co byste doporučili jako spolehlivé od jiných softwarových firem? Použiji to i když nerad 

  Hezký den vám všem

  čtvrtek 18. srpna 2011 11:54

Odpovědi

 • Jetse pridam: spousta programu se chlubi tim kolik nali "chyb" v registry. Vetsinou se ale jedna o sirotky a pod. tzn pseudoproblemy ktere NEMAJI vliv na funkcnost pocitace.

  Obecne doporucuji resit jen konkretni problemy a to pomoci konkretniho reseni. Univerzalni "cistice" bud nic nevycisti nebo naopak vycisti vice nez maji. Ruce pryc!

  MP

  čtvrtek 18. srpna 2011 14:27

Všechny reakce

 • Proč chceš "cistit" registry?

  Je pro to nějaký speciální důvod, kromě toho, že "všichni" tvoji známí to také dělají.

   

  Doporučuji do systému nezasahovat.

  Viz například tady:

  http://social.technet.microsoft.com/Forums/cs-CZ/windowsvistacs/thread/9145c0aa-25aa-4ebf-ae0d-b064fac0e4aa


  JCH
  • Navržen jako odpověď Jan Chaloupek čtvrtek 18. srpna 2011 13:51
  čtvrtek 18. srpna 2011 12:09
 • Mám za sebou celou řadu průserů a na údržbu systému bych se již neodvážil použít jiné softwary než přímo od Microsoftu.

  Překvapuje mne že třeba na vyčištění disku nebo defragmentaci má Microsoft vlastní programy ale nemá nic na vyčištění registrů.

  Opravdu se nemusí čas od času vyčistit registry? Když ne tak proč se na to dělají programy? Vždyť to mi nedává žádný smysl.

  Proč Microsoft vedle defragmentace v Systemévých nástrojích nedá také tlačítko vyčištění registrů a problém je bezezbytkově řešen a nikdo si nebude systém likvidovat z neznalosti programy na čištění registrů od různých ušmudlaných firmiček

  čtvrtek 18. srpna 2011 13:34
 • Vyčištění registrů je přiliš sofistikovaná věc. Podle mě na to nejde udělat nástroj který to udělá dobře a zároveň bezpečně. Proto na to žádný není. Ty nástroje ostatních nejsou špatné, jen je používají špatní lidé.

   

  Nástroj najde něco co podle autora SW nedává smysl. Odstraněním takové větve ale můžete zničit systém, protože autor něco nedomyslel, nebo v té době nic takového neexistovalo. Pokud to uvidí znalý člověk neodstraní to. Ale BFU odstraní všechno co jim ty SW nabídnou a ani neudělají zálohu před odstraněním. A to je ten problém. Z tohoto pohledu je nejlepší nesahat na NIC. Dnešní OS se o sebe dokážou postarat lépe sami.

   

  Nepoužívané větve v registrech nezpomalují Windows (což bývá častá námitka těch BFU). Pokud už je potřeba něco odstranit (protože něco nefunguje) existují na to FixIt nástroje. Windows zpomaluje instalace všeho balastu z internetu a i všech doplňových SW k něčemu potřebnému.

   

  Krásným příkladem je když si koupíte nový notebook. Na něm je předinstalováno tolik balastu až je to neuvěřitelné.


  JCH
  čtvrtek 18. srpna 2011 13:47
 • Existuje vice cest. Napriklad....

  1.Pokud delate pokusy a potrebujete se vratit k nejakemu fukcnimu stavu, pak muzete obnovovat ze zalohy (bud nativne nebo pomoci programu tretich stran, treba Acronis). Variantni reseni je delat pokusy na virtualnim stroji, a tak je navrat jednoduchy. (VirtualPC od MS, podivejte se take na free produkty od VMware)

  2. MS ma nastroj http://www.microsoft.com/security/scanner/en-us/default.aspx (Ma i sve nevyhody, a neni to presne to, co chcete.)

  3. Hodne se pouziva Ccleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

  Pod carou: Dobry program po odinstalovani nezanechava zadne zavazne stopy. Tezko muzete chtit po Microsoftu, aby umel po cizich firmach zametat registry. Proto se o to snazi mensi firmy. Nechte male firmicky zit. Je na uzivatelich jejich software, zda se udrzi nad vodou. 

   


  čtvrtek 18. srpna 2011 13:57
 • Jetse pridam: spousta programu se chlubi tim kolik nali "chyb" v registry. Vetsinou se ale jedna o sirotky a pod. tzn pseudoproblemy ktere NEMAJI vliv na funkcnost pocitace.

  Obecne doporucuji resit jen konkretni problemy a to pomoci konkretniho reseni. Univerzalni "cistice" bud nic nevycisti nebo naopak vycisti vice nez maji. Ruce pryc!

  MP

  čtvrtek 18. srpna 2011 14:27
 • Z vaší poznámky plyne, že narušení registrů není nereálné a o tom já právě hovořím. Není přece možné aby mi tvůrce z nějaké undergroundové firmičky nějakého ušmudlaného undergroundového programu zlikvidoval chod celého systému. Instalace samy o sobě považuji za nesmysl ale když už existují tak by Microsoft měl vedle "Defragmentace disku" a podobných tlačítek dát i tlačítko "Vyčištění a oprava registrů" (nebo tak něco). Bylo by skvělé, kdyby všechny nové uživatelské programy se dělaly zásadně jako obyčejné exáče které nevyžadují instalaci a jen se pustí nebo zastaví a tam by registry a jejich čištění ztratilo smysl. Pro systém by to byla dobrá zpráva.  

  Ale i tak vám všem děkuji za cenné informace. Registry čistit nebudu, jsem rád že jste mi to potvrdili a docela mi je jasné, že se jedná o sofistikovaný problém. Už rok dělám bitové kopie celého disku (Win7) se vším co na něm je a mám se tedy kam vracet když něco zaskřípe a je to docela pohodlné a bezpečné

  Hezký den vám všem

   

  pátek 19. srpna 2011 8:56
 • Není přece možné aby mi tvůrce z nějaké undergroundové firmičky nějakého ušmudlaného undergroundového programu zlikvidoval chod celého systému.

  Je to nejen mozne ale bohuzel i caste. Na 101% to mas popsane v EULA toho programu

  MP

  pátek 19. srpna 2011 9:04