none
IE 7 - použití záložek RRS feed

 • Dotaz

 • Prosím o pomoc,

  používám OS XP, stáhnul jsem IE7 z www.microsoft.com/cs-CZ/ , ale nefunguje mi otevření nové adresy na záložce, stále se mi otevírá nové okno. Přitom nastavení Záložek v Možnostech Internetu (Obecné, Nastavení záložek) je stejné jako na jiném počítači (XP), kde jsou záložky funkční. Při kliknutí na menu Soubor není možnost Nová záložka (CTRL+T) prosvícena, jako když je někde zakázána. Nepomáhá ani opětovné stažení a nová instalace IE7 (již 2x). V návodu k IE7 je popsáno jak nastavit záložky, ale jak pomoci v tomto případě se nikde nedočtu.

  Děkuji za odezvu !

  čtvrtek 29. ledna 2009 8:30

Odpovědi

 • Dobrý den,

  adresa, kterou jste uvedl jako zdroj downloadu, bohužel není validní. Zkuste IE pro jistotu odinstalovat před Ovládací panely -> Přidat/Odebrat programy (pokud není ve seznamu nainstalovaných programů, použijte "%windir%\ie7\spuninst\spuninst.exe" z příkazového řádku). Pokud odinstalování proběhne v pořádku, restartujte a nainstalujte znovu odsud (vyžaduje Windows XP se SP2 nebo SP3).

  1. Proběhla instalace bez problémů? -> Spusťte IE7 (jinak prosím o podrobnosti o chybách)
  2. Záložky fungují -> předchozí instalace IE nebyla korektní
  3. Záložky nefungují -> spusťte IE v režimu bez doplňků (Start -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Internet Explorer (bez doplňků))
  3a. Záložky fungují -> problém je v některém IE doplňku. V Nástroje -> Spravovat doplňky všechny zakažte, pak vylučovací metodou zjistíte, v kterém (zejména "McAfee Privacy Service ", "Google Toolbar", "Windows Live").
  4. Záložky nefungují -> ujistěte se, že soubory xmllite.dll a ieui.dll se nachází v adresáři C:\Windows\System32. Pokud ne, ukončete IE7. Opravte instalaci xmllite.dll pomocí odkazů na konci KB článku 915865. Ieui.dll lze opravit jen přeinstalováním IE7 (v tomto případě se doporučuje IE7 odinstalovat, 2x restartovat a znovu IE7 nainstalovat).
  4a. Záložky fungují -> předchozí instalace IE nebyla korektní
  5. Záložky nefungují -> Ukončete IE7. Přepněte Motiv zobrazení z "Klasické" na "Windows XP" (pokud máte "Klasické"). Může to být jeden z důvodu zmizení pásu se záložkami. Spusťte znovu IE7.
  5a. Záložky fungují -> můžete přepnout zpět na "Klasický" motiv.
  6. Záložky nefungují -> Ukončete IE7. Spusťte Editor místních zásad skupiny (gpedit.msc). Navigujte na Konfigurace uživatele -> Šablony pro správu -> Součásti systému Windows (nebo Windows Components) a hledejte položku "Widows Explorer". Pokud zde je, hledejte položku "Force Classical View" přepněte ho na "Zakázáno". Spusťte znovu IE7.

  Toto jsou nejběžnější kroky pro řešení vašeho problému. Můžete prosím potvrdit, že jde o české 32 bitové Windows XP s instalací českého IE7?

  VS

  neděle 8. února 2009 20:58